7 września Apple musi ożywić rynek: czy iPhone 7 i Watch 2 wystarczą?

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Już 7 września zarówno fani i użytkownicy sprzętu Apple dowiedzą się, co Jabłko ma dla nich w zanadrzu. Niemal na pewno będzie to iPhone 7, ale na pewno nie będzie to tylko iPhone 7. Firma z Cupertino, stojąc w obliczu malejących ostatnio przychodów i kar, jakie nałożyła Unia Europejska, musi wymyślić coś, co przekona konsumentów, że czas kupić nowe. Przygotowaliśmy więc dla Was zestawienie tego, czego się spodziewamy. Niebawem okaże się, na ile przewidywania okazały się trafne.

iPhone 7

Nowy iPhone nie będzie jakoś radykalnie przebudowany względem iPhone’a 6S – to Apple zarezerwuje sobie pewnie na 10. rocznicę, w 2017 roku. Rozmiary standardowe, 4,7 oraz 5,5 cala, z obudowy zniknąć mają linie anten i złącze słuchawkowe, pojawi się też wibrujący, czuły na siłę przycisk Home. Ten większy model dostać miałby dwuobiektywową kamerę główną, zapewniającą lepszy zoom i zdjęcia w słabym oświetleniu.

W środku – procesor Apple A10, podobno mający dorównywać w wydajności czipom Intela z serii Core M. Do tego 3 GB RAM, by sprostać wymaganiom nowej kamery, a także wbudowana pamięć masowa co najmniej 32 GB. To już koniec z niewystarczającymi od dawna wersjami 16 GB.

Apple Watch 2

Jak pobudzić malejące zainteresowanie smartzegarkami? Odpowiedzią miałaby nowa wersja Apple Watcha, w której należy spodziewać się znacznie lepszego akumulatora (może nawet czegoś innego, niż wszechobecne dziś Li-Po?), wbudowania modułu GPS, oraz znacznie szybszego procesora, który pozwoli uruchamiać bardziej złożone aplikacje.

iOS 10

Pomimo okrągłej liczby nie ma co się spodziewać rewolucji. Nowa wersja iOS-a przyniesie przede wszystkim narzędzia do sterowania domowymi urządzeniami podpiętymi do Internetu Rzeczy, ulepszony komunikator iMessage ze wsparciem dla wtyczek, mechanizm transkrypcji poczty głosowej i lepsze powiadomienia.

macOS Sierra

Oficjalny debiut nowego systemu dla Maków to nie tylko nowa, ładniejsza i wygodniejsza nazwa. To przede wszystkim debiut Siri na komputerach osobistych, ulepszony komunikator i narzędzie do zarządzania zdjęciami, wsparcie dla płatności Apple Pay w Internecie i wykorzystanie smartzegarka Apple Watch jako sprzętowego tokena uwierzytelniania.

watchOS 3

Szybkie wzywanie pomocy w sytuacjach alarmowych, obsługa Apple Pay w aplikacjach, szybsze uruchamianie systemu i aplikacja do monitorowania oddechu użytkownika to główne wyróżniki nowej wersji systemu dla smartzegarków.

Nowe Maki

Nowych Maków 7 września raczej nie zobaczymy. W końcu kto by chciał przyćmić iPhone’a 7? Jeszcze w tym roku jednak powinniśmy zobaczyć odświeżonego MacBooka Pro, MacBooka Air oraz iMaka, a także specjalny monitor 5K, który zastąpi przestarzały model z Thunderboltem.

© dobreprogramy