r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

12 milionów użytkowników Ubuntu

Strona główna Aktualności

Zdaniem pracowników firmy Canonical z systemu Ubuntu korzysta około 12 milionów osób na całym świecie. Jeszcze dwa lata temu Ubuntu zainstalowany był na ledwie 8 mln komputerów.

Linuksowi nadal daleko do popularności takich systemów jak Windows czy Mac OS X. Według niedawnych statystyk, spośród wszystkich osób łączących się z Internetem w marcu tego roku tylko około 1% to użytkownicy Linuksa. Trzeba jednak zaznaczyć, że ilość osób korzystających z wolnego oprogramowania nieznacznie wzrasta. Jak podał serwis LinuxPlanet powołując się na rozmowę z Chrisem Keynonem z Canonical, z Ubuntu korzysta obecnie około 12 mln użytkowników.

Do większego zainteresowania Ubuntu 10.04 mogło przyczynić się kilka czynników - np. zmiany w wyglądzie interfejsu czy też wprowadzenie sklepu Ubuntu One Music Store i chmury obliczeniowej Ubuntu One. Jednak system rozwijany przez firmę Canonical nie jest najpopularniejszą dystrybucją Linuksa. Pod koniec zeszłego miesiąca na stronach Fedory pojawiły się informacje, że z oprogramowania firmy Red Hat korzysta już ponad 24 mln osób.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.