Nowy Gmail to największa zmiana od lat. Jak włączyć go już teraz?

Gmail na MacBooku z depositphotos
Gmail na MacBooku z depositphotos

25.04.2018 12:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po wielu zapowiedziach i nieoficjalnych wyciekach, Google wreszcie udostępniło nowego Gmaila. Interfejs został mocno przebudowany, dodano nowe funkcje, a całość w końcu pasuje wizualnie do języka wzornictwa Material Design. Nowego Gmaila można już testować.

Gmail wygląda teraz lepiej, wyraźnie inspirując się Google Inbox. Ponadto Google chwali się, że dostęp do wybranych funkcji stał się szybszy. Wreszcie usprawniono integrację z innymi usługami, w tym z Kalendarzem Google czy Google Keep.

Teraz załączniki będą widoczne w widoku całej skrzynki. Będzie można więc mieć do nich dostęp bez wchodzenia w konkretną wiadomość. Gmail otrzymał znane z mobilnej aplikacji automatycznie generowane odpowiedzi. Umożliwiają one szybką odpowiedź na wiadomość – wystarczy tylko potwierdzić wysłanie nowej wiadomości z tekstem wygenerowanym przez Google.

Wygodną funkcją są przypomnienia. Opcja zadebiutowała już w Google Inbox i umożliwia ustawienie przypomnień o konkretnej wiadomości. Taka wiadomość zostanie odpowiednio oznaczona, np. Odebrana 5 dni temu, odpiszesz?.

Obraz

Kolejna nowość to prywatne wiadomości. Po aktywacji tej funkcji, odbiorcy nie będą mogli dalej przekazać wiadomości, a także zostanie zablokowana możliwość jej pobrania i kopiowania. Dodatkowo dostępna jest możliwość ustawienia ograniczenia czasowego – po upływie wyznaczonego czasu zostaną zdjęte ograniczenia.

Nowego Gmaila można już testować. W tym celu należy kliknąć na ikonę Ustawienia (koło zębate), która znajduje się w prawym górnym rogu. Następnie należy wybrać opcję Sprawdź nowego Gmaila. Nie wszyscy otrzymają możliwość testów od razu, opcja będzie wprowadzana stopniowo.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)