Zmiany w Gmailu. Wyszukiwarka staje się "mądrzejsza"

Zmiany w Gmailu. Wyszukiwarka staje się "mądrzejsza"

Gmail
Gmail
Źródło zdjęć: © GETTY, SOPA Images/LightRocket via Gett | SOPA Images
Oskar Ziomek
29.11.2022 16:03, aktualizacja: 30.11.2022 10:55

Google wprowadza zmiany w swoich usługach, w tym w wyszukiwarce działającej w Gmailu. W praktyce chodzi o rozszerzenie zmian z zapowiedzi, która pojawiła się już w lipcu tego roku. Gmail będzie teraz sprawniej szukać wiadomości zależnie od poprzednich działań użytkownika.

Szczegóły zmian wprowadzanych wcześniej do wyszukiwarki w Gmailu zostały opisane na blogu Google'a kilka miesięcy temu. Wyszukiwarka zaczęła wówczas wykorzystywać uczenie maszynowe, by lepiej dopasowywać wyniki do oczekiwań użytkownika. Teraz do kompletu będzie także brana pod uwagę ostatnia aktywność w Gmailu. W ten sposób wyszukiwarka ma rozumieć kontekst wyszukiwania i pomagać szybciej dotrzeć do właściwych wiadomości e-mail.

Wyszukiwarka w Gmailu, wbrew pozorom, jest dość rozbudowana i w dużej mierze można ją obsługiwać podobnie jak tę na stronie Google. Działają tu między innymi operatory, które pozwalają na szybkie znalezienie wiadomości o konkretnych cechach: np. o tytule zawierającym dane słowo, o ile do treści załączono plik, a e-mail został oznaczony jako ważny. Google opisuje wszystkie w swojej dokumentacji.

We wpisie na blogu, w którym Google opisuje najświeższe zmiany w wyszukiwarce w poczcie, pojawia się jednoznaczna informacja, że nowości są na razie dostępne wyłącznie w Gmailu webowym. Uaktywnienie ich w aplikacji mobilnej jest więc zapewne kwestią niedalekiej przyszłości.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)