Zmiany w licencjach dla produktów działających wirtualnie

Zmiany w licencjach dla produktów działających wirtualnie

11.10.2005 11:17

Microsoft opublikował informacje o zmianach w licencjonowaniuswoich produktów działajacych w środowiskach wirtualnych. Zmiany tepowinny być korzystne dla użytkowników pracujących z maszynamiwirutalnymi. Cztery podstawowe punkty zmiany w licencjonowaniu to:

Począwszy od Windows Server 2003 R2 użytkownik może na podstawiepojedynczej licencji uruchomić do 4 instancji wirtualnych tegosystemu bez dodatkowych opłat licencyjnych. W przypadku wersjiDatacenter możliwe będzie uruchamianie instancji wirutlanych wliczbie ograniczonej jedynie wydajnością systemu.

Produktu licencjonowane per processor uruchomione w środowiskuwirtualnym wymagać będą licencji jedynie dla procesora maszynywirtualnej nie zaś dla procesorów maszyny hosta

Licencje wymagane będą w liczbie zgodnej z liczbą faktyczniedziałających (nie wszystkich istniejących obrazów) i uruchomionychmaszyn wirtualnych.

Aktywna licencja działająca w środowisku wirtualnym będzie mogłabyć swobodnie przenoszona pomiędzy dowolnymi maszynamifizycznymi.

Zmiany te mają za zadanie ułatwić życie administratoromszczególnie w firmach, które intensywnie korzystają z technologiwirtualizacji.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)