4 miliony w jedną dobę: nowy iPhone bije rekordy sprzedaży

4 miliony w jedną dobę: nowy iPhone bije rekordy sprzedaży

Karolina Kowasz
16.09.2014 12:03, aktualizacja: 16.09.2014 12:15

Najnowszy smartfon Apple cieszy się rekordowym zainteresowaniem. W ciągu pierwszych 24 godzin przedsprzedaży telefonu, klienci zamówili ponad 4 miliony sztuk iPhone'a 6 i 6 Plus, co jest największym osiągnięciem w historii sprzedaży telefonów z Jabłkiem.

350125733131216833

Pokaz smartfonu odbył się 9 września, jednak już wcześniej nowy iPhone cieszył się dużym zainteresowaniem fanów. Prezentacja Apple okazała się tak skuteczna i zachęcająca do zakupu, że już teraz sporo osób zdecydowało się ustawić w kolejkach pod sklepami Apple by nabyć telefon tego producenta. Sprzedaż w USA, Japonii, Hongkongu, Singapurze, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Australii, Francji i Niemczech ruszy już w ten piątek, 19 września.

Zamówienia na nowego iPhone'a można było składać w zeszłym tygodniu w piątkowy poranek. Popularność smartfona w wersji Plus okazała się tak duża, że część osób będzie musiała poczekać na niego nawet miesiąc.

Sukces iPhone'a budzi optymizm wśród inwestorów na Wall Street. Spodziewają się, że w ciągu zaledwie jednego kwartału sprzedaż nowych smartfonów sięgnie nawet 60 milionów egzemplarzy. W zeszłym roku Apple udało się osiągnąć wynik 9 milionów sprzedanych iPhone'ów 5c oraz 5s w ciągu pierwszych trzech dni. Analitycy ostrożnie szacują, że tym razem firma może pobić swój rekord, sprzedając w trzy dni nawet 10 milionów smartfonów.

Gdybyśmy chcieli zakupić iPhone'a 6 lub 6 Plus już teraz, najłatwiejszym sposobem byłoby udanie się do jednego z niemieckich sklepów Apple'a i poczekanie w kolejce do piątku. Za Odrą telefon kosztuje 699 euro (około 2935 złotych), za większą wersję zapłacimy za to sto euro więcej. Wciąż bowiem nie wiadomo, jaka będzie cena nowego iPhone'a w Polsce, a nawet kiedy pojawi się w naszym kraju. Według optymistów nastąpi to nie wcześniej niż na początku października.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (63)