Znamy ceny większości modeli procesorów AMD Ryzen – zobacz tabelkę w PLN

Znamy ceny większości modeli procesorów AMD Ryzen – zobacz tabelkę w PLN

13.02.2017 22:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kilka dni temu mieliśmy okazję poznaćceny najmocniejszych Ryzenów na rynku amerykańskim. Były poprostu fantastyczne – ośmiordzeniowy, szesnastowątkowy Ryzen 71700 z TDP zaledwie 65 W miał być w sprzedaży za raptem 319dolarów. Teraz jednak do Sieci wyciekły bardziej szczegółoweinformacje o wszystkich modelach nowych procesorów AMD – w tym o cenach detalicznych większości z nich. Dotyczą one chińskiego rynku, są w renminbi,ale już widać, że „czerwoni” będą mogli poważnie zagrozićczipom Core i5 oraz i3.

Łącznie do sprzedaży ma trafić 17 modeli Ryzenów. Pięćośmiordzeniowych, cztery sześciordzeniowe i cztery czterordzeniowe,a w każdej grupie znajdą się wersje specjalne, obsługującerozszerzony zakres podkręcania (XFR). Modele takie (oznaczone X wnazwie) automatycznie wykrywają zastosowany system chłodzenia, ijeśli jest on lepszy niż producencki Wraith (np. zainwestowaliśmyw jakieś piękne chłodzenie cieczą), to automatycznie przejdą nawyższy poziom taktowania.

Obraz

Ile to wszystko będzie jednak kosztować? W chińskiej siecipojawiło się zestawieniecen detalicznych dla Ryzenów i odpowiadających im modeli czipówIntela (Core 7. generacji), które wyciekło z jednego ze sklepówinternetowych. W odniesieniu do wcześniej widzianych cenamerykańskich, po odjęciu podatków i przeliczeniu walut, są onepraktycznie takie same. To jednak nie wszystko, bo w zestawieniuznalazły się też ukrywane dotąd przez AMD takie parametry jakTDP, taktowanie i pamięć cache dla wszystkich modeli.

Obraz

Wśród graczy duże zainteresowanie powinien wzbudzićszczególnie model Ryzen 5 1400 X – właśnie ten z podkręcaniemXFR. Cztery rdzenie, osiem wątków, TDP 65 W – w Chinach ma byćdostępny za równowartość 943 zł. Jego bezpośredni konkurent,intelowski Core i5-7600K, z czterema rdzeniami i czterema wątkami,TDP 91 W, kosztuje dziś tam równowartość 1120 zł. Chińska cenapraktycznie nie różni się od polskiej.

Co sądzicie o tych cenach? Czy w kolejnych pecetach dacie szansęprocesorom Ryzen, czy też Intel jest Waszą prawdziwą miłością?

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (106)