Zwrotów nie będzie? UPC nie zgadza się z UOKiK i zapowiada apelację

Zwrotów nie będzie? UPC nie zgadza się z UOKiK i zapowiada apelację

Zwrotów nie będzie? UPC nie zgadza się z UOKiK i zapowiada apelację
18.08.2016 15:33

Wczoraj informowaliśmy o orzeczeniu Urzędu Ochrony Konsumentów i Konkurencji w sprawie podwyższenia w grudniu 2014 roku opłat za usługi świadczone przez UPC. Zaznaczaliśmy wówczas, że firma ma 4 miesiące, by się od decyzji odwołać. Dziś wiemy już, że na reakcję UPC nie będzie trzeba czekać tak długo, gdyż dostawca już zapowiedział apelację.

Jak donoszą Wirtualne Media, UPC odwoła się od decyzji, która miała poskutkować karą w wysokości ponad 817 tys. złotych i koniecznością zwrotu klientom nadpłaconych abonamentów, maksymalnie w wysokości 133 zł. Według rzecznika firmy, Michała Fury, spełnione zostały wszystkie wymagania formalne.

Obraz

Zastrzeżenia UOKiK wzbudził brak odpowiedniej klauzuli modyfikacyjnej w umowie o świadczeniu usług, ale nie tylko. Według urzędu, UPC nie miało podstaw, by podnosić opłaty, np. w postaci zwiększenia przepustowości łącza czy gruntownego podwyższenia jakości świadczonych usług. Już wczoraj na naszych łamach użytkownik aphazel zaznaczał, że modernizacja infrastruktury, która poprawiła jakość usług w jego regionie, mała miejsce. I to właśnie tego typu prace mają być dla UPC podstawą do apelacji.

UPC miało też zagwarantować swoim klientom prawo rezygnowania z usług bez konsekwencji, choć nie ten aspekt wzbudził zastrzeżenia UOKiK, a brak możliwości dalszego świadczenia usług na warunkach sprzed grudnia 2014 r. Ponadto Fura twierdzi, że podwojono prędkość dostarczanego Internetu. Na złożenie apelacji UPC ma czas do listopada tego roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)