reklama

30 marca Yahoo zamknie Briefcase

Strona główna Aktualności

O autorze

Briefcase to usługa pozwalająca zarejestrowanym użytkownikom Yahoo przechowywać i udostępniać pliki. Służyła internautom przez prawie 10 lat, pozwalając udostępnić 30MB danych w plikach o rozmiarze do 5MB. Dziś użytkowników logujących się do usługi wita prośba o pobranie lub skasowanie swoich danych, ponieważ usługa zostanie wyłączona 30 marca. Pozostawione pliki zostaną wtedy usunięte, a konta Briefcase zamknięte.

Wtedy było to "aż 5MB" i aż "30MB", a teraz? Inne usługi Yahoo, na przykład Flickr, oferują dużo większą przestrzeń dyskową. Nic więc dziwnego, że coraz mniej użytkowników korzysta z Briefcase. Ta usługa przestała pasować do rzeczywistości już kilka lat temu a obecnie konkurencja oferuje kilka rzędów wielkości więcej miejsca (serwis Me.com oferuje 20GB, Live SkyDrive 25GB, Live Mesh 5GB).

Yahoo boryka się z problemami finansowymi i jednocześnie walczy na trudnych rynkach z Google i Microsoftem. Wyłączenie nierentownego Briefcase ma pomóc zespołowi Yahoo skupić się na najpopularniejszych usługach. Dzięki temu być może firmie uda się odzyskać zaufanie akcjonariuszy i ceny akcji sprzed roku.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić