ZUS uruchamia e-wizyty w języku migowym. Podpowiadamy, jak się zapisać

ZUS uruchamia e‑wizyty w języku migowym. Podpowiadamy, jak się zapisać

ZUS wprowadza nową usługę. Od 16 lutego e-wizyty w języku migowym (fot. Getty Images)
ZUS wprowadza nową usługę. Od 16 lutego e-wizyty w języku migowym (fot. Getty Images)
17.02.2021 12:03, aktualizacja: 06.03.2024 21:59

Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował o uruchomieniu nowej usługi. - Od 16 lutego 2021 roku klienci mogą umawiać się na e-wizyty w języku migowym - przekazała w specjalnym komunikacie prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

Według najnowszych szacunków, w Polsce żyje około pół miliona głuchych ludzi, z kolei 900 tys. naszych rodaków ma poważny uszczerbek słuchu. Osoby te często skarżą się, że bariera komunikacyjna uniemożliwia im samodzielne załatwianie licznych spraw. W związku z tym poważnym problemem, ZUS postanowił uruchomić e-wizyty w języku migowym.

  • E-wizyta to wideorozmowa z ekspertem ZUS, która umożliwia załatwienie większości spraw bez konieczności wychodzenia z domu. E-wizytę wprowadziliśmy w październiku 2020, a codziennie taką formę kontaktu wybiera kilkaset osób - wyjaśnia profesor Gertruda Uścińska. - W ten sposób nasi klienci mogą załatwić sprawy dotyczące emerytur i rent, zasiłków, kwestii związanych z prowadzeniem firmy, czy potwierdzeniem profilu PUE - dodaje prezes ZUS, cytowana przez portal "Wirtualne Media".[facebook=https://www.facebook.com/dobreprogramy/posts/10158127082905686]E-wizyta w języku migowym. Jak się zapisać? WyjaśniamyAby zapisać się na konsultację w języku migowym, należy:

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że e-wizytę mogą zarezerwować również osoby niewidzące i niedowidzące. Na stronie e-wizyt zastosowano kontrast i kolory zgodne ze standardami dostępności WCAG 2.0.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)