Założyciel Huawei: Kiedy rodzina jest za granicą, nadal kupuję im iPhone'y

Założyciel Huawei: Kiedy rodzina jest za granicą, nadal kupuję im iPhone'y

Ren Zhengfei / Fot. East News
Ren Zhengfei / Fot. East News
Piotr Urbaniak
25.05.2019 14:20, aktualizacja: 25.05.2019 17:13

Zaskakująco pokornego wywiadu udzielił chińskiej telewizji państwowej założyciel Huawei, Ren Zhengfei – zauważa "South China Morning Post". Biznesmen kurtuazyjnie tonuje nastroje. Śle także garść komplementów w kierunku Apple'a.

Huawei przez lata obecności na rynku wyrobił sobie opinię firmy prowadzącej marketing w sposób agresywny. Wystarczy sobie przypomnieć akcję z parkowaniem samochodów z bilbordami przed sklepami Apple'a i Samsunga, albo wielokrotne mniej lub bardziej bezpośrednie przytyki w stronę rywali. Trafiwszy na czarną listę handlową Trumpa, spółka wyraźnie pokornieje.

Ren Zhengfei, cytowany przez "SCMP", stwierdza, że kupowanie iPhone'ów jest czymś, co nawet on robi co jakiś czas. – iPhone ma dobry ekosystem, a kiedy moja rodzina jest za granicą, nadal kupuję im iPhone'y – mówi założyciel Huawei.

Miłość do Huawei

I wyraźnie podkreśla, że nie ma to nic wspólnego z sympatią do Huawei, lub jej brakiem. – Nie można myśleć, że miłość do [wsparcie] Huawei powinno oznaczać miłość do [kupno bez zastanowienia] wszystkich telefonów Huawei – dodaje Zhengfei. Tak, jakby chciał grzecznie zwrócić uwagę chińskim nacjonalistom, którzy coraz intensywniej namawiają do porzucenia, na rzecz Huawei, urządzeń innych producentów. A zwłaszcza tych pochodzących z USA.

Co ciekawe, Zhenghfei nie jest jedynym członkiem swej rodziny o takich właśnie poglądach. Kiedy pod koniec 2018 r. zatrzymano w Kanadzie jego córkę, Meng Wanzhou, miała przy sobie iPhone'a, iPada i MacBooka. Oczywiście z miejsca pojawiły się domysły, że kobieta w ten sposób lustruje konkurencję. Wydaje się jednak, że po prostu preferuje sprzęt marki Apple.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (75)