40 Mbit/s bez kabla w Internecie LTE Cyfrowego Polsatu

Redakcja

14.06.2011 14:58, aktual.: 17.06.2011 12:22

W naszym Labie tym razem przyglądamy się usłudze dostępu mobilnego do Internetu LTE dostarczanej przez Cyfrowy Polsat, która obecnie znajduje się jeszcze w fazie testów i nie jest dostępna komercyjnie.

W połowie marca 2011 roku Cyfrowy Polsat jako pierwszy w Polsce uruchomił konsumenckie testy sieci LTE, zwanej też czasami niezbyt precyzyjnie 4G. Sieć ta przy zastosowaniu odpowiedniego modemu umożliwia bezprzewodowy dostęp do Internetu z prędkościami, jakie do tej pory były rarytasem nie tylko na rynku łączy bezprzewodowych. Początkowo Cyfrowy Polsat zapewniał teoretyczną maksymalną prędkość pobierania rzędu 73 Mbit/s, a wysyłania 25 Mbit/s. Od 13 czerwca to się jednak zmieniło — w ramach drugiej fazy testów cała sieć została przełączona na szerszy kanał 20 Mhz, a co za tym idzie, prędkości odpowiednio wzrosły. Teraz Cyfrowy Polsat informuje o 100 Mbit/s pobierania i 50 Mbit/s wysyłania.

Co to jest LTE, czy 100 Mbit/s „pod chmurką” to fakt czy mit, jaki jest zasięg sieci wykorzystywanej w Cyfrowym Polsacie oraz na ile stabilny jest mobilny Internet — po odpowiedzi na te i inne pytania zapraszamy do lektury artykułu Cyfrowy Polsat LTE - Internet mobilny lepszy od stacjonarnego?

Polecamy także wcześniejsze materiały, między innymi recenzję rysika do iPada Bamboo Stylus, test tabletu graficznego Bamboo Special Edition, poszukiwanie notebooka idealnego na przykładzie Sony VAIO SB czy recenzję taniego smartfonu z klawiaturą QWERTY Samsung Galaxy 551.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)