Zdjęcia Google szybsze na smartfonach: udostępniono aplikację progresywną

Zdjęcia Google szybsze na smartfonach: udostępniono aplikację progresywną

Zdjęcia Google szybsze na smartfonach: udostępniono aplikację progresywną
Oskar Ziomek
04.06.2018 18:21

Dobra wiadomość dla fanów aplikacji progresywnych. Do kolekcji programów oferujących taki sposób działania dołączają Zdjęcia – program do katalogowania fotografii proponowany przez Google. Aplikacja progresywna sprawi, że na smartfonach zdjęcia będzie można wyświetlić nieco szybciej, ale w tym przypadku trzeba się również liczyć z pewnymi ograniczeniami.

Zadaniem aplikacji progresywnej jest zainstalowanie na smartfonie części istotnych do działania plików w ten sposób, by po uruchomieniu pobierać z Internetu minimum informacji. W praktyce takie rozwiązanie ma być mniej zasobożerne od pełnej wersji aplikacji i na tyle sprytne, by oszczędzić (przynajmniej część) transferu danych. Jednocześnie wszystko ma działać po prostu sprawniej, niż podczas odwiedzania mobilnej wersji strony internetowej w przeglądarce.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W przypadku Zdjęć nie można jednak póki co liczyć na inne zalety takiego rozwiązania – jak na razie aplikacja nie zadziała w trybie offline, nie ma również możliwości korzystania z powiadomień. Już teraz bez problemu można natomiast przeglądać zdjęcia, o ile użytkownik jest w zasięgu Internetu.

Aby skorzystać z progresywnej wersji aplikacji, wystarczy odwiedzić stronę photos.google.com, a następnie (np. w przypadku przeglądarki Chrome) użyć menu, by wybrać opcję Dodaj do ekranu głównego. Niewykluczone także, iż propozycja instalacji pojawi się automatycznie. Od tego momentu, aby korzystać ze zdjęć wystarczy uruchamiać je ikoną, jak każdą inną aplikację.

Warto dodać, że z progresywnych aplikacji można również korzystać w pulpitowej wersji przeglądarki Google Chrome. W tym przypadku konieczne jest jednak uprzednie aktywowanie właściwych flag w zaawansowanych ustawieniach. Zainteresowanych zapraszamy do poradnika, w którym wyjaśniamy jak to zrobić.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)