Jak usunąć konto Yahoo? Instrukcja krok po kroku

Jak usunąć konto Yahoo? Instrukcja krok po kroku

Podpowiadamy, jak usunąć konto z serwisu Yahoo (Getty Images)
Podpowiadamy, jak usunąć konto z serwisu Yahoo (Getty Images)
Oskar Ziomek
28.04.2019 23:48

Aby usunąć konto, w tym skrzynkę pocztową z serwisu Yahoo wystarczy tylko kilka kliknięć i mniej niż minuta. Wszystkie opcje dostępne są w panelu zarządzania, który jest dostępny dla każdego użytkownika serwisu.

Krok 1: logowanie.
Krok 1: logowanie.

Kasowanie konta z serwisu Yahoo należy zacząć od wejścia na stronę yahoo.com/account/delete-user, z poziomu której możliwe jest uruchomienie procedury usuwania konta. Jeśli użytkownik nie jest zalogowany w serwisie, w pierwszej kolejności wyświetlone zostanie okno logowania. W kolejnych dwóch krokach należy się zalogować podając kolejno adres e-mail (login Yahoo) oraz hasło.

Krok 2: rozpoczęcie procesu usuwania konta.
Krok 2: rozpoczęcie procesu usuwania konta.

Po zalogowaniu się, użytkownikowi zostanie wyświetlona informacja związana z usuwaniem konta. Po zapoznaniu się z nią należy wybrać czerwony przycisk "Kontynuuj usuwanie mojego konta" w dolnej części ekranu. Kliknięcie go przeniesie użytkownika na kolejny ekran.

Krok 3: potwierdzenie chęci usunięcia konta.
Krok 3: potwierdzenie chęci usunięcia konta.

To etap, na którym należy raz jeszcze potwierdzić swoją decyzję, podając w tym celu adres e-mail (login Yahoo) w okienku. Ostateczne potwierdzenie to kliknięcie w przycisk "Tak, zamknij to konto".

Na koniec użytkownik zobaczy komunikat, który potwierdza wykonane działania. Z konta na tym etapie nie można już korzystać, ale w rzeczywistości zostanie usunięte z serwerów dopiero w nadchodzących dniach (maksymalnie w ciągu miesiąca).

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)