r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Aero2 wprowadza testy CAPTCHA: koniec darmowego Internetu dla urządzeń

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Choć data wygląda jak pretekst do żartu (1 kwietnia), to żartem niestety nie jest. Od jutra Aero2, spółka znana przede wszystkim jako dostawca usługi Bezpłatnego Dostępu do Internetu (BDI) wprowadza dodatkowy mechanizm uwierzytelnienia, który utrudni życie wszystkim tym, którzy z BDI korzystają intensywniej, niż usługodawca by sobie życzył.

Kiedy w listopadzie 2009 roku Aero2 zdobyło koncesję na pasmo 2570-2620 MHz, warunkiem otrzymania koncesji było uruchomienie dostępu do Sieci jako darmowej, publicznej usługi, bez żadnych specjalnych ograniczeń. Ograniczenia pojawiły się jednak od samego startu usługi w 2011 roku. Aby korzystać z BDI, należy przejść procedurę rejestracyjną, wpłacić depozyt za kartę SIM oraz przesłać dowód wpłaty depozytu i oddzielnie dowód opłaty za przesyłkę karty SIM. Jeśli kogoś to nie zrazi, to otrzyma rozłączane co godzinę połączenie o maksymalnym transferze 512 Kb/s.

Co sprytni problem rozłączania rozwiązali już dawno temu. Przykładowo użytkownicy Windows XP i Windows 7, zamiast szukać okna aplikacji obsługującej połączenie i klikać połącz, korzystają z opracowanej przez internautę harona konfiguracji sieci, pozwalającej automatycznie wznawiać połączenie. Jeszcze lepiej mają użytkownicy nowoczesnych modemów komórkowych, które połączenia wznawiają bez wiedzy użytkownika.

r   e   k   l   a   m   a

Niestety te metody okażą się niebawem nieskuteczne. Od jutra, aby uzyskać dostęp do Internetu, trzeba będzie rozwiązać test CAPTCHA. Co gorsze, z tego co można było zobaczyć podczas testów, jest to koszmarna reCAPTCHA, wykorzystująca zdeformowane fragmenty zeskanowanych starodruków. W ramach walki ze sztucznymi inteligencjami, rozwiązującymi reCAPTCHĘ automatycznie, poziom deformowania tekstu doszedł do takiego poziomu, że coraz więcej ludzi odkrywa, że jednak nie jest ludźmi.

Przez pierwszy tydzień nowy mechanizm uwierzytelnienia będzie wprowadzany sukcesywnie, by przyzwyczaić użytkowników do nowej niedogodności. W tym czasie nie będzie trzeba wpisywać kodu przy każdym wznowieniu sesji. Po tygodniu uwierzytelnienie za pomocą testu CAPTCHA będzie wymagane co godzinę. Przy ponownym połączeniu połączenie internetowe z przeglądarki zostanie przekierowane na stronę z testem. Po jego rozwiązaniu strona poinformuje użytkownika o przyznaniu mu 60 minut dostępu do Sieci.

Trzeba przyznać, że Aero2 dobrze przygotowało się do wprowadzenia tego utrudnienia. Aby uniknąć zarzutów o blokowanie dostępu osobom niepełnosprawnym, dla których CAPTCHA będzie barierą nie do przejścia, wprowadziło procedurę dla osób niewidomych i słabowidzących. Mogą one złożyć wniosek o wyłączenie CAPTCHA, któremu musi towarzyszyć dokument potwierdzający niepełnosprawność w tym zakresie.

Nie wiadomo, jak zareaguje na taką zmianę UKE. W zasadzie trudno przyczepić się do zmiany od strony prawnej. Co prawda punkt 4.c.c decyzji rezerwacyjnej mówi: jakiekolwiek ograniczenia treści lub protokołów dostępnych dla użytkownika korzystającego z dostępu nieodpłatnego nie będą dalej idące niż takie same ograniczenia stosowane dla użytkownika korzystającego z usług odpłatnych, jednak w tym wypadku trudno mówić o ograniczeniach treści czy protokołów. Przeciętny, korzystający z przeglądarki internauta, wciąż będzie mógł korzystać z Sieci na takich samych warunkach jak dotąd – po prostu zmęczy się przy teście.

W teorii można by było wskazać na użytkowników nie korzystających z przeglądarek, np. uruchamiających sobie Linuksa w trybie tekstowym, ale usługa BDI była pomyślana jednak dla osób „wykluczonych cyfrowo”, a raczej do takich wspomniana grupa użytkowników nie należy. Największymi poszkodowanymi będą przede wszystkim użytkownicy sieci P2P oraz właściciele rozmaitych systemów automatycznych – kamerek IP, rozmaitych czujników, koparek bitcoinów, którzy wykorzystywali usługę Aero2, by zapewnić swojemu sprzętowi darmową łączność.

Zapewne niektórzy z nich będą szukali sposobów na zautomatyzowanie rozwiązywania testów CAPTCHA. Z tego co widać, czarny rynek poradził sobie z tym całkiem dobrze. Oferowane na nim usługi wykorzystują najczęściej działające 24/7 ludzkie farmy, ale w ostatnich miesiącach pojawiły się też usługi czysto maszynowe, wykorzystujące deskryptory Fouriera i pozwalające na udane rozwiązanie testu nawet w 79% wypadków. Ich dostępność dla przeciętnego użytkownika jest jednak niewielka, zapewne więc większość właścicieli kamerek IP i podobnych urządzeń po prostu kupi normalne karty SIM od któregoś z komercyjnych operatorów. Koszty płatnego mobilnego dostępu do Sieci stają się bowiem już znośne.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
  #1 31.03.2014 20:31

Oczywiscie uzytkownicy naduzywali darmowego internetu to sie dostawca zdenerwowal. Polacy jak zwykle jak cos dostana to wydoja do ostatniej kropli i wykorzystaja wszystkie mozliwe furtki..

  #2 31.03.2014 20:31

Jak zwykle przez cwaniaków zwykli użytkownicy ucierpią.

pakeroso   8 #3 31.03.2014 20:33

Mi captcha co godzinę przeszkadzać nie będzie, o ile nie będzie to jakieś tragicznie trudne do odczytania.

PiotrN72   7 #4 31.03.2014 20:41

Mnie też - używam areo sporadycznie (czasami w pracy). W domu mam normalny "wypasiony" internet.

Pipes   6 #5 31.03.2014 20:52

To jest żart ^_^
Hipoteza Riemanna hahahahahaha :D Dobrze, że nie Goldbacha ;)

piotrek18l   5 #6 31.03.2014 20:52

No ale co? Jak używam Aero2 na tablecie, to chyba tak samo będę musiał w przeglądarce wstukać kod i będę mógł dalej korzystać? Czy to mi jakoś zablokuje możliwość korzystania z Aero2 na tablecie?

  #7 31.03.2014 20:53

Czy to czasem nie wtym darmowym internecie, żeby zdobyć ową kartę trzeba podawac pesel dowodu osobistego? Czy jak facebook wprowadzi darmowy internet poprzez latające drony, wystarczy już tylko podać numer dowodu osobistego, pin do karty kredytowej?
Nie ma nic za darmo coś za coś.

DexterI9000   9 #8 31.03.2014 20:53

Dla mnie bez roznicy, smartfon robi za modem LTE. :P

  #9 31.03.2014 20:56

"Na szczęście reCAPTCHA nie jest tak trudna, jak powyższy test."
Sporo się nagłowiłem i chyba o to chodzi że solution w tłumaczeniu na polski = rozwiązanie i to trzeba wpisać.

  #10 31.03.2014 21:06

Mi ten CAPTCHA specjalnie nie przeszkadza, ale jeżeli to mają być jakieś dziwolągi i za kolejnym podłączeniem mam rozwiązywać jakieś testy, to ja się pytam czy to nie jest utrudnienie? Czy w płatnych usługach rozwiązuje się jakieś testy? Pomijam fakt, że zanim uzyskam połączenie to najpierw przez 20 min walczę z uzyskaniem połączenia, a jak się uda to za 15 min rozłącza mi urządzenie. Dziwnym zbiegiem okoliczności późnym wieczorem takich cudów nie ma. Jak dla mnie Właściciele Aero2 najnormalniej tną koszty, a najlepiej dowalić temu najsłabszemu. I zgadzam się, że nie wiadomo, jak zareaguje na taką zmianę UKE. Jak znam życie wcale nie zareaguje.

microCGCH   2 #11 31.03.2014 21:14

Sam mam Aero2 i mi nie przeszkadzało dotąd cogodzinne rozłączanie. CAPTCHA też mi nie będzie przeszkadzać, chyba, że będą takie rzeczy do rozwiązywania jak na tym screen'ie :O

  #12 31.03.2014 21:17

@piotrek18l: będzie tak samo jak na kompie - w przeglądarce wklepiesz kod

  #13 31.03.2014 21:22

Życzę teraz Aero2, z całego serca, aby połowa użytkowników zwróciła karty i zażądała zwrotu kaucji. Do okazjonalnego internetu lepsza będzie karta t-mobile za 5zl.

res   5 #14 31.03.2014 21:22

coś mi się wydaje, że jak uke się "zachce" to aero pożegna się z koncesją. a może nastąpić szybciej niż aero się wydaje, jeśli użytkownicy się uprą. niestety pkt 4 jest dość jednoznaczny, a "mglisty" staje się dopiero gry do roboty zabierają się "najmimordy". o ile przerywanie sesji dał się jeszcze jakoś uzasadnić i przeżyć, o tyle captcha już może okazać się dla aero "śliska".

krzyszp   7 #16 31.03.2014 21:30

No cóż, UKE powinno im szybko wybić z głowy takie żarty, najlepiej odpowiednią karą i/lub zabraniem koncesji...

  #17 31.03.2014 21:32

Pal licho, ze streaming muzyki ze Spotify będzie przerywać, ale np. nawigację samochodową w trakcie jazdy, to juz niebezpieczne.

  #18 31.03.2014 21:42

Lipa, do janosika już się to nie będzie nadawać :P

  #19 31.03.2014 21:43

Ale jak mam wpisać, zrobiłem sobie serwer www/ftp na linuksie i nie mam tam przegladarki, to jak mam wpisac to ???

  #20 31.03.2014 22:00

Ksero dowodu osobistego też trzeba im wysyłać pocztą. Niech zbierają bazę naiwnych.
A np. w Heyah na kartę jest 6gb za 30 zł. bez captcha i z przyzwoitą prędkością.

KyRol   17 #21 31.03.2014 22:01

Odebrać im koncesję, wznowić przetarg i po problemie, jeszcze nie widziałem aby operatorzy pobierający opłatę za usługę wygłupiali się z Captchą. Poza tym są starsi ludzie, którym słabnie wzrok, a orzeczeń nie mają z najróżniejszych powodów. Jeśli będzie jakaś zorganizowana akcja na petycję czy jakąś formę protestu - piszę się na to.

Liczę na radykalną, zdecydowaną a przede wszystkim szybką reakcję z ministerstwa. O planach z captchą było wiadomo od dawna. Poza tym jak to jest, że regulamin usługi socjalnej zmienia się bez porozumienia z rządem bez jego zgody? Czy gdyby programem było rozdawanie mleka biednym i gdyby do tego mleka zaczęto dodawać arszenik "bo zmienił się regulamin" to też wszystko byłoby fair wobec osoby otrzymującej takie mleko?

Autor edytował komentarz.
Neo   11 #22 31.03.2014 22:03

Dobrze że nie zdecydowałem się na Aeoro2. :) A na początku miałem chrapkę na Aero2 lecz jak musiałem zeskanować dowód i jeszcze wysłać pismo, to zrezygnowałem z tej usługi. Bez przesady, żebym musiał przesyłać swój dowód osobisty. Jak by to było podanie tylko danych adresowych, to jeszcze jest to w miarę zrozumiałe, ale jak miałbym wysyłać komuś swój dowód osobisty, to sorry ale dziękuję. Dlatego teraz myślę nad Play lub Plus, jeśli chodzi o internet do tabletu.

Pablo79   11 #23 31.03.2014 22:07

Myślę że UKE powinno się zająć tym co by tu nie powiedzieć kolejnym utrudnieniem dostępu do darmowego internetu przez spółkę Aero2 - łącznie z możliwością odebrania koncesji.

Unga Unga   4 #24 31.03.2014 22:07

Czyli koniec darmowego Yanosika z Aero2. PRECZ z Plusem, Polsatem i Solorzem.

KyRol   17 #25 31.03.2014 22:08

@Neo: Człowieku, myślisz, że jak będziesz podpisywał umowę w salonie albo odbierzesz ją od kuriera to dowód nie będzie potrzebny? Będzie, oj będzie. Jedyną trudnością w przypadku Aero przy rejestracji jest wiedza nt. tego na co musisz wyrazić zgodę, a na co nie.

Autor edytował komentarz.
MiłoszW   7 #26 31.03.2014 22:13

Przede wszystkim zacznijmy od tego, że NIC NIE JEST ZA DARMO : ) dostali sporo możliwości z UE, dlatego jest aero2. Tylko jak to Polak - cwaniaczek post-SB-cki kombinuje (po wielu latach w komuniźmie jednak ciężko zrezygnować z przyzwyczajeń, nawet dla socjalistycznych unijnych dyrektyw) - trzeba kontrolować, udupiać, utrudniać, doić...

sgj   10 #27 31.03.2014 22:14

@"W teorii można by było wskazać na użytkowników nie korzystających z przeglądarek,(...) ale usługa BDI była pomyślana jednak dla osób „wykluczonych cyfrowo”, "

Ja mogę wskazać w praktyce. Internet to nie tylko przeglądarki. Powodzenia z używaniem komunikatora czy poczty z tak idiotycznym zabezpieczeniem.

Jim1961   7 #28 31.03.2014 22:16

ku**a !! właśnie dzisiaj dotarła karta :(

KyRol   17 #29 31.03.2014 22:20

@Jim1961: No ja dzisiaj uruchomiłem Aero2 "tak na serio" bo zużyłem limit w płatnym Play'u. Netem w Aero2 bawiłem się wcześniej, ale to raczej w ramach testu usługi.

Autor edytował komentarz.
  #30 31.03.2014 22:21

@eimi "...koniec darmowego Internetu dla urządzeń" :-O
Wprowadzasz w błąd. :( To nie koniec darmowego internetu, tylko koniec swobodnego surfowania.
Captcha była zapowiadana w Aero2 już jakiś czas temu, bo rekordziści ściągali po kilkadziesiąt GB. Z założenia sieć ta ma służyć do prostszych działań w internecie: sprawdzanie poczty, wiadomości itp.
--
Gdy tlen przejął DP, to ludzie pisali, że teraz tytuły będą jak w Pudelku: "To już koniec...", "Tego nie unikniesz..." itp. itd. ;)

  #31 31.03.2014 22:28

Ludzie nie wiecie co jest 1 kwietnia!!!??? Przecież to jest kawał prima aprylisowy (czy jak to się tam pisze) !!!!!

kaszak696   2 #32 31.03.2014 22:30

Ma ktoś jakiś wzór skargi do UKE? Trzeba zacząć już działać, bo państwo z Aero2 za bardzo zaczęło sobie pogrywać. Tłumaczenie, że użytkownicy za bardzo obciążają sieć można między bajki włożyć, bo aero2 może wykorzystać maksymalnie 20% przepustowości ich infrastruktury.

Jak dla mnie, po wprowadzeniu kapczy aero2 praktycznie stało się bezużyteczne, bo używałem tego w telefonie do automatycznego sprawdzania maili i wiadomości na fb. Kapcza całkowicie przekreśla tę możliwość.

Autor edytował komentarz.
sokoleokopr   8 #33 31.03.2014 22:31

Polska to dziwny kraj... mają zapewnić darmowy net a robią wszystko aby darmowy net "zbanować" no nie bardzo inaczej można to nazwać.

Co gorsza przeceiż mamy procedury/inspekcje ... wygrali przetarg, dostali częstotliwość to niech do licha się wywiązują z tego.

Gdzie kontrola, gdzie nadzór gdzie IKE ... to już nawet nie jest chore to jest idiotyzm ... zrobią wszystko żeby na maxa utrudnić ... wejdźcie na ich stonę i zobaczie jak trudno zdobyć starter ...

Takie żeczy tylko za rządów PO, polak zawsze dostaje po 4 literach. W tym kraju nawet kiełbasa to już nie kiełbasa i nawet angliczy nas przegonili w robieniu kiełbasy ... skandal z tym insternetem.

Areo utrudniło na maxa to co utrudnić się dało. Starter powino się zamawiać 1 kliknięciem i ma działąć na wszystkim ...

  #34 31.03.2014 22:35

Co wy chrzanicie w tych komentarzach to ja nie wiem, captcha była zapowiadana od początku roku a to że inni wykorzystywali to do pobierania plików czy p2p to ich strata w regulaminie wyraźnie jest wszystko napisane i czemu ma się niby do tego przyczepić UKE?

KyRol   17 #35 31.03.2014 22:40

@kaszak696: Jak UKE to oleje jest jeszcze parlament europejski, ale nie oleje bo jak dowalą Polsce kary za brak darmowego internetu i opieszałość z wdrażaniem tego rodzaju usług to dopiero będzie dramat.

  #36 31.03.2014 22:42

Ale o co chodzi ? We Wrocławiu jest podobnie... przy przystankach jest "darmowy" internet. Trzeba wpisać tekst z obrazka i przez godz. jadymy... więc o co kaman ? że są wprowadzone ograniczenia ? A jest cokolwiek za darmo ? ech... szkoda gadać.

MiłoszW   7 #37 31.03.2014 22:42

@sokoleokopr: PO, SLD... nawet PiS: żadna różnica. To jest jedna i ta sama klika. Tu chodzi o totalną czystkę, wtedy by było normalnie...

Echo1   6 #38 31.03.2014 22:54

Żarty na prima aprilis.

MaRa   7 #39 31.03.2014 22:54

Mają za darmo i jeszcze narzekają.

M@ster   16 #40 31.03.2014 23:07

@KyRol: Potrzeba okazania dowodu a zrobienia jego kopii to dwie rożne rzeczy. Pomijam już fakt że prawnie nikt nie może od Ciebie żądać oddania dowodu w zastaw/zrobienia jego ksera. Oczywiście wszelkiej maści wypożyczalnie różnie do tego podchodzą ale w takim wypadku wolę zrezygnować. Zwłaszcza w czasach gdzie wzięcie kredytu na kogoś/kradzież tożsamości nie są fantastyką a realnym zagrożeniem.

sokoleokopr   8 #41 31.03.2014 23:15

@@MaRa

No właśnie że ani za darmo ani za łatwo ... naprawdę nie wiele osob daje radę przebrnąć przez procedurę ... skomplikowali to do maxa.

Rejestracja auta z helsinek czy byłej zsrr to pikuś przy zamówiniu startera AERO... a jak skączą w 2016/17 z darmowym to utworzą nową spółkę która będie miała porządną stonę i proste zamawianie ale płatne ... tak to nasz Polska jest że zrobi wszytko aby Polaka wykiwać.

KyRol   17 #42 31.03.2014 23:18

@M@ster: No sorry, w tego rodzaju umowach zawarty jest pesel, numer seryjny dowodu oraz dane adresowe. Powiedz mi jaką robi to różnicę? Że zdjęcia nie ma? Jak pójdziesz do salonu to też mogą kserować twój dowód.

KyRol   17 #43 31.03.2014 23:20

@MaRa: Pewnie, to nie jest akt altruizmu państwa Polskiego, tylko odgórnie nałożona dyrektywa UE. Nie chcemy płacić kar!!! Jak myślisz z czyjej kieszeni pójdzie kasa na karę? Podpowiem Ci - paradoksalnie i tak z naszej!

  #44 31.03.2014 23:38

Socjalizm bohatersko zwalcza problemy nieznane w innych ustrojach.

M@ster   16 #45 31.03.2014 23:40

@KyRol: No różnica jest taka że odpis danych to odpis danych a ksero dowodu to ksero dowodu. Sorry ale wysyłanie komu popadnie ksera dowodu to proszenie się o kłopoty na dłuższą metę. Dysponując taką odbitką bardzo łatwo założyć konto w banku przez internet a stąd już tylko krok od zostania nieświadomym słupem.

"Jak pójdziesz do salonu to też mogą kserować twój dowód."
To już Twoja sprawa na co się godzisz. Umowy też nie czytasz tylko podpisujesz jak leci?

Autor edytował komentarz.
Nerus87   6 #46 31.03.2014 23:41

Co za problem przepisać kod tym bardziej że się przepisywało ściągając pliki z HTTP czy P2M :) Dla chcącego nic trudnego, posiadam Aero2 i jestem zadowolony, nie dopłacam nic do Play, płacę 25zł na miesiąc i gadam z a free z Play a dodatkowo korzystam z dobrodziejstwa internetu za free wszystko dzięki dual sim. By on the Skype with Aero2 :P

DiamondBack   12 #47 31.03.2014 23:42

Nie jest to za darmo.
Po pierwsze jest coś takiego jak depozyt który w całości i tak nie zostanie zwrócony.
po drugie zawyżone koszty wysyłki
Po trzecie bardzo utrudniona forma rejestracji.
Po czwarte teraz wpisywanie captcha :|

KyRol   17 #48 31.03.2014 23:46

@M@ster: Mój dowód był kserowany raz w moim życiu, wiem kto to zrobił i gdzie i jakoś w związku z tym na komisariat w sprawie oszustw nie musiałem latać. Powiedz mi jakim problemem jest podstawienie twoich danych na jpg-a ze skanu dowodu wygrzebanego z wyszukiwarki?

Autor edytował komentarz.
  #49 31.03.2014 23:47

Chyba jeszcze te viking mobile miało bez limitu ale tylko 128 po wyczerpaniu pakietów. Koniec darmowego Janosika :P

KyRol   17 #50 31.03.2014 23:49

@Nerus87: No ja gadałem też przez VoIP, trochę ścina ale jak pokombinuje się z kodekami to nie jest najgorzej. Wygląda na to, że poprzez captchę w starej Nokii o VoIPe bez aktualnej przeglądarki mogę zapomnieć

Autor edytował komentarz.
  #51 31.03.2014 23:51

Miałam nadzieje, że rozpoczęcie połączenia będzie bez problemowe; dopiero przekroczenie czasu 60 min ciągłego korzystania spowoduje przerwanie sesji, w celu której wznowienia nastąpi podanie określonego rozwiązania; lub po karencji np. 15-30 min ponownie samodzielnie będzie można nawiązać bezproblemowe połączenie.

trux   9 #52 31.03.2014 23:53

Modem miałem podpięty pod router, działało idealnie.
Na szczęście, już nie muszę korzystać z usług Aero2 :)
Trudno mieć do nich pretensje, jest to firma prywatna której nadrzędnym celem jest zysk.

Autor edytował komentarz.
Cajtung   3 #53 31.03.2014 23:56

A zastanawiałem się czy nie zamówić drugiej karty, ponieważ pierwsza gdzieś mi wsiąkła, ale z tego co widzę na razie warto chwile odczekać i zobaczyć jak potoczą się sprawy.

Kleryk_LDZ   8 #54 31.03.2014 23:58

Chyba jakieś jaja sobie robią....
Jakoś tego nie widzę w praktyce jak to ma działać, pomimo wyjaśnienia w artykule.
Zresztą zobaczę w praniu jak to ma funkcjonować i się wypowiem dokładniej co o tym sądzę.

Saphrii   10 #55 01.04.2014 00:06

Pytanie, bo nie do końca rozumiem: mam modem Huawei E3131-s2 podpięty router TP-MR3420 i nie mogę tego zmienić, bo bym musiał ze stacjonarką pod okno zawędrować, gdzie jest zasięg. Znaczy że koniec internetu w tej postaci w ogóle? Czy też captcha będzie pojawiać mi się w przeglądarce?

Autor edytował komentarz.
Nerus87   6 #56 01.04.2014 00:16

@Saphrii: Wydaje mi się że kto pierwszy się połączy z netem w twoim domu po resecie ten pierwszy dostanie łamigłówkę do rozwiązania, także raczej nie będzie problemu z bieganiem do rutera.

P.S. Pamiętaj zawsze bądź drugi po godzinie korzystania :P

KyRol   17 #57 01.04.2014 00:19

Rozłączyło mnie i Aero2 w ogóle całkiem zgubiło zasięg, przełączyłem się na Play'a z odnowionym limitem. Nie załapałem się na captchę, może operator w związku z tym coś majstruje, zobaczymy dalej jak to będzie wyglądało w praktyce.

--- edit

Modem odnalazł sieć. Narazie żadnej captch'y nie mam

Autor edytował komentarz.
KyRol   17 #58 01.04.2014 00:22

@Saphrii: router się ponownie połączy, ale z internetu będą nici jeśli np. netu byś potrzebował na potrzeby NAS'a bez dostępu do przeglądarki internetowej. MUSISZ uruchomić przeglądarkę, przepisać captchę i dopiero wtedy reszta usług się uruchomi. Inaczej nie da rady.

Autor edytował komentarz.
Saphrii   10 #59 01.04.2014 00:39

@Nerus87:

Ach no to luz, obawiałem się, że będzie to jakoś powiązane z programem od modemu. :)

Saphrii   10 #60 01.04.2014 00:43

@KyRol: dzięki za info :)

MrBeckham666   18 #61 01.04.2014 02:42

@M@M@ster

ja jakoś zakładałem konto w banku online umowa przyszła kurierem musiałem pokazać dowód.

wiec nie rozumiem jakim cudem ktoś może założyć na cb konto majac kopie dowodu.

mało tego trzeba mieć 2 dokumenty potwierdzające tożsamość

dodam że np w paypal też trzeba wykonać skan dowodu.

wiec nie rozumiem skąd aż takie obawy masz

Autor edytował komentarz.
  #62 01.04.2014 02:50

captcha to zamach na wolność człowieka

ci którzy nie protestują mają mentalność niewolnika

KamilDz   5 #63 01.04.2014 04:45

@eimi
>Z tego co widać, czarny rynek poradził sobie z tym całkiem dobrze. Oferowane na nim usługi wykorzystują najczęściej działające 24/7 ludzkie farmy
No, ale trzeba się jakoś połączyć z farmą ludzką, najlepiej przez internet. A taki wykluczony cyfrowo Polak ma tylko Aero2 i mu internet blokują na czas przepisywania obrazka.
>wykorzystujące deskryptory Fouriera i pozwalające na udane rozwiązanie testu nawet w 79%
Coś więcej o tym rozwiązaniu? Czy to przypadkiem nie jest tylko do nagrań dźwiękowych?

Autor edytował komentarz.
  #64 01.04.2014 07:56

@MaRa: Nie ma nic za darmo. Na tą usługę złożyli się wszyscy obywatele - Państwo udostępniło częstotliwości spółce Aero2 po obniżonej cenie, pod warunkiem, że będą świadczyć usługę bezpłatną. Czyli budżet mógł zarobić więcej, gdyby Aero2 nie zgodziło się na świadczenie BDI...

  #65 01.04.2014 08:10

@Pipes: Nie, to na pewno nie żart. Uprzedzono na początku artykułu, że to nie żart. Poza tym, co to byłby za żart, który szkodzi firmie trzeciej? To nie byłby żart, tylko pomówienie, i odbiłoby się na Redakcji pozwem.

hojny   2 #66 01.04.2014 08:33

Żal mi was ludzie, dać wam coś za free, a jeszcze jęczycie jakie to złe, jak nie pasuje to nie korzystajcie, zapłaćcie normalny abonament i używajcie normalnego neta, ludzie których na internet naprawdę nie stać, lub nie mają możliwości go posiadania, i tak będą dalej korzystać, bo umieją docenić to że mają coś nie płacąc za to, a cała reszta kombinatorów którzy mimo że zapewne już mają ale chcą mieć więcej nie płacąc płaczą i narzekają jakie to złe itp....to jest internet do korzystania z internetu, a nie kopania bitcoinów czy grania po necie, każdy normalny człowiek nie odczuje tego, jak w trasie będzie chciał np sprawdzić pocztę albo wysłać foto na facebooka, przepisanie kodu to kilka sekund, nie róbcie dramy, bo i tak za to nie płacicie. lol

M@ster   16 #67 01.04.2014 08:59

@MrBeckham666: Okazanie dowodu ok, czy ja coś o tym wspominam? po to on jest, ale kopiowanie to już inna bajka.
Skąd mam obawy, życie po prostu ;)

  #68 01.04.2014 09:02

Pamiętam jak zacząłem korzystać z Aero2 i miałem transfery dochodzące ro 72kB/s i można było nawet tv oglądać. Teraz mój transfer w tych samych godzinach co poprzednio to maksymalnie 5kB/s, pewnie przez ściągaczy torrentowych. Mam nadzieję że dzięki "kapciowi" powrócą dawne transfery.

kaszak696   2 #69 01.04.2014 09:08

@hojny: Jęczymy, bo Aero2 żadnej łaski nam nie zrobiło. Dostali od UKE pasmo 2570-2620 MHz grubo poniżej wartości, a w zamian mieli serwować darmowy internet bez nadmiernych ograniczeń. Ja tylko chcę, żeby wywiązali się z umowy, którą sami podpisali, a nie cwaniakowali z utrudniaczami. Poza tym, powodzenia w odcyfrowaniu i przepisaniu rekapczy na ekranie telefonu...

Autor edytował komentarz.
JanStefan   6 #70 01.04.2014 09:17

Przecież metoda ta może być traktowana jako wymiana handlowa - usługa za usługę, co już nie czyni Aero2 darmowym Internetem.

Morpheus_X   3 #71 01.04.2014 09:20

Ludzie wyjątkowo nie lubią gdy im się coś najpierw daje a później zabiera - do niczego się tak szybko dupsko nie przyzywczaja jak do wygody.... Z punktu widzenia PR to strzał w stopę ze strony Polsatu. Niewiele na tym zyskają (aero2 i tak miało zabierać tylko 20% przepustowości sieci a usłudze i zostało tylko 2 lata z kawałkiem) a stracić mogą dużo - przede wszystkim raz wk...wiony obywatel raczej wybierze konkurencyjną ofertę komercyjną (jeżeli tylko będzie porównywalna).

  #72 01.04.2014 09:32

i bardzo dobrze, może troche odblokuje sie, bo zapchane przez pijawki...

  #73 01.04.2014 09:38

Ja używam Aero2 w smartfonie głównie do nawigacji i nie wyobrażam sobie wprowadzania Captcha w czasie jazdy.

  #74 01.04.2014 09:43

Mi tam żadna kapcza nie przeszkadza, pod jednym warunkiem. Teraz ma być ta kapcza, a gdy dalej się korzysta z Aero2 to ma być jakiś test. I to już zaczyna być wnerwiające, bo jak sobie z tym poradzę to jak znam życia za chwilę będzie kapcza do kapczy i 13 x test. I to nie jest utrudnianie dostępu do BDI??? Pokażcie mi choć jedną komercyjną(płatną) usługę gdzie trzeba co chwilę przejść weyfikację CAPTCHA.

hojny   2 #75 01.04.2014 09:52

@kaszak696: równie dobrze, mógł nikt nie dostać i nic by nie było, w tedy był byś zadowolony?

  #76 01.04.2014 10:12

Od początku kombinują jak tylko mogą. Wygrali pasmo i wiedzieli na co się godzą a teraz starają się nagiąć prawo. UKE powinno im utrzeć nosa...

KamilDz   5 #77 01.04.2014 10:18

@kaszak696:

"Dostali od UKE pasmo 2570-2620 MHz grubo poniżej wartości, a w zamian mieli serwować darmowy internet bez nadmiernych ograniczeń."
Nie. W umowie z UKE stoi, że sesja darmowego internetu miała trwać 60 minut. UOKiK też na to przystał.
Po prostu urzędnicy nie wiedzieli, że nowe sprzęty mają automatyczną renegocjację połączenia. Więc rozłączenie na sekundę było ze strony Aero2 działaniem fikcyjnym. Ludzie nawet się nie orientowali, że mieli przerwę w dostawie internetu. Właściwie wprowadzenie CAPTCHA to wywiązanie się Aero2 z umowy.
Darmowy internet miał być dla biednych wykluczonych cyfrowo ludzi. Okazało się jednak, że specjalnie by mieć ten internet ludzi kupowali sobie highendowe telefony z dual simem (jeden sim do rozmów, jeden do internetu) i drogie tablety. Bo to żal nie skorzystać jak za darmo dają.

doryinfg   7 #78 01.04.2014 10:36

Taką całkę idzie jeszcze rozwiązać.. ale niekoniecznie tą konkretną lub ograniczaną kołem bądź trójkątem będzie trudniej a na wpisanie jest chyba ograniczony czas.. Co do tematu to miało już nastąpić na początku roku ale nie było gotowe ... To ograniczenie wprowadzone jest po to by ograniczyć ilość użytkowników/sesji w centrum warszawy niekiedy nie było szansy na połączenie bywało i tak że nawet na uzyskanie adresu ip czekało się parę minut po mimo zapiętej sesji;)

Autor edytował komentarz.
karolradom   10 #79 01.04.2014 10:45

@doryinfg: Hipoteza Riemana to nierozwiązane do dziś równanie. Jest to jeden z największych problemów matematycznych i nikt do dnia dzisiejszego nie zdołał udowodnić tej hipotezy. Matematycy zmagają się z tym równaniem od ponad 100 lat.
Powstał nawet film dokumentalny na jej temat: https://www.youtube.com/watch?v=-BQERkg5khc

Autor edytował komentarz.
eimi REDAKCJA  16 #80 01.04.2014 10:45

@KamilDz: niezła praca na ten temat: http://www.sts.tu-harburg.de/pw-and-m-theses/2014/motzek14.pdf

Carramba: "darmowego Internetu dla urządzeń". Jak wpiszesz "kapcia" w kamerce IP podpiętej do internetów przez BDI?

freyah   15 #81 01.04.2014 10:57

Pytanie- czy ktoś z was używał dzisiaj intensywnie aero2 i wyskoczył mu test? Bo mi nie, póki co.

  #82 01.04.2014 11:05

To niech założą na pijawki ;)

Ayaritsu   4 #83 01.04.2014 11:05

Mi też nie. Mam nadzieję, że to tylko głupi żart, bo AERO używam do Ingressa i już wystarczy, że ostatnio częściej nie ma go, niż jest...

sr57be45   5 #84 01.04.2014 11:06

@MiłoszW: Chyba coś ci się pomyliło !

Kat, cwaniaczek post-SB-cki, jest na znacznie wyższym poziomie życiowym niż reszta zwykłego społeczeństwa i Aero go wiele nie obchodzi ;],

Partie, tak wrzucaj wszystkich do jednego worka, tylko porównaj liczbę (po obu stronach) wpadek, zaniedbań, afer, korupcji, chaosu w i tak wolno działającym sądownictwie nie oczyszczonym z powiązań PRL, ...,

  #85 01.04.2014 11:11

@hah (niezalogowany): zamknij morde

res   5 #86 01.04.2014 11:35

przecież wyraźnie jest podane, że captcha będzie wprowadzana stopniowo. przez tydzień będzie nieobowiązkowa by przyzwyczaić użytkowników, a na pełna skalę ruszy za tydzień.

@hojny mylisz się. taki był wymóg ue. przetarg na bdi musiał się odbyć i musiał wyłonić dostawcę. gdyby nie wygrało aero, przetarg ruszyłby na nowo. aż do skutku, bo gdyby tak nie było bulilibyśmy karę. aero nie robi żadnej łaski, bo to jego przysłowiowy zasr* obowiązek, który zapisany jest w koncesji, i za który płaci każdy obywatel swoimi podatkami. koncesji, za którą normalnie musieli by wybulić tyle kasy, że dla taj firemki było by to za drogo.

problemem aero jest to że ma użytkowników. aero chciało by mieć prawie za free koncesję na częstotliwość, dostawać kasę za bdi i 0 użytkowników, bo użytkownicy to same problemy:
1. trzeba dbać o bezpieczeństwo ich danych osobowych
2. trzeba dostarczać im usługę i dbać o to by działała
3. trzeba użerać się z reklamacjami
4. trzeba opanować biurokratyczną machinę obsługi klienta
5. itd itp.

poza tym, nie każdy używał aero tylko do łączenia z netem w tel czy tabletach, modemach. karty używane były w różnego rodzaju urządzaniach dostępowych czy modułach gsm, które fizycznie nie mają możliwości wprowadzenia captcha, bo np. nie oferują własnego interfejsu, oferują jedynie dostęp programowy. poza tym nawet jeśli ktoś miał aero w tel, to nie znaczy, że używał go do przeglądania netu. przykładowo w starszych telefonach (nie smartfonach) mógł używać tylko klienta jakiegoś komunikatora lub klienta do sprawdzania poczty. te aplikacje nie oferują fizycznie możliwości wpisania, a co dopiero wyświetlenia captcha. podobnie z różnego rodzajami nawigacjami czy wspomnianymi kamerkami.

Autor edytował komentarz.
DonM$   9 #87 01.04.2014 12:06

A kogo obchodzi, że użytkownicy używają za dużo transferu, aero2 ma OBOWIĄZEK go dostarczyć, nawet jak wszyscy by ścigali maksymalnym łączem cały czas, to aero2 musi dostarczać tego neta i KONIEC, taka była umowa, co to w ogóle jest za tłumaczenie, za dużo transferu jak na to się pisali, limitów nie ustanowili, PASMA dostali, to może teraz koncesje też im ograniczą SKORO się nie wywiązują z umowy?

  #88 01.04.2014 12:46

Żart, ale uderzający w czuły punkt użytkowników ;)
najbardziej mi się podoba "którzy z BDI korzystają intensywniej, niż usługodawca by sobie życzył." jakby to było możliwe - koncesja gwarantuje max 512 kbps i użytkownik może korzystać jak z tego jak chce |(w 10%, 50% lub 99%) a jak operator ma z tym problem to znaczy, że nie radzi sobie ze świadczeniem usługi i należy zastanowić się czy nie odebrać mu przyznanej po preferencyjnej cenie koncesji.

  #89 01.04.2014 12:58

@TRarrida (niezalogowany): a kogo to obchodzi... trzeba było nie robić ftepa hyhy

Tedeus41   5 #90 01.04.2014 13:01

Jezu co to się robi jeszcze moment a komórce karzecie śpiewać tańczyć i gotować, ojojoj nie ma już tak łatwo !! Zapomnieliście już ze komórka TO TELEFON!!!! darmowy net, komunikatory szajzbuki, instasramy, itd. a bez neta się obejść to już nie łaska zrobili captcha bo to jest darmowe i nikt im nie podskoczy, jak zaczniecie płacić to i karte nawet za Free dadzą i transfer się poprawi a captach zniknie PROSTE

  #91 01.04.2014 13:12

Póki co jeszcze nie wprowadzili mechanizmu Captcha :) , więc po co pisali, że od 1 kwietnia 2014r. będzie wprowadzane to zabezpieczenie skoro i tak go nie ma ...

ziupo   6 #92 01.04.2014 13:16

Dla tych, któzy twierdzą, że Aero2 ich oszukał, albo że szuka sposobów na ominięcie warunków umowy przypomnę, że Aero2 zgodnie z umową zobowiązał się m.in do:

" Zapewniania w okresie od rozpoczęcia wykorzystania częstotliwości do upływu 36 miesięcy od osiągnięcia na obszarze przetargowym progu 50% pokrycia ludnościowego nieodpłatnego powszechnego dostępu do sieci Internet z użyciem, co najmniej 20% pojemności sieci [...], oraz zobowiązuje się także do tego, że:

a) świadczenie usług odpłatnych z wykorzystaniem częstotliwości przyznanych niniejszą decyzją może się odbywać tylko pod warunkiem, że równocześnie na tym samym obszarze i w tym samym czasie zapewniony będzie bezpłatny powszechny dostęp do sieci Internet,

b) w przypadku gdy okresowe zapotrzebowanie na bezpłatny dostęp do Internetu, nie osiągnie 20% pojemności sieci działających z wykorzystaniem przyznanych niniejszą decyzją częstotliwości z zakresu 2570 - 2620 MHz, wówczas podmiot wykorzystujący te częstotliwości będzie mógł w tym samym okresie zwiększyć procent pojemności przeznaczony do świadczenia usług odpłatnych, z zastrzeżeniem, że wykorzystywany system zarządzania ruchem, musi automatycznie i niezwłocznie przydzielić więcej pojemności, aż do określonego w zobowiązaniu limitu 20% pojemności dla ruchu w ramach dostępu bezpłatnego, jeśli zapotrzebowanie na pojemność, generowane w ramach dostępu bezpłatnego, wzrośnie.

c) wprowadzi i utrzyma mechanizm zarządzania ruchem w sieci zapewniający, iż:
- czas jednorazowej sesji w ramach dostępu nieodpłatnego nie będzie dłuższy niż 60 minut,
- prędkość downlink w ramach dostępu nieodpłatnego dla jednego użytkownika będzie na poziomie nie mniejszym niż 128 kb/s i nie większym niż 256 kb/s, w ciągu pierwszych 12 miesięcy od deklarowanej daty rozpoczęcia świadczenia usługi, oraz nie mniejszym niż 256 kb/s i nie większym niż 512 kb/s w okresie kolejnych 24 miesięcy,
- jakiekolwiek ograniczenia treści lub protokołów dostępnych dla użytkownika korzystającego z dostępu nieodpłatnego nie będą dalej idące niż takie same ograniczenia stosowane dla użytkownika korzystającego z usług odpłatnych,
- organizacja i konfiguracja sieci oraz jej funkcjonalność, zapewni interoperacyjność z dostępnymi na rynku urządzeniami końcowymi. "

Za: http://www.telepolis.pl/wiadomosci/spolka-aero-2-otrzymala-czestotliwosci-na-dar...

nickel   4 #93 01.04.2014 13:39

Przepraszam, że nie na temat ale co to za "Pan chmurka"?? Jesli go wyłaczyłem to jak go włączyć?

  #94 01.04.2014 13:46

Żeby zobaczyć capche trzeba kliknąć, potem trzeba ją wpisać i jeszcze na końcu zrestartować połączenie... Cała operacja zajęłą mi dobre 5 minut. To wszystko po to, żeby spradzić wiadomości na komunikatorze. Mam ochotę wysłąć im kupę w podziękowaniu za gównianą usługę.

  #95 01.04.2014 13:54

Mi tam captcha by nie przeszkadzała,problem w tym że nie wyskakuje mi żaden test ani przekierowanie jedynie komunikat "nie można wyświetlić strony".Resetowałam tel i nic,wczoraj aero działało bez zarzutu ;( Pomóżcie proszę

  #96 01.04.2014 14:00

I Captcha już działa, trzeba się logować jednak. hehe :)

mkotxl   2 #97 01.04.2014 14:03

Przed paroma minutami mnie rozłączyło i musiałem podać kod captcha, ale czekałem na otwarcie strony ok 8 min na firefoxie nie było widać kodu więc użyłem IE i pomogło, jednak trzeba się rozłączyć i ponownie połączyć.

  #98 01.04.2014 14:06

Internet z aero teraz działa mi szybciej.

Osimaru   5 #99 01.04.2014 14:09

Niestety, również musiałem wpisać captcha i zrestartować połączenie przed paroma minutami. A liczyłem, że to jednak żart.

  #100 01.04.2014 14:09

zgadza sie Capcia działa zeby aktywowacnet trza z przegladarki wpisac kod potem działa normalnie przez 60 min.

  #101 01.04.2014 14:13

@hah (niezalogowany): Co ty pierd* za przeproszeniem. Co to kuźwa znaczy "nadużywać internetu"???????
Usługa nie powinna się różnić jakością od płatnej, w żadnej płatnej usłudze nie ma żadnego kapcia.
To powinno być zabronione w umowie koncesyjnej, jaką aero2 podpisało.

  #102 01.04.2014 14:17

Zamiast Capcia mogliby zablokować P2P i tyle w temacie :)

paleoswp   2 #103 01.04.2014 14:17

Poza tym przesadziacie z tym, że rejestracja jest zbyt skomplikowana (wystarczy czytanie ze zrozumienim) wyscie chyba nigdy w ZUS-ie nie byli :D.

Autor edytował komentarz.
  #104 01.04.2014 14:17

Właśnie przekonałem się na własnej skórze. Już to działa....

  #105 01.04.2014 14:18

To mogę potwierdzić. Widać wyraźne przyspieszenie.

  #106 01.04.2014 14:20

@marcinek_ (niezalogowany): Nie rozumiesz o co chodzi. W interesie aro jest aby nie mieć ani jednego użytkownika, bo każdy generuje straty. Co prawda kaucja (20 zł.) ulokowana w banku przynosi odsetki, ale bardzo marne/

  #107 01.04.2014 14:21

ja nie mam problemu ale co z 5 letnim bzieckiem?

  #108 01.04.2014 14:22

@Neo: Tylko nie Play to syjonistyczne marketingowe paki. Lepiej wybierz tą siec co najmniej reklam i marketingu.

  #109 01.04.2014 14:24

@res: oby tak było, trzymajmy kciuki ze ktos z władzy cos z tym zrobi, petycja do tuska

Vicodin   3 #110 01.04.2014 14:25

Aero wie jak "rozśmieszyć" użytkowników.. Gratuluje, swietny zart.

MiłoszW   7 #111 01.04.2014 14:25

@sr57be45: Nic mi się nie pomyliło : ) mówię o wysokim szczeblu, naszych wiesz - "milionerów"...

eimi REDAKCJA  16 #112 01.04.2014 14:26

@rodzic (niezalogowany): To proste, pięcioletnie dziecko jest zapewne maszyną niezdolną do przejścia testu Turinga, a więc z perspektywy operatora jest czymś równie niepożądanym jak kamerka IP.

  #113 01.04.2014 14:31

@mavelle: Ale dlaczego mają cokolwiek blokować? Czy umowa z aero2 zabrania korzystania z p2p? Powinni zająć się poprawianiem jakości usługi, bo u mnie to pożal się boże ałero chodzi jak z łaski albo wcale, często w ogóle nie można się połączyć, jest coraz gorzej, a nie wprowadzają kody, żeby 1. zniechęcić użytkowników, a 2. nie musieć nic robić ze swojej strony, żeby utrzymać i tak już nędzną "jakość" usługi.

piotrek18l   5 #114 01.04.2014 14:34

Jeśli ktoś zamierza złożyć pozew zbiorowy do UKE lub UOKiK to ja oferuję swój podpis. Powina im wystarczyć konieczność restartu co godzinę. Tych captcha nie kumają starsze osoby i są wkurzeni, że nagle internet im nie działa.

Kris-is   5 #115 01.04.2014 14:44

@Vicodin i innych którzy myślą, że to prima aprilisowy żart Aero2.

Ta, to żart... o którym informowali już kilka miesięcy wcześniej - normalnie boki zrywać :-] Poza tym, news jest z wczoraj tj. 31 MARCA 2014, a nie z dzisiaj 1 Kwietnia!

Autor edytował komentarz.
  #116 01.04.2014 14:49

a czy ktoś w ogóle orientuje się, że za rozszyfrowanie tych skanowanych obrazków ktoś zarabia grubą kasę, bo ma materiał porównawczy do programów OCR? I że to równie nie uczciwe, jak ograniczanie darmowego internetu koniecznością przepisywania tych słów? Re-captcha składa się najczęściej z dwóch słów: prawdziwego (weryfikacyjnego) oraz drugiego (skanowanego) - zachęcam wszystkich gorąco do wpisywania tylko tego pierwszego, w ramach drugiego można wpisać cokolwiek. Nie dajmy się dymac cwaniakom!

  #117 01.04.2014 14:50

No i super, regulamin nie przewiduje minimalnych wymagań sprzętowych (komputera) po stronie użytkownika, ja mam zgodnie z regulaminem modem (urządzenie telekomunikacyjne) który spełnia ich wymagania co to klasy, a do modemu podpięty tuner sat, który nie ma przeglądarki, ale obsługuje modemy 3g i w ten sposób utraciłem możliwość korzystania z usługi - jutro leci skarga do UKE na Aero2 za załamanie przez operatora regulaminu (a zapisy koncesyjne niech sobie regulator sam sobie sprawdza...), zobaczymy ile na tym zyska Aero2 i Plus (który korzysta z tej samej koncesji na pasmo 900).

TomecekGD   8 #118 01.04.2014 14:53

Przyszła odpowiedź z UKE:
http://pastebin.com/raw.php?i=CzCU2Rm6

  #119 01.04.2014 15:05

no totalne swinstwo nie dość ze często sa problemy z polaczeniem to teraz wpisywanie kodu w jednym netbooku w przeglądarce wogle nie widze uw kodu a jak mam zaktulizowac przegladarke gdy brak netu kolo sien zamyka jeśli aktualzacji nie zrobie gdzies u kogos to karte mogę wyj...c bo netu i tak nie będę miał jest to kolejne utrudnienie ze strony aero2, trzeba się zebrac i dac popalić oszustom było nie było jest to zmiana parametrow i dodatkowe utrudnienie które jest powiazane z dodatkowym czasem i zużyciem energii elektrycvznej, warunki się popgorszyly a umowa była inna dziś sprawdzałem jaka mam predkosc up 0.2 negabita down 1.7 wiec lipa lipa i lipa gdzie te 0.5 megabita z samej sieci plus tez sa problemy po przejeciu jej przez tego złodzieja i chyba się przeniosę bo plus gsm to dziś wielkie gowno nawet wylaczyli waznosc karty na rok co plus dal 2 lata temu // ps I TO MIAL BYC INTERNET SOCJALNY CZYLI BIEDNEMU PIASKIEM W OCZY

Domker   5 #120 01.04.2014 15:14

A co jeżeli używa się aplikacji do poczty e-mail lub mediów społecznościowych, banku.... ? Jest to przecież duże utrudnienie, bo trzeba będzie specjalnie uruchamiać przeglądarkę internetową =.=

  #121 01.04.2014 15:16

Co za półinteligent wymyślił te słowa? Nie dość, że jestem starszą osobą niedowidzącą, nie znam angielskiego tylko niemiecki lub rosyjski, więc muszę się domyślać co to za słowa, sprawdzać w słowniku aby nie popełnić błędu. W finale więc wprowadzam dane po KILKANAŚCIE RAZY, ponieważ zawsze jakieś litery są wątpliwe. Czy ta osoba, która jest odpowiedzialna za wprowadzenie tej usługi ma trochę pomyślunku? Czy to może jakiś niedouczony pół-mózg z egoizmem posuniętym do granic absurdu? Przecież za coś takiego to Stalin się mu kłania (bo Hitler sadysta to za mało) ! Ile ty masz lat gówniarzu bez wyobraźni, że pozwalają Ci samodzielnie wprowadzać takie innowacje? Poproś swoją mamusię albo dziadziusia żeby trochę cię oświecił i uświadomił chociaż teraz jeśli zaniedbywali twoje wychowanie i za brak szacunku do starszych dostawałaś za mało w dupę !

paleoswp   2 #122 01.04.2014 15:24

@Domker: Na to wyglada aby korzystac z BDI trzeba co 60 minut aktywowac dostep z urządzenia końcowego.

  #123 01.04.2014 15:24

Internet dziala teraz 40x szybciej

  #124 01.04.2014 15:52

jak ktoś chce moją karte aero2 to zapraszam do Torunia ul P.C.K 36. od dziś czyli 01.04.14 od godz. 1530 leży na ulicy i juz auta po niej jeżdzą.

trux   9 #125 01.04.2014 15:53

@rodzic (niezalogowany):
"ja nie mam problemu ale co z 5 letnim bzieckiem?"

Jeśli ma legitymację przedszkolaka to powinien sobie z tym poradzić ;)

gowain   17 #126 01.04.2014 15:54

@KyRol: Chyba zapominasz o jednym, jak czytamy na stronie UKE: "Rezerwacji ma charakter projektu priorytetowego i istotnego dla upowszechnienia dostępu do Internetu dla ogółu społeczeństwa, a w szczególności osób nie mogących skorzystać z ofert płatnego dostępu." - to nie jest internet, żebyś mógł sobie NASa podpiąć, to jest internet głównie dla wykluczonych. I z tego co pamiętam, to w koncesji jest zapis, że Aero2 ma działać w 60min sesjach. Więc tak też jest. Nie rozumiem oburzenia - to jest internet dla tych co nie mają innych możliwości.

  #127 01.04.2014 16:01

Może czegoś nie rozumiem, ale w umowie jest: "Jakiekolwiek ograniczenia treści lub protokołów dostępnych dla użytkownika korzystającego z dostępu nieodpłatnego nie będą dalej idące niż takie same ograniczenia stosowane dla użytkownika korzystającego z usług odpłatnych."

Znacie jakąś odpłatną usługę dostarczającą net, w której trzeba mieć przeglądarkę i co godzinę trzeba rozwiązywać capchę???
No bo jeśli nie, to to chyba nie jest zgodne z umową i jest podstawą do skarg na Aoro2 do UKE itp.

Hormon   4 #128 01.04.2014 16:01

To nie zart, Własnie dostałem okienko do wpisania kodu.

  #129 01.04.2014 16:17

szkoda tylko ze kody w większości nieczytelne !!!

maruda2   3 #130 01.04.2014 16:23

@hah (niezalogowany): Usługodawca czyli polsat może się denerwować ile wlezie w koncu dostał koncesje a teraz łamie prawo i tyle nie dość że szybkość jest tragiczna to jeszcze te formalnosci jak kserokopia dowodu to zakrawa o jakieś ciemne interesy!Wole płacic za internet i mieć swięty spokój niż latać po urzedach kserować tracic czas i nerwy na oszustów z polsatu

TomecekGD   8 #131 01.04.2014 16:23

@Hormon: Potwierdzam.
Ja już mam kod do wpisywania.
Tutaj macie 3 zdjęcia: http://imgur.com/a/HSH6Q#2
Działa to źle, ponieważ:
1. Kod do przepisania ładuje się nawet 10 sekund.
2. Po wpisaniu kodu trzeba zrestartować połączenie.
Dajcie spokój :(

  #132 01.04.2014 16:25

KOchani uzytkownicy AERO2 czy drukujemy lub robimy jakies kroki odnosnie skargi na BDIi Captcha ? bo ten pkt 4. to dwojaklo mozna odbierac - nie stosowac uprzykrzania uzywania hmmmmm :( zenada .... Rodacy wiec jak dzialamy petycje i do UKE ???

maraz   3 #133 01.04.2014 16:53

Ja tam się z tego cieszę...Od czasu wprowadzenia pingi zmalały. Powywalało ssaczy i tyle.To miało być dla tych co nie mają netu w ogóle...

Neo   11 #134 01.04.2014 16:54

@KyRol: Ale ja nie piszę o podpisywaniu umowy, jest przecież karta, gdzie nie trzeba przekazywać swój dowód osobisty. A co do umów, to przynajmniej wiem komu przekazuje swoje dane z dowodu a nie z firmy o której jest mało informacji.

maraz   3 #135 01.04.2014 17:10

@Saphrii: w przeglądarce, a potem restart routera.

KyRol   17 #136 01.04.2014 17:13

@gowain: Wyobrażasz sobie staruszka, który ledwo dowidzi i ma przepisywać kapcia, dość, że rozpikselowanego, rozmytego, zdeformowanego to jeszcze po angielsku? Nie można patrzeć tylko przez czubek swego nosa. Mam nadzieję, że jeśli dowalą karę, to stratę poniesie właściciel marki Aero2, a nie znowu finanse publiczne...

Poza tym z tego netu ma prawo skorzystać każdy, nie widziałem aby składanie wniosku majątkowego było konieczne podczas rejestracji w usłudze. Korzystam z Aero2 jak mi się limit wykończy na Play'u, dzięki czemu nie muszę czekać do nocy, dopłacać do rachunku czy programować zadań w crontabie. Absolutnie nie jest to krok w kierunku przełamywania barier jeśli mowa o użytkowaniu internetu przez starszych użytkowników sieci, a pewnie KE też miała to na względzie tworząc taki program.

Nie widzę sensu obrony pozycji korporacji stojącej za Aero2, bo koncesję na takie pasmo by chciał nie jeden teleop, który być może byłby mniej zachłanny i żarłoczny. Mechanizm kapcia bije w interes ludzi. Nie jeden się wystraszy "bo ja tego nie otwierałem", albo kapcię przyjmie za wirusa. Z prostego strachu, braku elementarnych podstaw i wiedzy.

Autor edytował komentarz.
maraz   3 #137 01.04.2014 17:15

@Anonim (niezalogowany): Zawsze możesz iść do salonu i wbijać 50 pln za limit do 2 Mbit u wiodących operatorów :P

  #138 01.04.2014 17:20

ludzie to nieprzeszkadza wpisujesz 1raz kod i masz i bez problemu loczysz sie i nie musisz 2 raz wpisywac

gowain   17 #139 01.04.2014 17:29

@KyRol: Chcesz mi powiedzieć, że staruszek potrafiący wpisać adres www (skoro ma Aero2 to chyba potrafi), często dużo mniejszy, a captcha nie będzie potrafił? Próbujesz dziwną teorię stworzyć...

ftalo   3 #140 01.04.2014 17:40

od dziś wszedł mechanizm captcha
1)Niestety zbudowany jest na HTML5.A moja przeglądarka wspiera tylko HTML4,nie wyświetlają sie poprawnie obrazki i niektóre elementy

2)Wymaga włączonego javascript ,który przeważnie wyłączam (rekklamy ,flash,setki śmieciowych plików ładowanych przez skrypty,co przy 512kbps daje wymierne przyśpieszenie podczas ładowania stron)

3)Teraz mi się skasują dane POST,gdyż captcha zresetuje mi wszystko to co było przed sesją. Czy wystarczy kliknąć "wstecz" a w nowym oknie połączyć-tego nie wiem,pewnie zależy od strony,ale dane z formularzy na bank będą wykasowane. Odłączenie internetu często następuje w niespodziewanym momencie pracy,np wysyłam właśnie jakiś formularz i zdziwienie. Dotychczas wystarczyło się połączyć ponownie i odświeżyć stronę i się wysłało.

Tych debili którzy to bezmyślnie wprowadzili trzeba zgłosić do UKE. Bo zamiast ograniczyć internet ściagaczom,maszynom ,to rozpieprzyli internet normalnym ludziom przeglądającym zwykłe strony www.

  #141 01.04.2014 17:41

U mnie już jest. Pingi 38 do 53 jak nigdy wcześniej, transfer przy ściąganiu 60 KB/s nieosiągalny wcześniej o tej godzinie. Osobiście jestem zadowolony.

  #142 01.04.2014 17:55

@maraz: Ale o co chodzi? Aero2 BDI samo się "reklamuje" hasłem BRAK LIMITU POBIERANIA DANYCH, a umowa zakazuje AERO2 BDI filtrowania treści sieci - chociaż bardzo by chcieli to zmienić i zmusić ludzi do przeglądania jedynie www i odbierania poczty, najlepiej bez potężnych załączników. Więc jeśli ktoś cokolwiek ściąga czy korzysta z strumieni np. radio internetowe mieszcząc się w granicach do 512kb to ma do tego pełne prawo i dostawca powinien być na to przygotowany.

M@ster   16 #143 01.04.2014 17:56

@ftalo: Zainstaluj sobie inną przeglądarkę tylko do captchy, i to zasadniczo rozwiąże wszystkie Twoje problemy :)

Unga Unga   4 #144 01.04.2014 17:57

No to se dziś pojeździłem na Yanosiku. Do 13-tej. Potem zwis i żądanie wpisania kapcia. To jest chore co zrobił Plus.
Aero2 i kapeć od poszewki -> http://jdtech.pl/2014/04/aero2-i-captcha-szybki-przeglad.html#more-3394

Autor edytował komentarz.
Krotock   7 #145 01.04.2014 18:32

Huh, jak to dobrze czasem być osobą słabowidzącą :).

paleoswp   2 #146 01.04.2014 18:39

O captachi wiadomo było juz od dawna, zdaje sie ze UKE juz wyraziło opinie ze nie łamie to umowy koncesyjnej wiec raczej niewiele sie z tym da zrobic.
inna sprawa że choc około 14 musiałem wpisac ta captachie to do teraz aero działa i nie musiałem niczego wpisywac na nowo.

Autor edytował komentarz.
  #147 01.04.2014 18:44

To niech chociaż zrobią mobilna wersję tej strony z captcha bo jak otwiera się w chrome to jest malutkie okienko w górnym lewym rogu i trzeba powiększac.

maraz   3 #148 01.04.2014 19:16

@a.n: O to chodzi, że ktoś kto ma na oku film w HD o pojemności koło 3Gb powinien już rozejrzeć się za innym internetem...Ten natomiast, miał być skierowany dla kogoś kogo nie stać na płatny(wtedy nie marudzi) albo kogoś co nie ma lepszej perspektywy( dotyczy terenów wiejskich nie objętych jak do tej pory żadnym internetem). W Polsce jak zwykle znajdzie się grupa ludzi która wykorzysta zaistniałe dobra do swoich potrzeb, zabierając innym....

  #149 01.04.2014 19:20

kody pal licho ale dlaczego nie może być od razu redirect na stronę którą wpisywaliśmy i nas wywaliło do wpisania kodu tylko trzeba resetować urządzenie cala operacja mogla by się zakończyć w moment a tak trzeba czekać na reset zalogowanie do sieci i połączenie co trochę trwa czyli można założyć ze mamy 3 utrudnienia rozłączanie co godzinę kody i resetowanie urządzeń poza tym kody są tak źle czytelne żeby na tablecie odczytać i przepiać idzie dostać kociokwiku brawo panie informatyku za super obrazeczki, a strona która wyświetla kody ledwo sie ładuje teraz jest 10 min kombinowania zanim net będzie kolega wspomniał o janosiku już widzę jak podczas jazdy zatrzymuje się i wpisuje kod

DiamondBack   12 #150 01.04.2014 19:24

Sam mam aero2 do wypadu "w trasę" i wiem, ze te captcha uniemożliwi mi używanie tego internetu. Współczuję tym co nie mają wyboru i są skazani na aero2. Liczę, że UKE zrobi to co co nich należy.

  #151 01.04.2014 19:39

Co za kurcze KRETYNIZM!! To w niektórych przypadkach jest po prostu masakra - a cwaniaków to nie zniechęci i tak - wymyślą coś - więc tylko my na tym cierpimy!!!! było wczoraj, jak i zawsze dobrze to musieli to wszystkim pochrzanić! BRAWA DLA AERO2! -,-

litestep   3 #152 01.04.2014 19:40

No cóż, zachwycony kapczą nie jestem ale podłączyć się teraz jest łatwiej.

  #153 01.04.2014 19:46

@bez sensu (niezalogowany): no właśnie, na małych ekranach to tragedia,

  #154 01.04.2014 19:46

Ładny żart Prima Aprilis, przecież UKE zakazało wprowadzenia CAPTCHy dla ich usług ;)

maraz   3 #155 01.04.2014 19:47

@litestep: Właśnie o tym wspomniałem parę postów wyżej...Odpadła masa ludzi którzy używali tego jako darmowa dostawa filmów itp. To nigdy nie miał być internet służący do ściągania dużej ilości danych. Miał być do zwykłego przeglądania stron i innych nie wymagających przeciągnięcia Megabajtów danych usług...A to wpisanie dwóch słówek i kliknięcie w tablecie rozłącz i połącz nikogo nie spoci :P

wacek   16 #156 01.04.2014 19:49

Tak jak ktoś pisał wyżej:
Wszystko byłoby fajnie gdyby nie konieczność restartowania połączenia po wpisaniu kodu.

Ja używam Aero2 sporadycznie w podróży bądź w pracy na prywatnym sprzęcie więc dużego dyskomfortu nie odczuję

KyRol   17 #157 01.04.2014 20:26

Proszę bardzo, mamy twardy dowód na to, jak bardzo Aero2 jest przyjazne internautom. Czy taką kpiną raczą nas odpłatni dostawcy usług internetowych? http://kyrol.mydevil.net/aero2captcha

(sporządziłem animację gif, stosunkowo powolną aby dało się cokolwiek odczytać)

Czy otwieranie kilkunastu stron internetowych i obejrzenie 3 krótkometrażowych filmów z youtube w ciągu dwóch ostatnich miesięcy jest z mojej strony nadużywaniem zasobów infrastruktury Aero2?

Autor edytował komentarz.
FrytaPL   3 #158 01.04.2014 20:36

@sgj: Po wpisaniu Captcha reszta programów może się połączyć (tj. komunikatory tekstowe i głosowe, gry multiplayer itd)

  #159 01.04.2014 20:38

W końcu ,w POlandi nie ma nic za darmo !!!!!!!

KyRol   17 #160 01.04.2014 20:42

@gowain: czcionki na stronach internetowych można powiększyć, z paska adresu nie trzeba korzystać bo jest wyszukiwarka, którą można dostosować do swoich preferencji. A przy rozmazanej captch'y to tylko siąść i płakać...

Autor edytował komentarz.
nitro2012   10 #161 01.04.2014 20:57

@Anonim (niezalogowany):a właśnie że Play. W Play u mnie wszystko śmiga. Plus i CP to gówno, Orange - zbyt niska szybkość....

nitro2012   10 #162 01.04.2014 21:03

@piotrek18l: a masz umowę z Aero? Nie.

  #163 01.04.2014 21:07

@KyRol: Gdybyś nawet oglądał 24h/doba YT wykorzystując do 512kb nadal nie łamałbyś regulaminu i na to powinna być przygotowana infrastruktura dostawcy. Niestety są tacy którzy nie rozumieją "BRAK LIMITU POBIERANIA DANYCH" i zarzucają innym obciążenie sieci BDI. To już nie wina użytkowników poruszających się w udostępnionych ramach a dostawcy. ;]

Autor edytował komentarz.
KyRol   17 #164 01.04.2014 21:28

@a.n: Ale jeśli niewiele korzystam z usługi to na logikę nie powinienem być zamęczany tym mechanizmem. Takie jest moje zdanie, wiele osób starszych mogłoby skorzystać z usługi bez utrudnień, a tak czytamy śmieszne odpowiedzi takie jak ta: http://www.telepolis.pl/wiadomosci/uke-captcha-w-aero2-zgodna-z-rezerwacja-i-pra...

"Ponadto wprowadzenie kodów, tak jak Pan podnosi w zapytaniu, może utrudnić wykorzystanie BDI np. przez osoby słabowidzące czy też wykorzystanie BDI w urządzeniach z małym ekranem, jednak kwestie te nie są regulowane decyzją. Niemniej jak Spółka zapewnia mechanizm, który zamierza wprowadzić przewiduje także korzystanie przez osoby o ograniczonej zdolności widzenia."

W skrócie rzecz ujmując jest to enigmatyczne masło maślane. Jest to bezpłatny dostęp do internetu dla spełnienia wymogu formalnego na marginesie prawa, a nie dla obywatela. Ciekawy jestem czy wizja Solorza pokrywa się z wizją europarlamentarzystów?

  #165 01.04.2014 21:39

@nickel: hehe

  #166 01.04.2014 21:42

Aż mnie trzepie, jak czytam komentarze ludzi, którzy dają sobie narobić na głowę. Aereo2 nie jest usługą darmową! Już podczas składania wniosku spotykamy się z tym kłamstwem. Na świecie nie ma nic darmo. Za Aero2 płacimy po prostu w naturze. Wyobraźmy sobie sytuację, gdzie dwóch ludzi się umawia, że jeden udostępni drugiemu pole, za co ten będzie oddawał pierwszemu część mleka. Drugi Pole wziął, ale wymyśli sobie, że mleko będzie dawał tylko w kieliszkach. Uczciwe? Gdyby Polska była uczciwym krajem, to takie Aero2 straciłoby koncesję w 3 minuty! Taka jest prawda.

sgj   10 #167 01.04.2014 22:09

@FrytaPL: "Po wpisaniu Captcha reszta programów może się połączyć (tj. komunikatory tekstowe i głosowe, gry multiplayer itd)"

Ta bardzo wygodne, rozmawiam sobie przez komunikator, nagle przestają dochodzić i wychodzić wiadomości. Odpalam przeglądarkę zeby specjalnie sprawdzić czy nie muszę ponownie wpisać captchy.

  #168 01.04.2014 22:34

@KyRol: Rozumiem, rozumiem. A tu ciekawostka o Aero2 chociaż nie o BDI bezpośrednio :) http://jdtech.pl/2014/02/aeropacket-i-speednet-oferta-komercyjna-aero2.html

  #169 01.04.2014 23:33

Uzywam aero kilka miesiecy, smartfon z ta karta spelnial role okienka na swiat... poczta, komunikatory, wiadomosci. Teraz wlasciwie komunikatory nie maja sensu- jak co godzine nie wpiszesz kodu, nie otrzymasz wiadomosci; gmail tez stracil funkcjonalnosc. Zrozumialbym takie ograniczenie, utrudnienie dla uzytkownikow, pobierajacych np powyzej 2gb. Ale dla wszystkich? To jakis absurd, zlamanie umowy, mam nadzieje ze zrobia z tym porzadek. Jesli nie, oddam karte.

  #170 01.04.2014 23:35

Można było wprowadzić restrykcje tym co dużo zużywają. Ale nie, najprościej ukarac wszystkich. Dla mnie jest to duży problem, bo muszę okularów szukac, a nie zawsze są pod reką. Chamstwo .

  #171 01.04.2014 23:40

Nie wiem czy wiesz ale Aero2 i Plus mają wspólnego założyciela.
Więc decydując się na Plus pomagasz Aero2 we wprowadzaniu kapcia.

  #172 01.04.2014 23:43

Dużo osó z tego korzystało i muliło to strasznie, teraz szybciej działa jak sa kody bo nikt nie korzysta z tego cały czas, bo każdy miał włączony net i połącznie do Facebooka który tak wiele zasobu internetu uzywa, dlatego tez wprowadzenie tego jest bardzo dobre :) Dobre trafienie i dzieki temu ceny usług z interenetem na telefon u innych operetorów spadły :)

gowain   17 #173 02.04.2014 00:48

@KyRol: "Jak wynika z przedstawionych przez Spółkę statystyk od stycznia 2013 r. średnio każdy korzystający z BDI generuje ponad 2,5 GB transferu miesięcznie, a 17% użytkowników ściągnęło miesięcznie więcej niż średnio komercyjny użytkownik sieci." - podziękuj po prostu cwaniaczkom, którzy postanowili zrobić sobie z Aero2 komercyjny internet, ale za free. Zresztą i tak nie rozumiem tych ludzi. Niedawno przedłużałem umowę z Playem i płacę 20zł brutto za bodajże 7GB z darmowym nocnym transferem. Czytałem dzisiaj masę opinii pod artykułami o captcha w Aero2 i Ci co z niego korzystają zgodnie z założeniami jakoś nie mają nic przeciwko captcha. Przecież skoro przeglądają strony, to co za problem im raz na godzinę wpisać kod... widzę, że największy problem mają Ci, którzy chcieli sobie wykorzystać Aero2 w sprytniejszy sposób, przy okazji nie ponosząc kosztów.

  #174 02.04.2014 01:24

UKE skończyło się na Streżyńskiej. Wtedy urząd zniszczył monopol telekomuny, która uchodziła za nietykalną mafię. Dzisiaj nie są w stanie wymusić podawania rzeczywistej prędkości łącza internetowego ani udostępniania mobilnego internetu na normalnych warunkach od spółki, która dostała gazyliard dodatków i bonusów w zamian za oferowanie tego internetu. Przykre to i smutne.

  #175 02.04.2014 06:29

Ludzie xd X zawsze równa się Zero :S wynik chapta jest równy zeru xD

command-dos   17 #176 02.04.2014 06:46

do końca nie mogłem uwierzyć, byłem przekonany że to żart... Wiem, że już była mowa o captcha w aero2, ale nie myślałem że to tak na serio. No i stało się - wklepałem dziś pierwszą captchę. Jeśli ktoś w telefonie/tablecie co godzinę włącza i wyłącza tryb samolotowy, wiedz że ma aero - dobrze, że jeszcze nie trzeba jakichś tańców odp....rawiać

Krakoo   4 #177 02.04.2014 07:09

Czy Wy też macie problem z ładowaniem captchy? Wyłączyłem AdBlocka, włączyłem ciasteczka, stronka się ładuje i dalej nic... :/

  #178 02.04.2014 07:11

"Polak wydoi", "cwaniaczki" - co to za myślenie? Są jasne warunki, operator narzucił swoje ograniczenia, a użytkownicy to akceptują i korzystają z usługi jak tylko potrafią najlepiej. W cywilizowanym, zachodnim świecie nazywa się to zaradność, a wśród zakompleksionej postkomunistycznej społeczności, która dopiero wypłynęła na wody kapitalizmu - cwaniactwem. Jakoś operator Aero lawiruje wokół UKE jak ławica śledzi wokół rekina i nie nazywacie ich cwaniakami.

  #179 02.04.2014 07:15

@KamilDz: trzeba miec dwie karty
albo wiecej
:_)

  #180 02.04.2014 07:19

@maraz: mowisz o solorzu i rzadzie
no to masz swieta racje

dla prywaty zgarneli naturalne niepodzielne dobro jakim jest
pasmo fal elektromagnetycznych

i trzepia na tym kase

  #181 02.04.2014 07:24

@bitx (niezalogowany): kolejny naiwny
albo nawiedzony przez tuska i solorza

  #182 02.04.2014 07:27

@BR (niezalogowany): sadze ze juz nalezy sie uczyc hebrajskiego i chinskiego
aby uniknac wykluczenia we wlasnym k.raju

  #183 02.04.2014 07:30

@KamilDz: zarabiajac 1/4 zachodniej stawki
polacy sa wykluczeni w polsce z definicji

  #184 02.04.2014 07:37

@Anonim (niezalogowany): wrodzinie
caly rok wazny za jedne doladowanie

  #185 02.04.2014 07:58

A co wy tak bronicie tego utrudnienia? Masochistami jesteście? Za miesiąc równie dobrze mogą wprowadzić odpłatność od aero2 i co, też będziecie ich bronić?

Draqun   9 #186 02.04.2014 08:14

@Krakoo: Nie :)

Wnerwia mnie to, że jak wpiszę captcha to muszę wstać i zrestartować sprzęt aby działało.

  #187 02.04.2014 08:25

Nie wiem ale jak dla mnie Internet bez ograniczeń oznacza możliwość korzystania z niego w dowolny sposób więc jak sobie ustawie takiego neta na telefonie i chcę korzystając z niego sprawdzać pocztę to mogę zapomnieć że automatycznie powiadomi mnie o nowych wiadomościach, bo zostaną one odebrane dopiero jak ponownie nawiążę połączenie otwierając przeglądarkę i wpisując idiotyczną captcha i nik mi nie wmówi że to nie jest ograniczenie. Tłumaczenie że ten Internet był wykorzystywany do P2P jest dla mnie idiotyzmem (jak ktoś to robił to raczej sporadycznie) po prostu przy takiej prędkości pobieranie dużych plików jest bez sensu bo za prąd rachunek byłby większy niż za płatny szybki Internet.

Niestety nie ma co liczyć że ktoś im zabroni wprowadzania tego typu ograniczeń lub nałoży na nich karę, bo na stołkach mający taką wiedzę na temat Internetu jak Michał Boni (były minister administracji i cyfryzacji - ten od ACTA) czy ci z parlamentu UE, którzy przyczynili się do umieszczania obowiązkowych informacji na stronach o plikach cookie (zupełnie nieszkodliwych).

Jak już musi być to wprowadzili by jakąś user friendly captcha polegającą np. na przeciągnięciu obrazka a nie przepisywaniu nieczytelnego dosłownie zgadując niektóre litery.

  #188 02.04.2014 08:44

Czekałem na to :-) Stać cię na faje, wódę, piwsko ? to zapłacisz 20-40 zł /msc i będziesz mieć internet.
Mieszkam niedaleko borów tucholskich i tutaj sprawnie działa tylko aero2. Nie ściągam, nie piracę, a wpisywanie kodu mi nie przeszkadza :-)
Nareszcie cwaniactwo dostało po gębach!
Czekam tylko na takie same kroki w stosunku do mandatów drogowych.

  #189 02.04.2014 09:28

Jasne tylko niech ktoś mi napisze jak to tałatajstwo teraz odpalić -
otwieram
wprowadzam
potwierdzam
dostaję zrestartuj i .......
d......... blada znowu procedura od nowa - nie łączy !!!!
na starej wersji IE nawet nie wrzuca informacji
========================================================================
Powiedzmy sobie szczerze
Właściciele Aero2 robią wszystko aby zniechęcić do użytkowania Aero od samego początku
a to sposób rejestracji
a to co godzina rozłączanie
itd
itp
Faktyczny koszt transferu na chwilę obecną nie stanowi podstawy do używania argumentu że niektórzy użytkownicy korzystają z niego do pobierania P2P, żaden problem - z marszu przychodzą mi do głowy przynajmniej dwa rozwiązania
Pierwsze - blokada przy zbyt dużej ilości pobieranego transferu danych
Drugie - blokada tego typu połączeń - z czego korzysta wiele Galerii Handlowych oferujących dostęp do internetu
Trudno uznać tutaj "że punkt 4.c.c jakiekolwiek ograniczenia treści lub protokołów dostępnych dla użytkownika korzystającego z dostępu nieodpłatnego nie będą dalej idące niż takie same ograniczenia stosowane dla użytkownika korzystającego z usług odpłatnych. " zostaje spełniony - jakoś tak nie przypominam sobie aby którakolwiek sieć rozłączała co godzinę połączenie i za każdym razem przy wznowieniu trzeba było używać capcha - jeżeli ktokolwiek z was zna takiego dostawcę komercyjnego internetu niech tu i teraz napisze - Ja natomiast proponuję aby Polsat i Plus które to sieci tworzą swoją ofertę na bazie wspomnianej koncesji zastosowały takie same zabezpieczenia w swoich usługach - wówczas będzie to zgodne faktycznie z cytowanym paragrafem - czemu jestem wkurzony - bo po prostu nie mogę się połączyć - do tych czas trzeba było wybrać kilkakrotnie zanim się połączył modem - teraz - połączenie jest - łączności nie ma.
All

Maks Baum   4 #190 02.04.2014 09:40

Spryciarze zrobili wymóg rozłączenia urządzenia od sieci po poprawnym wpisaniu kapczy :>

  #191 02.04.2014 09:41

Tylko że u mnie po ponownym włączeniu urządzenia procedura zaczyna się od początku all

  #192 02.04.2014 10:59

Nie no dramat po prostu. Posiadam kartę od 3 dni, a tu taki zonk ! Uzywam karty w tlefonie głownie do odbierania poczty i czasami nawigacji (Yanosik). Teraz to stało się tak upierdliwe, że będę musiał zrezygnować z tego. Czy mogę zażądać zwrotu kaucji z powodu niezadowolenia z usługi ?

Ramzaroth   2 #193 02.04.2014 11:15

@gowain: Jesteś zupełnie jak ten koń z folwarku zwierzęcego :).
Ci co ściągają jak to przytaczasz - będą ściągać jeszcze więcej, bo normalni użytkownicy odpuszczą sobie, a tym samym odciążą łącze. Bowiem to kwestia czasu nim pojawią się narzędzia przepisujące kod automatycznie (boty).
Tak na prawdę "Bokserze" (koń miał tak na imię), to zapłaci Bogu ducha winien "wykluczony społecznie", bo on sobie nie poradzi i jak ten głupiec - kod będzie przepisywał. Choćby ten staruszek zmarnowany życiem, w okularach wytrzeszczający oczy. Ci natomiast co używali aero w nawigacjach, czy innych uprzędzeniach - oni ręką machną, przejdą do konkurencji.

laptokowiec   2 #194 02.04.2014 11:48

@wkurzony (niezalogowany):
Blokowanie portów (dla torrentów) to by było ograniczenie dostępności do sieci.
CAPTCHA jest dobra, ale mogłaby być ustawiona inaczej, np np co 200 MB, zamiast 60 minut.
Osoba, która nie korzysta intensywnie z BDI (mała ilość transferowanych danych), np. sprawdza pocztę, czyta prasę, ale zajmuje to jej stosunkowo dużo czasu, nie będzie musiała codziennie wpisywać CAPTYCHy.
Z drugiej strony, zapewniony będzie ciągły transfer danych przez 1 godzinę dla uzytkowników, którzy tego potrzebują.

gowain   17 #195 02.04.2014 11:52

@Ramzaroth: "Choćby ten staruszek zmarnowany życiem, w okularach wytrzeszczający oczy" - ciekaw jestem ile rzeczywiście osób starszych, słabo widzących używa Aero2 - może jakieś statystyki, skoro się cały czas na nich powołujecie... Captcha w większości przypadków myślę, że skutecznie odstraszy amatorów ściągania sobie filmów itp. na Aero2.

gowain   17 #196 02.04.2014 11:55

@Cindy (niezalogowany): Oddajesz kartę, oddają kaucję, chyba po to jest kaucja...

  #197 02.04.2014 12:05

Szkoda ludzi nie rozumiejących hasła z grafiki BDI https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/t31.0-8/1506154_714048588616062... Bez limitu, to bez limitu i można ściągać co się chce i ile się chce w obrębie ustalonych ograniczeń przez usługodawcę. Jeśli ktoś łamał regulamin to według umowy mogli takich eliminować, nie sięgając po kapcia. Tylko tu pojawia się problem. Nie byłoby pretekstu - łamania regulaminu przez uzytkownika więc odciążenie sieci osiagneli innym sposobem. Teraz przyjdzie pora na blokowanie określonych protokołów. ;]

Ramzaroth   2 #198 02.04.2014 12:27

@gowain: Ty mi lepiej powiedz ile warte jest takie pasmo, a ile zapłacił za nie Sferia (chyba to ta firma - nie wiem, w każdym razie przejęta potem przez plus) i jakie są ich faktyczne koszta (nie zapominaj o dotacji 40 baniek z Unii),. oraz ile to jest te faktyczne 20%, które mieli oferować.
Z tego co ja wyczytałem, to pasmo uzyskali za grosze, ale skoro Ty tak dobrze orientujesz się w statystykach, proszę podaj liczby. Dla mnie to przekręt, nic więcej. Przypuszczam, że "Cwaniacy" dali komuś w łapę (ale nie mówię wprost - żeby mnie potem jeszcze nie ścigali), a Ty ich bronisz :).

Autor edytował komentarz.
laptokowiec   2 #199 02.04.2014 12:35

@a.n:
"Teraz przyjdzie pora na blokowanie określonych protokołów".
Bzdura, to byłoby ograniczenie dostępności do części usług w sieci, bo ktoś używa torrentów zgodnie z prawem, np ściągając nową wersję ubunt.
Bardzo dobrze że jest CAPTCHA, bo niektórzy całodzienni torrentowcy na tym ucierpią, a w rezultacie jakośc sie poprawi.
CAPTCHA mogłaby być ustawiona inaczej, np co 200 MB, zamiast 60 minut.
"Osoba, która nie korzysta intensywnie z BDI (mała ilość transferowanych danych), np. sprawdza pocztę, czyta prasę, ale zajmuje to jej stosunkowo dużo czasu, nie będzie musiała codziennie wpisywać CAPTYCHy.
Z drugiej strony, zapewniony będzie ciągły transfer danych przez 1 godzinę dla uzytkowników, którzy tego potrzebują."

  #200 02.04.2014 13:10

@laptokowiec: Ależ ja wiem, że byłoby to ograniczenie dostępności niezgodne z reg. Jednak wypowiedź Aero2 daje do myslenia i pozwala spodziewać się takich mniej lub bardziej jawnych ograniczeń. Tolerują przeglądanie stron i odbieranie poczty. Cyt z Aero2.pl ".....które karty SIM BDI używają jako dostęp do wiadomości i poczty, czy przeglądania stron www.".

laptokowiec   2 #201 02.04.2014 13:14

CAPTCHA i tak ograniczy torrentowców, bo już nie będzie ciągnięcia 24h/dobę

  #202 02.04.2014 13:27

@DiamondBack: samo z siebie nie zrobi - dzwoń do UKE - skargę można złożyć telefonicznie (zajmuje to ok 5-6 minut) i jest podstawą do wszczęcia czynności wyjaśniających przez regulatora - tel. 801 900 853 lub 22 534 91 74 urząd pracuje do 16:15 więc po tej godzinie pozostaje mail albo tradycyjna poczta.

  #203 02.04.2014 14:00

A ja się pytam co z osobami starszymi jak moi rodzice którzy kompletnie tego nie łapią!? Dla nich po prostu internet przestał działać!

  #204 02.04.2014 14:16

Gratulacje dla Aero2 za debilny pomysł wprowadzenia kodów!!!!! W przyszłości choć byście mieli super tanie usługi to dla zasady - za wasz chory pomysł z kodami i nękanie tym klientów- będę was omijał z daleka!!!! zapłacę nawet więcej innemu operatorowi za internet ale z waszych usług nie będę korzystał - dla zasady i za nękanie kodami!!!! Niezły macie start :)

laptokowiec   2 #205 02.04.2014 14:28

@DiamondBack:
Skąd wiesz, że depozyt nie zostanie zwrócony ?
Gdzie zawyżone koszty wysyłki ? Jak Twój szwagier robi to taniej, to nic nie znaczy.
Utrudniona forma rejestracji ? Rejestrowałeś, czy tylko tak mendzisz ?
captcha - wiele instytucji z tego korzysta (np. GUS, ksiegi wieczyste przez internet)

laptokowiec   2 #206 02.04.2014 14:37

@Anonim (niezalogowany):
to ich naucz

laptokowiec   2 #207 02.04.2014 14:38

@rgtrdeg (niezalogowany):
jakie nękanie ?
Podziękuj 24godzinnym torrentowcom za zapchanie łącz.
Zwykła captcha i tyle w temacie
Dżizas co za panika !

  #208 02.04.2014 14:55

I jak chodzi wan na telefonach?

  #209 02.04.2014 15:02

Witam czy może mi ktoś powiedzieć czy teraz aero2 dziła na telefonie bo od wczoraj nie mam a jesli działa to na jakiej przeglądarce i co trzeba zrobic żeby działało???pozdrowionka

  #210 02.04.2014 15:04

@laptokowiec: Witam czy może mi ktoś powiedzieć czy teraz aero2 dziła na telefonie bo od wczoraj nie mam a jesli działa to na jakiej przeglądarce i co trzeba zrobic żeby działało???pozdrowionka

  #211 02.04.2014 15:04

Witam czy może mi ktoś powiedzieć czy teraz aero2 dziła na telefonie bo od wczoraj nie mam a jesli działa to na jakiej przeglądarce i co trzeba zrobic żeby działało???pozdrowionka

  #212 02.04.2014 15:08

@@laptokowiec pracujesz w Aero czy tylko tak głupoty wypisujesz? To że inne strony korzystają z captcha to ich indywidualna sprawa po prostu nie musisz z nich korzystać a tutaj musisz bo inaczej nie będziesz miał neta, poza tym o ile przepisanie captcha raz na jakiś czas (najsprawiedliwiej właśnie co ileś pobranych danych) nie było by tym samym co robienie tego co godzinę. Co do samego captcha też wybrano jedno z najgorszych rozwiązanie jak wspominałem wyżej istnieje wiele "user friendly captcha" które tak samo zabezpieczą przed bootami, P2P itd. a dla użytkownika nie są takie upierdliwe, bo polegają np. na przeciągnięciu obrazka zamiast przepisywania tekstu.
Ja jakoś nie wierzę w tych 24 godzinnych "torrentowców" siedzących na Aero2, bo po prostu się to nie opłaca lepiej zapłacić za szybszy Internet niż za prąd który zużyją komputery włączone 24 na dobę. Moim zdaniem to zwykła przykrywka aby pozbyć się darmowych użytkowników. Dzisiaj captcha a jakie ogreniczenia jutro?

Kleryk_LDZ   8 #213 02.04.2014 15:10

@freyah: Jak najbardziej. Pierwsze odpalenie w dniu dzisiejszym Aero2 i na dzień dobry obrazek do przeklepania.

  #214 02.04.2014 15:12

@Kleryk_LDZ: a jaką masz przeglądarke?bo mam opera mini i nic sie nie dzieje cały czas coś szuka tzn mieli mieli i mieli

laptokowiec   2 #215 02.04.2014 15:23

@Anonim (niezalogowany):
Nie wiem, jak na laptoku

  #216 02.04.2014 15:26

@laptokowiec: na laptopie mi działa a na telefonie nie działa

laptokowiec   2 #217 02.04.2014 15:29

@~~~~ja (niezalogowany):
Jakbym pracował w AERO, to bym zrobił CAPTCHę co 200MB :)
Co do rodzaju CAPTCHY tez można się przyczepić- zbyt wymagająca
A jak ciągniesz w komercyjnym necie, to pradu nie zużywasz ?
Komercyjny internet (bez limitów) = minimum 40 zł/msc
Zuzycie prądu na laptopie właczonym 24/h - 1-2kWh, czyli maks jakieś 1 zł na dzień, czyli maks 30 zł na prąd.

Kleryk_LDZ   8 #218 02.04.2014 15:40

@marcin_mycha (niezalogowany): z Areo2 kożystam w Nokia E63 - odpalane na seryjnej przeglądarce wyposażonej w telefonie. Czasami podpinam ją do lapka jako modem w razie awarii internetu stacjonarnego lub braku prądu. Na innych przeglądarkach nie miałem okazji jeszcze przetestować CAPTCHA. Jeśli poprosi mnie następnym razem o przepisanie kodu, zobaczę jak funkcjonuje z innymi przeglądarkami.

Hastlerr   2 #219 02.04.2014 15:42

Potwierdzam, dziś już musiałem wpisać ten reCAPTCHA...............

  #220 02.04.2014 15:51

@Kleryk_LDZ: A dzisiaj chodzi ci na telefonie????

  #221 02.04.2014 16:02

Zgłaszajcie problemy do UKE, doświadczenia beretów, które wydreptały sobie TV TRWAM w naziemnej TV pokazuje, że instytucje takie jak UKE zaczynają działać skutecznie dopiero jak widzą, że jest duże społeczne zainteresowanie tematem - dzwonić, pisać, jak będą zmywać to dalej pisać i żądać zdecydowanych działań

  #222 02.04.2014 16:13

@laptokowiec: Ja mam płatny Internet (Aero2 używam na telefonie) i płacę 42 zł za 12 mb/s (bez limitów transferu itp) ale mają też w ofercie tańszy za 30 zł 6 mb/s wiec nie wychodzi wiele drożej płacenie za neta zamiast za prąd bo na płatnym necie gdybym chciał pobrać 1 GB to pobierało by mi kilkanaście minut (przy względnie tanim necie) a w Aero2 nawet gdyby szło z max prędkością 512 kb/s = 64 KB/s 1 GB = 1024 MB = 1048576 KB czyli 1048576 / 64 = 16384 sekund muszę pobierać w przeliczeniu na godziny to ~4,551h a wiec gdzie sens?

Ramzaroth   2 #223 02.04.2014 17:12

@rgtrdeg (niezalogowany): Jaki start? Przecież we wrześniu 2011 spółkę Aero2 przejął Midas S.A. którego to największym udziałowcem jest Polkomtel (66%), a to z kolei takie firmy jak Cyfrowy Polsat i Plus. Wszystko łączy się w nazwisko Zygmunt Solorz-Żak :)

Autor edytował komentarz.
Kleryk_LDZ   8 #224 02.04.2014 18:22

@marcin_mycha (niezalogowany): Jak najbardziej. Wczoraj miałem problemy z połączeniem. Dzisiaj problem ustał.

Domker   5 #225 02.04.2014 18:59

=.= dopiero za trzecim razem udało mi się wpisać poprawnie tekst z reCAPTCHA
Druga rzecz to konieczność restartu połączenia po poprawnym wpisaniu tekstu.
... I na takim np. Androidzie trzeba wysunąć z góry belkę, dać połączenie na OFF, potem na Areo2 :(
Jakby nie mogli automatycznie zerwać połączenia po poprawnym wpisaniu tekstu, żeby smartfon się połączył ponownie automatycznie.

laptokowiec   2 #226 02.04.2014 20:00

@Domker:
Chodzi o to, żeby "torrentowcy" nie mogli rozwiązać "problemu" z automatu - wymaga co godzinę siedzenia przy kompie, wpisania captchy, rozłączenia i ponownego połączenia

Krakoo   4 #227 02.04.2014 21:14

@Draqun: Poprawka, na FF Captcha nie działa, na IE niestety tak (przynajmniej u mnie) :/

  #228 02.04.2014 21:15

"jakiekolwiek ograniczenia treści lub protokołów dostępnych dla użytkownika korzystającego z dostępu nieodpłatnego nie będą dalej idące niż takie same ograniczenia stosowane dla użytkownika korzystającego z usług odpłatnych" - oczywiście, że ten zapis jest naruszony bo łącze nie działa/ogranicza protokoły i treści w ten sposób, że użytkownik nie może w ogóle uruchomić usługi jeśli nie posiada przeglądarki internetowej w urządzeniu...

ra-v   12 #229 02.04.2014 22:41

To są jakieś jaja
http://youtu.be/ytqS8GqSJT8
Jak niby teraz mam odpalić neta?

  #230 02.04.2014 22:44

Testowałem Aero (ścisłe centrum Warszawy) pod OSX oraz W7 (modem Huawei z Plusa). Notoryczne zamieranie połączenia (to samo jest w Orange Free na kartę), a połączenie graniczy z cudem. Szkoda czasu i nerwów. Operatorzy w Polsce robią wszystko co mogą, aby zmusić ludzi do korzystania z płatnego internetu w ofercie abonamentowej. Powodzenia z taką strategią!

  #231 02.04.2014 22:59

Czyli z tego co zrozumiałem to te testy zostały wprowadzone z powodu zbyt dużego wykorzystania transferu przez użytkowników. W XXI wieku gdzie wszystko sie robi żeby było wygodnie to jest wprowadzane coś takiego.

Rozszyfrowanie tego obrazka to masakra dla kogoś o słabym wzroku. Powinni sie im tam wziąć za dupy i jakoś to załatwić. Skoro tak im szkoda tego transferu to niech zabiorą dostęp tym co mają zarejestrowany już jakiś inny internet. To jest chamstwo w państwie co sie wyprawia. Zwykły szary obywatel powinien mieć zagwarantowany darmowy i jak najprostszy w obsłudze dostęp do internetu.

A swoją drogą ciekawy jestem ile pornoli już pościągali tym internetem właściciele tego Aero2.

ftalo   3 #232 02.04.2014 23:30

Nie wyobrażam sobie aby taki stan,czyli wpisywanie recaptcha miało się odbywać co godzinę wraz z ręcznym restartowaniem połączenia.Powinni to zrobić inaczej-recaptcha żądać PO PRZEKROCZENIU określonego transferu danych.Każdy użytkownik powinien mieć notowany transfer i jak przekroczy-to mu rozłączyć i niech wpisuje kod na nowo.Takie rozwiązanie ocaliłoby normalnych użytkowników,którzy sobie tylko przeglądają net od czasu do czasu,a ściagacze mieliby utrudnione życie.A niechby i wpisywali co pół godziny.Jak łatwo policzyć pół godziny ściagania to 112,5MB. Po takim transferze ściągacz miałby zerwane połączenie. Czy to nie jest idealne rozwiązanie?

  #233 03.04.2014 01:26

@Runeq (niezalogowany): UKE dziwnie i w sposób naciągany popiera BDI. Raczej tam się nic nie zwojują. Ale serwują kilka rodzynków w swoim piśmie będącym odpowiedzią na sytuację. "2) zapewnienia dostępu przez sieć o charakterze otwartym i udostępnienia go nieoznaczonemu gronu odbiorców" - to może zamknąć usta krzykaczom dla kogo jest BDI. "Jak wynika z przedstawionych przez Spółkę statystyk od stycznia 2013 r. średnio każdy korzystający z BDI generuje ponad 2,5 GB transferu miesięcznie, a 17% użytkowników ściągnęło miesięcznie więcej niż średnio komercyjny użytkownik sieci. Tak wysoki wolumen ściągania danych wynika właśnie z automatycznego wznawiania sesji" - Totalna brednia ze strony UKE. Będąc w domu i słuchając tylko radia można zbliżyć się do 1G dziennie. Czyli co? Ci "zagrozeni wykluczeniem cyfrowym" nie mogą słuchać radia online?:) Oraz "poprawę stopnia przestrzegania przez użytkowników BDI zawartego w decyzji rezerwacyjnej obowiązku aby jednorazowa sesja nie trwała dłużej niż 60 min" - kolejny kosmos, przecież rozłączają niezależnie od użytkownika. Zatem bardzo wątpliwe, że w UKE coś zwojujecie. UKE stoi za murem za Aero. Co się za tym kryje można jedynie gdybać :) Trzeba się pogodzić z kapciem lub zrezygnować z BDI ;]
.

Autor edytował komentarz.
Draqun   9 #234 03.04.2014 08:01

@Krakoo: 3 osoby i mnie w mieszkaniu korzystają z FF i wszystkim wywala Captcha. Szczególnie teraz gdy to chwilowo jedyny dostęp do sieci :) widać zależy od wersji.

laptokowiec   2 #235 03.04.2014 08:12

@a.n:
Faktycznie, nie pomyślałem o streamingu.
Ciekawe co na to AERO i UKE ?

pilot67   3 #236 03.04.2014 08:44

I bardzo dobrze zrobili.
Wreszcie można się dopchać do netu, żeby np. zaparkować mobiletem.
Wreszcie Aero2 działa kiedy jest potrzebne.

nemono   4 #237 03.04.2014 09:05

@pilot67: rozumiem, że wpisanie captchy przed skorzystaniem np. z mobiletu to dla Ciebie także żaden problem?

  #238 03.04.2014 09:39

Ja sie tam ciesze w konicu aero zaczeło dzialać z predkościa 512 a nie ledwo 128 jak było do tej pory Pozbcie sie torentowców w ten sposób to świetna decyzja. Po teraz net łapie mi od reki a wczesniej 15 prób zanim zaskoczył. a kod caqła procedura trwa 30 sekund może ale za to moge normalnie korzystać neta

  #239 03.04.2014 10:03

@Carrramba (niezalogowany): Misu, sieć słuzy do tego do czego jest użytkownikowi potrzebna i decyzja o sposobie jej używania nie należy do operatora. Ów twierdzi nawet, że nie ponosi za to jak korzystasz odpowiedzialności. Po prostu chodzi o to, żebyś się zniechęcił i zaczął bulić za Play.

LoonyFox   5 #240 03.04.2014 15:32

10000% NIENAWIŚCI DLA TYCH CO BRONIĄ TEJ DECYZJI JAKO "SŁUSZNEJ". Nie wiem gdzie się tacy rodzą ale na pewno jeszcze w rzadnym korpo nie pracowali (albo pracują - dla PR Aero2)

PS Ale przycisku do zmiany nieczytelnej captcha na nową to już mniejszego się nie dało? W sam raz jak ktoś ma smartfon z 6" ekranem i super sokolim wzrokiem.

Autor edytował komentarz.
laptokowiec   2 #241 03.04.2014 15:46

@LoonyFox:
Co Ty za przeproszeniem tutaj bredzisz "Nie wiem gdzie się tacy rodzą ale na pewno jeszcze w rzadnym korpo nie pracowali " ?
Świat nie jest czarno-biały. Części CAPTCHA pasuje, a części nie.
Jak ktoś ma z tym problem, to niech protestuje.
Ja uwazam, że jeśli ma to spowodwać pogonienie 24 godzinnych torrentowców, to warto "pobawić" się z CAPTCHą, chociaż wolałbym, żeby właczała się nie co godzinę, tylko co 200 MB.

LoonyFox   5 #242 03.04.2014 16:15

@laptokowiec Naprawdę w to wierzysz?

Nawet jakby mogli zablokować określone proto to potem by się znaleźli kolejni źli rapidsharowcy, youtubowcy i tak wciąż kolejny element. Wierzysz że że spółka nie mając w tym żadnych korzyści własnych funduje takie mechanizmy bo ma w wielkim poważaniu użytkowników którzy płacą jej tak gigantyczne pieniądze co miesiąc (null). Musi zapewnić 20% przepustowości a użytkownicy niech się kiszą z tym co dostali.

Autor edytował komentarz.
laptokowiec   2 #243 03.04.2014 16:23

z rapidshare i tym podobnych i tak nie zaciagniesz nic powyżej 200MB (tyle można zaciągnać w ciągu 1 godziny, a potem zrywa), więc filmy, seriale odpadają.
Zrobili tak, bo pewnie mieli skargi, że nie wywiązują sie z umowy, czyli zapewnienia minimum 256kbit transferu.

  #244 03.04.2014 21:02

Ktoś ściągał torrenty przez Aero2? Serio? Dlaczego? Po co?

  #245 03.04.2014 21:56

@hah (niezalogowany): co ma piernik do wiatraka. wystarczy limit danych i problem z glowy. po prostu plus chce placacych extra za internet, a nie wywiazac sie z umowy.
ps. tak, plus, wystarczy zobaczyc kilka zaleznosci miedzy firmami

  #246 04.04.2014 00:12

ludzie, pomóżcie, na żadnej przegladarce a próbowałem już na 4 nie wyświetla mi tego kodu captcha, w tym miejscu gdzie powienien być kod mam puste białe pole, co robię nie tak? coś mi go blokuje czy btrakuje jakiejś wtyczki? ma ktoś podobnie, jak to ugryźć?

  #247 04.04.2014 07:56

Kody niech sobie będą, ale jakim prawem wymuszają na mnie resetowanie karty sieciowej !?!?!?! Ja sobie poradzę, choć i to jest upierdliwe, ale moje baby już nie, dlatego odeślę im to gówno i dam zarobić innemu operatorowi, bez kodów i innych chamskich dziwactw.

  #248 04.04.2014 10:29

@laptokowiec: Zgadzam się w 100%. Spółce Aero2 chodzi o to by ograniczyć notoryczne ściąganie dużych ilości danych, a takim rozwiązaniem jak teraz najbardziej utrudnią życie zwykłym użytkownikom.
Gdyby rozłączało internet co pewną ilość ściągniętych danych byłoby idealnie.
Nadużywający internetu byliby przyblokowani, natomiast zwykły użytkownik nie poczułby się poszkodowany.
Przykładowo taki użytkownik jak ja pobiera 200 MB przez tydzień (SSH, czasami poczta i www sporadycznie), natomiast inni pobiorą to w godzinę

pilot67   3 #249 04.04.2014 11:36

@nemono: jak mam do wyboru wpisanie captchy lub czekanie w nieskończoność na niepewne połączenie, to wolę to pierwsze

nemono   4 #250 04.04.2014 15:34

@pilot67: ja dopiero wczoraj odpaliłem swoją kartę Aero i osobiście nie zauważyłem, aby siec przyśpieszyła, bo np. wpisałem adres wp.pl, zauważyłem przekierowanie na mini.wp i czekałem kilka minut na efekty, niestety nic się nie załadowało. Później wszedłem na kilka serwisów, które na szczęście już się ładowały, ale wolno. Także, czy captcha odciąża sieć - chyba nie bardzo. Do tego na prawdę ciężko jest się rozczytać z tymi captchowymi hieroglifami, no i ten reset połączenia, na szczęście u mnie w telefonie sam reset da się przeprowadzić całkiem szybko.

laptokowiec   2 #251 04.04.2014 17:04

U mnie od 1 kwietnia problemy z łączeniem (szczególnie w godzinach 18-22) zniknęły.
Transfer w godz 18-22 nie powala, ale jest lepiej, niż w marcu

  #252 04.04.2014 18:23

Super! Antywirus za który zapłaciłem nie zdąży mi się nawet zaktualizować! A resume nie działa i każdorazowo próbuje ściągać od nowa.

  #253 04.04.2014 19:06

Panie redaktorze, zaktualizujcie artykuł - UKE zaczyna wymiękać pod naporem użytkowników
http://uke.gov.pl/prezes-uke-oglasza-druga-runde-konsultacji-aukcji-na-pasma-800...

  #254 04.04.2014 19:07

Kurcze poprzednio dałem nie ten link co trzeba, poniżej właściwy
http://uke.gov.pl/captcha-aero2-uke-interweniuje-w-sprawie-kodu-13664

  #256 04.04.2014 22:47

eno, gdzie moje komentarze ? ? już dawno temu chciałem zamieścić linka info o zmianie zdania UKE ws. Aero2 http://uke.gov.pl/captcha-aero2-uke-interweniuje-w-sprawie-kodu-13664

witek-pl   5 #257 05.04.2014 10:14

co godzinne rozłącznie za darmowy internet, nie łudźmy się, wkurzone będą tylko "cwane" pasożyty..

Autor edytował komentarz.
DiamondBack   12 #258 05.04.2014 23:14

@laptokowiec: Bo czytałem regulamin.
Zwykła koperta - koszt 15 gr za sztukę (w ilościach hurtowych mniej jak 2 gr za sztukę) wysyłka listem 3,80zł. - to nadal nie 7 zł.
Tak rejestrowałem się ok miesiąc temu. Mendzisz to ty który tak to bronisz mimo, że wszyscy się na to skarżą.
captcha - to utrudnienie dla zwykłych użytkowników często uniemożliwiające korzystanie z usługi. Inni niech sobie korzystają - mnie inni ni obchodzą.

  #259 06.04.2014 11:33

@Carrramba (niezalogowany): Po kilkadziesiąt GB? Chyba przez trzy lata. Ile ci płaci Solorz?

  #260 06.04.2014 13:11
Kwiryniusz   3 #261 06.04.2014 17:27

Co prawda punkt 4.c.c decyzji rezerwacyjnej mówi: jakiekolwiek ograniczenia treści lub protokołów dostępnych dla użytkownika korzystającego z dostępu nieodpłatnego nie będą dalej idące niż takie same ograniczenia stosowane dla użytkownika korzystającego z usług odpłatnych, jednak w tym wypadku trudno mówić o ograniczeniach treści czy protokołów. Przeciętny, korzystający z przeglądarki internauta, wciąż będzie mógł korzystać z Sieci na takich samych warunkach jak dotąd – po prostu zmęczy się przy teście.


Nieprawda.
Zadna usługa odpłatna nie uzależnia uzyskania dostepu do sieci internetowej od przepisania captcha - przynajmniej ja się z taka nie spotkałem.
Wprowadzenie captcha uniemozliwia bezpośrednie korzystanie z innych niz http protokołów transmisji danych bez wcześniejszego użycia http w sposób narzucony przez dostawcę (DNSy Operaturbo, proxy, etc.), który nie tylko utrudnia korzystanie, ale i znacząco obniza bezpieczeństwo systemów informatycznych używajacych BDI.

  #262 06.04.2014 17:57

Nie wiem jak u was ale u mnie wpisanie Captcha jest wymagana średnio co 5h.Nie widzę problemu z przepisaniem 2 wyrazów.
Przyzwyczailiśmy się do automatów wznawiających połączenie i teraz narzekamy.

  #263 07.04.2014 09:38

@Anonim (niezalogowany): zapoznaj sie warunkami wprowadzenia capcha zanim cos glupiego napiszesz

don707   3 #264 07.04.2014 12:40

Nie tylko wśród użytkowników są cwaniaki co np. zrobili program do wznawiania połączenia. W Aero2 też pracują cwaniaki i na początek wprowadzili nieczytelne obrazki i te cyrki z rozłączaniem, bo wiedzieli że będzie krzyk, no i jest, nawet UKE się przyczepiło. O to chodziło, bo teraz wprowadzą czytelne obrazki i wszyscy jakoś to przełkną. Jak by od razu normalne czytelne obrazki wprowadzili to byłby taki sam krzyk i musieli by się z tego wycofać. Dziwi mnie bierność UKE które w pierwszej reakcji stwierdziło że nic się nie stało, to tylko świadczy jak urzędnicy traktują zwykłych ludzi. No ale przecież od wprowadzenia darmowego internetu tusk zdążył wywalić poprzednią prezes.

  #265 07.04.2014 14:58

A czy nikt nie pomyślał o tym, że te utrudnienia są po to by część osób wyrzuciła aero2 do kosza. Zarobili po 27 zł ( minus koszt przesyłki ) .... tak właśnie robi się biznes !!! ja używam tego w pracy , jeżdżąc taksówką, wyobraźcie sobie wpisanie " tych śmiesznych wyrazów " podczas jazdy samochodem.heheh ... i pamiętajcie ...w tym kraju tak naprawdę nie ma nic za darmo, nawet jeśli nazywa się " darmowe" Miłego dnia ;)

  #266 07.04.2014 17:24

@taxidriver (niezalogowany): Czy to nie łamanie regulaminu używać BDI w pracy?

  #267 09.04.2014 17:21

@hah (niezalogowany): nie rozumiem.. skoro jest coś darmowe to o jakim dojeniu mówisz? Nikt nikogo nie doi, nikt nie oszukuje nie zabiera - po prostu normalnie korzysta -- wpłacam depozyt wysyłam dokumenty i mam - moja sprawa co z tym robię, a nie pomyślałeś, że może to usługodawca doi nas użytkowników? jak wiadomo wziął dofinansowanie unijne na ruszenie z projektem, miał zapewnić większości obywatelom Polski dostęp do darmowego internetu, potem okazało się, że użytkowników przybywa i jednak utrzymanie tego sporo kosztuje, nie wiele zostanie w kieszeni z tej całej kaski więc trzeba poutrudniać i tym samym skutecznie zniechęcić jakiś procent odbiorców usługi. Wkurza mnie takie zarzucanie z góry polaczkowatości bo akurat w tym przypadku niema na to miejsca

Saphrii   10 #268 10.04.2014 22:31

no to kaplica... o ile po 1 kwietnia nie było jako takich problemów z łączeniem i transferami po zalogowaniu, tak od ok. 4-5 dni po łaskawym przyjęciu kapcia transfery legły w gruzach i wg speedtest.net notorycznie mam: ping: 60-85ms, download: ~360kbps, upload: ~0,07kbps!!!! praktycznie niemożliwe jest korzystanie z czegokolwiek; pora naskrobać reklamację...

Autor edytował komentarz.
  #269 12.04.2014 08:58

Mi te CAPCHA specjalnie nie przeszkadza, choć nie spotkałem ani jednego komercyjnego dostawcy, który by w taki sposób udostępniał swoje usługi, ale... No właśnie zawsze chodzi o te "ale...". I jeżeli wg dostawcy taki sposób używania tego CAPCHA nie jest utrudnieniem to ja się pytam co to jest? Ułatwienie???? Zanim z czymkolwiek się połączę to muszę wpisać jakieś nieczytelne znaki bardziej domyślając się co to jest niż wiedząc, zresetować połączenie, wyłączyć/włączyć przeglądarkę i tak w kółko Panie Macieju, aż łaskawie się połączę(albo i nie). I ten urząd, pożal się Boże, od komunikacji nie widzi problemu? I niby wszystko jest cacy? Przecież dostawca DBI zgarnął za to kasę i to wcale nie małą, ale teraz okazuje się, jak to ktoś już wcześniej napisał, że użytkowników przybywa(co było zresztą łatwe do przewidzenia), a koszty rosną i w kieszeni coraz mniej zostaje. I tu tkwi problem, a nie jak pokrętnie tłumaczy Aero2, że chodzi o polepszenie usługi-większej bzdury w życiu nie słyszałem, bo te CAPCHA to niby ma być polepszenie usługi?

  #270 19.04.2014 14:08

Aero 2 to albo "połączenie zostało zresetowane" albo Capchta po naszemu Skap-ta.

  #271 19.04.2014 16:20

@sen-7 (niezalogowany): Potwierdzam i jest to bardzo irytujące. Ja zamówiłem Areo dla swojej mamy, która jest już nieco starsza. Używa go do czytania wiadomości i i odbierania maila. Jak tylko pojawiły się te zapyziałe CAPTCHA uważa, że przestał działać internet. Nie radzi sobie z takimi zabezpieczeniami i nie rozumie ich.

  #272 21.04.2014 09:52

coraz więcej ludzi odkrywa, że jednak nie jest ludźmi.

Czy to aby dobra koniugacja BYC?

icekid   3 #273 26.04.2014 01:25

O czym ty tu piszesz?!
Artykuł z tytułu o aero2 miał być a tu o sposobach i rodzajach catchpa?!
Na koniec zachęcanie do kupowania internetu u dostawców internetu?

Widać nie jesteś użytkownikiem aero2 i nie masz pojęcia o czym piszesz.
Aero2 miało działać bez ograniczeń (wszelkich).
Spółka aero2 podległa jednemu właścicielowi również Plus GSM, Cyfrowy Polsat (wymieniłem tylko marki świadczące usług telekomunikacyjne), od początku istnienia jest traktowana po macoszemu i życie użytkowników jest utrudniane na różne sposoby.
Pierwotnie sieć miała prędkość 256kb/s. Za utrudnianmie życia i łaczenia się z siecią spółka dostała karę i obowiązek zwiększenia prędkości oraz czasu do kiedy będzie dostępna usługa darmowego internetu. Jak widać takie kary spodobały się aero2 i zachęciły ich do dalszych praktyk mających na celu wyrabianie złej opinii aby odstraszyć potencjalnych chętnych użytkowników. Przypomnę tylko tzw. brak adresów ip. Dziwnym trafem w Plusie, i Cyfrowym Polsacie taki problem nie występował. Bardzo interesujące. Obowiązkiem ich jest aby zapewnić 20% przepustowości nadajników dla darmowej sieci aero2. To nie jest łaska ani ich dobra wola. UKE zaczyna mataczyć w tej sprawie odwracając kota ogonem i próbując pomóc zachować catchpa za wszelką cenę. Pora zgłosić sięz tym do Unii Europejskiej bo takie praktyki nie mogą uchodzić płazem. Aero2 chali się na swojej stronie, że średnia przepustowość łącza na użytkownika wzrosła o 25% od wprowadzenia catchpa. Ciekawe. A jak to wygląda w praktyce?
Na telefonie nie można wpisać catchpa bo żadna strona się nie wyświetla (adroid 4.2.2). Wniosek nie ma połączenia czyli jest całkowite odcięcie od usługi która powinna być zapewniona. Jak wygląda to na komputerze? Na windowsie faktycznie na początku można było zobaczyć stronę z catchpa i wpisać co trzeba. Udało mi się to tylko raz na windowsie od początku wprowadzenia tej nowości. Kilka dni temu chciałem znów użyć aero2 i tu niespodzianka. Strona już się nie otwiera. W tej chwili usługa aero2 nie jest świadczona również na komputerze. NIe ma usługi - nie ma LTE. To jedyne rozwiązanie według mnie. SPółka za długo kpiła z użytkowników. Pora oddać możliwośćkożystania z techologii LTE innej firmie telekomunikacyjnej która nie będzie stosowała takich praktyk albo wprowadzić odpowiednio dotkliwe kary.
Przypomnę tylko, że niektórzy poducenci telefonów komórkowych oferowali swoje smartfony właśnie z kartą aero2. W tej chwili nie ma to najmniejszego sensu.

  #274 26.04.2014 08:36

korzystalem z Aero do czytania www i odbierania korespondencji, wiec chyba obciazenie sieci zgodne z przeznaczeniem. A wiec nie zrobilem niczego co mogloby sie przyczynic do sankcji utrudniajacymi dostep do sieci. CAPCHA na poczatku byly jako tako do przeczytania ale teraz pojawilu sie dwa zestawy liter tak znieksztalconych ze nie ma mozliwosci odczytania ich zeby nie mozna bylo tego nazwac UTRUDNIENIEM DOSTEPU DO TRESCI. PO 40 minat prob poddalem sie, musialem pojechac do znajomego ktory ma staly dostep do sieci. Hej spryciaze z Aero 2, wydaje m i sie ze jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o to samo co zawsze, o pieniadze. Ktos/cos stoi za tym zeby miec korzysc z utrudnien. A kto ma korzysc ?moim zdaniem komercyjne sieci. Coz ...zycze dobrego nastroju kosztem innych ludzi ktorzy wam zaufali.

  #275 26.04.2014 20:49

@Anonim (niezalogowany): Wolnosciowiec: Nie mam pojecia po co testy skoro internet Aero2 i tak ma ograniczona przepustowosc. Zamiast testow lepiej byloby wprowadzic progresywne limity np: do 10GB std. predkosc Aero2, od 10 do 20GB, polowa predkosci itd. bez tych idiotycznych testow traktujacych ludzi jak stado kretynow.

  #276 27.04.2014 13:24

@Anonim (niezalogowany): Masz racje, Te skur... pod kodem umieściły jakieś czarne łatki i teraz domyśleć sie co tam jest napisane to loteria. Na początku było dobrze, ale widać stwierdzili że trzeba nam bardziej zasrać życie. Tylko że to, to już jest moim zdaniem przekroczenie pewnych zasad i za to powinni odpowiedzieć. Kod ma być czytelny i możliwy do wpisania za pierwszym rwzem !!!! To do was - skur.... Z AERO2

  #277 27.04.2014 23:34

Właśnie to jest kompletnie nie czytelne jaj sobie robicie AREO2 czy to żart

  #278 28.04.2014 15:39

Takie numery dzieją się dlatego, że rządzą matołki, którym się sowicie opłacają różni cwaniacy, typu areo3. P.S. Dzisiaj słuchałam o 12.00 pr III. tam wszyscy narzekali jak to źle w POlandii ale czy którykolwiek z matołków zadał sobie pytanie dlaczego tak jest tu i teraz, w czasie POlski w budowie? NIE! Odpowiedzi też nie znają, gdyż i tak zagłosują PO raz 3?? na matołków posługujących się reklamą, a nie mających zielonego (WYSPA!) pojęcia o rządzeniu k"rajem .... Leon

  #279 01.05.2014 12:25

@hah (niezalogowany):porąbańcu, tacy sami są niemcy, anglicyi td. A zasrane aero powinno wiedzieć przy ubieganiu się o licencję że nie wszyscy ludzie są takimi j.......i aniołkami jak ty.

  #280 01.05.2014 22:01

Nie wyetarczy numer karty z ich pinami i pukami? Co ma do tego robot jesli znaja odbiorce sygnalu

  #281 01.05.2014 22:05

@pogięte literki (niezalogowany): chyba wiedza ze te kody sa nie od odczytania to wyjatkowe lajdactwo

  #282 03.05.2014 11:20

A może zwrócić im te karty i poprosić o zwrot kaucji 20zł. Jednego oleją, ale przy większym ruchu ...?

oprychlewski   1 #283 03.05.2014 18:20

Ja jestem starym człowiekiem na emeryturze. Przeszedłem do Areo2,bo nie stać mnie na płatny internet. Wprowadzenie tej captchy praktycznie wyeliminowało mnie z rynku,bo nie jestem w stanie rozszyfrowac 9 na 10 tych pier... literek. Ponadto korzystam z routera i nie jestem w stanie zrestartować połączenia z poziomu komputera tylko muszę wstać i przeczołgać sie do drugiego pokoju,wyjąć modem z routera i ponownie włożyć,To też zabiera pare minut.Uważam ,że wprowadzenie captchy jest złośliwym wymysłem.

znik   6 #284 03.05.2014 22:11

no wreszcie captcha. tyle że algorytm google skuteczniej go odczytuje od człowieka :P

venomic111   1 #285 04.05.2014 15:14

Cześć, mam prośbę-pytanie - dodatkowe captcha w darmowym internecie zupełnie mi nie przeszkadza, martwię się tylko tym, czy aero2 uda mi się uruchomić na tablecie kiano, który nie ma 3G. chce kupić taki modem: http://tabletoid.pl/akcesoria-do-tabletu/modem-3g-m-life-do-tabletu Czy ktoś może mi pomóc i napisać czy z takim modemem wszystko będzie działać jak należy?

  #286 08.05.2014 15:48

Przyjdzie Putin to wam ze lba powybija jakies cuda.

  #287 08.05.2014 23:15

nie mozna odczytac tego capcha tragedia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  #288 11.05.2014 15:32

to jest jakieś wielkie gów.... . nie mozna odczytac tego capcha tragedia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  #289 15.05.2014 12:58

Potrzebny do ominięcia zabawy z wpisywaniem kodów jest router, w parametrach którego w pozycji "czas dzierżawy DHCP" należy wstawić 1 godz.. Testuję już trzecią godzinę i ani razu strony z kodem...

Anissa   4 #290 16.05.2014 00:39

Od wprowadzenia captcha dla mnie nic się nie zmieniło na lepsze, prócz oczywiście walki z odgadnięciem haseł, ale to niestety na gorsze. Transfer jak był lipny tak został. O jakimś 512 to sobie można pomarzyć, mimo że do nadajnika mam blisko. Pingi wręcz dramatyczne. Różne zwiechy, zatykania i przełączania na 3G jak były tak pozostały. Nawet mam wrażenie po kilku speedtestach, że po wprowadzeniu captchy Aero wręcz zwolniło i stało się mniej przepustowe.

Jedyne co dobre to fakt, że od około godziny pożegnaliśmy już tzw. reCaptchę i jej łaciate szyfry na rzecz nieco bardziej ludzkiej zgadywanki, wyłącznie jednowyrazowej i ośmioznakowej. Odgadywać kody teraz będzie pewnie znacznie łatwiej, ale nie sądzę aby to wpłynęło w jakikolwiek sposób na te wszystkie inne przycinki i wady jakimi jest ta usługa od początku istnienia obciążona.

Vicodin   3 #291 16.05.2014 13:08

@Kris-is: Tak, cały czas robiłem sobie nadzieje. Żenada, śmieją się użytkownikom prosto w twarz.

  #292 12.06.2014 22:12

A mi wwcale ta karta nie działa, pokazuje sieć ale internetu brak. Oszuści je...ni

  #293 13.06.2014 11:53

Capcha ma na celu zniechęcenie użytkowników i nic poza tym. Z aero obecnie to jest tak:

wyobraźcie sobie płacicie za internet domowy wypasiony 6MB i ściągacie pliki używając 100% łącza za które płacicie macie pełne prawo do tego, aż tu nagle przychodzi wasz operator i mówi mam sieć jest przeciążona bo wszyscy uczciwie używają to za co płacą i będziemy ci utrudniać dostęp byś przestał korzystać ale płać dalej oczywiście.

Wszyscy albo i nie wiedzą że obecnie dostęp do pasma jakiego byś szybkiego nie miał internetu jest przydzielane dynamicznie więc gdyby wszyscy chcieli by użyć swoje 100% MB to by sieci szlak trafił
Ale to nie zmienia faktu że udostępniając taką usługę należy się liczyć, że użytkownik wykorzysta 100% a nie kręcić tu teraz jak to robi spółka Aero zniechęcając CAPCHĄ !!!

pozew zbiorowy to chyba jedyne racjonalne rozwiązanie
zachęcam do poczytania co dostali za pasmo nadawania.

  #294 18.06.2014 10:02

Polecam darmową apkę Aero2 Asystent pomagającą przy wpisywaniu captcha:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cuplesoft.aero2

Automatycznie wykrywa potrzebę wpisania captcha i pomaga podczas wprowadzania kodu. Polecam!

  #295 13.08.2014 09:13

pierw wpisali że internet darmowy a potem założyli kody to trzeba być totalnym Skurwysynem by takie coś zrobić niech sobie kody założy co swojego chuja a nie na ta kartę gdzie do tego sa nieczytelne i nie można w telefonie Końrzyści bo za 1 h trzeba znowu wprowadzić zjebany kod

  #296 20.08.2014 23:17

@hah (niezalogowany): Niby jak nadużywali?

  #297 16.11.2014 15:56

Powiem tak ja mam Vectre płace te 60Zł/mies i jakoś żyje żadnych przerw spoko net polecam :)

  #298 04.01.2015 20:47

@Ehh (Haha) (niezalogowany): to spoko niestety u mnie na woli nie ma vectry a aero kiepsko działa. Boje się że zostanie mi tylko to cholernie drogie upc... czekam jeszcze na odpowiedz netii bo mają gigakabel za 30 pln miesięcznie ze neta tylko neta...... bo ty pewnie masz tą vectre z tv?

  #299 20.04.2015 19:20

@hah (niezalogowany): No tak, ale z czego to wynika? Polacy nie są tak zamożni jak ludzie w innych krajach stąd często mówi się że są cwaniakami. Popatrz sobie na kraje z podobnym PKB na mieszkańca i śrendią pensją to zobaczysz że mentalność jest taka sama. Nie miej pretensji do rodaków, bo tej nienawiści do siebie wszędzie pełno (w naszym kraju i zagranicą między nami) tylko do rządzących tym krajem, polityków wszelkiej maści którzy od lat doją ten kraj i wszystko uchodzi im bezkarnie. Zróbmy coś z tym Zróbmy przewrót jak w Islandii. Obejrzyj filmna Youtube o przewrocie na Islandii, kraju który był na skraju bankructwa a poniosł się wykopując wszystkich cwaniaków ze stołków. Tego potrzeba temu krajowi!

adrian100   1 #300 06.05.2015 15:57

Jezu wszecież to nie koniec areo2 tylko trezba wpisać chapcha.Areo dało tego chapcha , żeby mniej osób korzystało z areo pozatym nie dostało by się tak szybkiego internetu za cenę chapcha co godzinę albo 5 zł za miesiąc.Dzięki temu , żę jest ten chapch to jest szybszy internet areo.

  #301 03.10.2015 22:03

ahaa

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.