Źródła Postala otwarte. Czekamy na ciekawe, brutalne przeróbki

Źródła Postala otwarte. Czekamy na ciekawe, brutalne przeróbki

Źródła Postala otwarte. Czekamy na ciekawe, brutalne przeróbki
29.12.2016 01:34, aktualizacja: 29.12.2016 09:42

Kolejna gra sprzed lat została uwolniona. Chodzi o Postal, który nosi miano najbrutalniejszej gry w historii. Twórcy gry, studio Running with Scissors, zachęcają nie tylko do przejrzenia kodu gry, ale też do przenoszenia jej na nowe platformy i zabawę z kodem.

Postal niebawem skończy 20 lat. To świetna okazja, by udostępnić dawny hit społeczności. Z oficjalnej informacji o otwarciu kodu Postala można dowiedzieć się nie tylko, że zaraz po wydaniu gry studio zostało zalane mnóstwem e-maili od fanów gry i pierwszym pozwem sądowym. Autorzy sporo piszą o fotorealizmie w grach i wirtualnej rzeczywistości, o której marzyli jeszcze zanim powstał Postal.

Zagrajmy jeszcze raz w króla brutalności: Postal

Udostępnienie kodu świetnej gry to nie tylko prezent urodzinowo-gwiazdkowy dla fanów gry. To także zaproszenie do wspólnej zabawy.

Każdy, kto ma czas i umiejętności, może poprawiać, zmieniać i aktualizować wszystkie elementy gry. Jeśli ktoś ma ochotę, może, a nawet powinien przeportować ją na nową platformę.

W szczególności Running with Scissors prosi o port na Dreamcast… pewnie w siedzibie studia znalazła się stara konsola i chcą ją dobrze wykorzystać :-).

Pełny kod gry jest dostępny na BitBucket na licencji GPLv2. Przyszłość klasyka leży teraz w rękach społeczności. Czekamy na kolejne wcielenie klasyka.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)