37 nowych emoji w 2022 roku. Wśród nich mężczyzna w ciąży

37 nowych emoji w 2022 roku. Wśród nich mężczyzna w ciąży

Nowe emoji w Unicode 14
Nowe emoji w Unicode 14
Źródło zdjęć: © Emojipedia
Oskar Ziomek
15.09.2021 15:54

Unicode 14 wprowadzi do świata elektroniki 838 nowych znaków, a wśród nich 37 emoji. Nowe obrazki mogą być jednak sporym zaskoczeniem, bo znajdziemy tu m.in. mężczyznę w ciąży - naturalnie w każdej opcji koloru skóry.

Jak dowiadujemy się na Emojipedii we wpisie blogowym, mężczyzna oraz osoba w ciąży dołączą do kobiety w ciąży, która wśród emoji znajduje się od 2016 roku. Jak podkreślają twórcy, w założeniu obrazki te mają pomóc w wyrażaniu emocji osobom transpłciowym, niebinarnym i kobietom z krótkimi włosami. Alternatywnie przewiduje się wykorzystanie na potrzeby zasygnalizowania przejedzenia.

Nie zmienia to jednak faktu, że opisywane obrazki nazywają się w dokumentacji odpowiednio Pregnant Man (U+1FAC3) oraz Pregnant Person (U+1FAC4), a w sieci wywołały już sporo komentarzy. Naturalnie nie są to jednak jedyne nowości wśród emoji. Do obrazków dołączą też nowe gesty dłonią, kilka "twarzy", ptasie gniazdo, ogr czy koło ratunkowe. Wszystkie można przejrzeć w oficjalnym podsumowaniu zmian w Emoji 14.0.

The Unicode Consortium podaje, że nowe emoji w praktyce trafią do urządzeń "w pewnym momencie w przyszłym roku", choć jak wynika z harmonogramu, Google ma je wdrożyć jeszcze pod koniec bieżącego. Docelowo nowe emoji będą oczywiście dostępne zarówno w smartfonach, tabletach, jak i komputerach - także na platformach Microsoftu, Apple czy Facebooku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)