8 marca Wrocław zmienia kasowniki i aplikację do kupowania biletów

8 marca Wrocław zmienia kasowniki i aplikację do kupowania biletów14.02.2018 20:49
8 marca Wrocław zmienia kasowniki i aplikację do kupowania biletów

W stolicy Dolnego Śląska od 8 marca ruszy nowa aplikacja do sprzedaży biletów na przejazdy komunikacją miejską. Jej premiera jest związania z planowaną zmianą systemu sprzedaży biletów. Aplikacja nazywać się będzie tak samo, jak karta miejska, czyli Urbancard.

Urbancard pozwoli na kupowanie biletów jednorazowych, krótkookresowych, miesięcznych i semestralnych, a ponadto umożliwi sprawdzanie rozkładów, wyszukiwanie połączeń i planowanie podróży. Na razie nie ma informacji o tym, czy będzie pokazywać na żywo pozycję pojazdów, bez czego podróżowanie po Wrocławiu jest bardzo trudne – niepunktualność niektórych linii obrosła już legendą. Pod tym względem nie do pobicia pozostaje jakdojade.

Za bilety będzie można zapłacić na kilka sposobów. Będzie można oczywiście przypiąć do konta Urbancard swoją kartę płatniczą, wykonać szybki przelew internetowy, skorzystać z Blika lub portfela Masterpass. W tej chwili nie wiadomo, czy we Wrocławiu pozostanie możliwość płacenia za bilety za pomocą konta SkyCash – obecnie jedynego sposobu na kupowanie biletów smartfonem. Miejmy nadzieję, że tak. Aplikację SkyCash znają mieszkańcy niektórych innych miast, którzy odwiedzają Wrocław, jest też bardziej uniwersalna.

Aplikacja Urbancard wprowadzi też kilka nowości w dziedzinie kontroli biletów. Poza kontrolą biletów przez wyświetlenie kodu QR będzie można skorzystać także z komunikacji NFC z urządzeniem kontrolera. W przyszłości aplikacja będzie także komunikować się z beaconami Bluetooth (BLE), montowanymi w pojazdach. Na tej podstawie będzie można obsługiwać automatyczną sprzedaż biletów osobom wsiadającym do pojazdów.

Nowa aplikacja powstaje przy współpracy z Mennicą Polską. Będzie dostępna na Androida, iOS-a i Windows Mobile. Uruchomiona zostanie także elektroniczna portmonetka Urbancard, z której będzie można korzystać za pośrednictwem nowej wersji karty miejskiej.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (58)