Zmiana w PUE ZUS. Zauważysz przy logowaniu i rejestracji

Zmiana w PUE ZUS. Zauważysz przy logowaniu i rejestracji

ZUS zmienił sposób logowania do PUE
ZUS zmienił sposób logowania do PUE
Źródło zdjęć: © Getty Images
Oskar Ziomek
03.10.2021 13:08

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zmienił sposób rejestracji i logowania do Platformy Usług Elektronicznych, szerzej znanej po prostu jako PUE ZUS. Aby dostać się do systemu pierwszy raz, konieczne jest teraz wskazanie adresu e-mail lub numeru telefonu.

ZUS poinformował w krótkim komunikacie o zmianie na etapie rejestracji i logowania do systemu PUE. O ile dotychczas konieczne było podanie adresu e-mail, teraz może to być e-mail lub numer telefonu. Dane te muszą także odświeżyć osoby, które już posiadają konto w PUE ZUS i będą się do niego logować pierwszy raz od wprowadzenia zmian.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina przy tym, że dany adres e-mail lub numer telefonu może być wykorzystany tylko raz i tym samym przypisany do jednego konta w PUE. Jeśli użytkownik wprowadzi dane, które zostały już wcześniej wykorzystane przez kogoś innego, formularz wyświetli odpowiedni komunikat.

Nowością w PUE jest także przeprojektowany system powiadomień. Jak podaje ZUS, użytkownik może od teraz ustawić różne adresy e-mail oraz numery telefonów dla każdego kontekstu. W praktyce może się to przydać na potrzeby obsługi kilku płatników, z których każdy może teraz otrzymywać własne powiadomienia e-mail lub na numer kontaktowy.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (87)