Jakdojade: rozkłady jazdy MPK Jakdojade: rozkłady jazdy MPK 4.9.1

Strona główna Android Podróże i transport Komunikacja zbiorowa
Pobierz program
lub zeskanuj:

jakdojade.pl to mobilna aplikacja znanego portalu, przeznaczonego do wyszukiwania połączeń komunikacji miejskiej w wybranych miastach. Według informacji autorów, strona jest odwiedzana 5 milionów razy miesięcznie i jest jedną z najpopularniejszych witryn tego typu w Polsce.

Aplikacja oferuje dostęp do baz danych autobusów, tramwajów, pociągów podmiejskich, a także PKP i PR w Białymstoku, Bydgoszczy, Grudziądzu, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Radomiu, Rzeszowie, Szczecinie, Toruniu, Trójmieście, Warszawie, Wrocławiu i Górnośląskim Okręgu Przemysłowym (GOP). Dzięki systemowi nawigacji GPS, program jest w stanie określić pozycję użytkownika i w dokładny sposób informuje, na który przystanek należy się udać i w który autobus należy wsiąść, aby w jak najmniej uciążliwy sposób dostać się do wybranego punktu (przystanku, adresu lub POI). Od niedawna aplikacja oferuje także tryb nawigacji, który doprowadzi podróżnego na odpowiedni przystanek, będzie informować o trasie przejazdu na podstawie danych z GPS i w porę powiadomi o przesiadce.

Ponadto istnieje możliwość sprawdzenia rozkładu jazdy danej linii. Rozkłady można dodać do ulubionych, by mieć do nich jeszcze szybszy dostęp. Program jest podzielony na trzy zakładki. Pierwsza z nich — trasa — służy do ustalenia trasy (szybkiej, bez przesiadek lub typowej) od punktu startowego do docelowego. Druga — odjazdy — prezentuje ulubione i najczęściej używane przystanki. Trzecia — rozkłady — jak nazwa wskazuje, umożliwia sprawdzenie godzin odjazdów poszczególnych linii z wybranych przystanków.

Aplikacja jest darmowa, jednak w tej postaci nie oferuje dostępu wszystkich możliwych funkcji. Część z nich, jak lokalizacja najbliższego przystanku oraz towarzyszący widżet, jest dostępna dopiero po zakupieniu wersji premium, która kosztuje 6,99 zł za rok i można ją zakupić bezpośrednio z poziomu programu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

intuicyjny, rozkłady wielu miast Polski
nie zauważyłem
ocena użytkownika
01.09.2019 22:38

Bardzo intuicyjny program do wyszukiwania połączeń komunikacją miejską. Przydatny zwłaszcza w poruszaniu się po nowym/nieznanym mieście. Program umożliwia zarówno znalezienie połączeń między przystankami bądź adresami; jak również pokazanie godzin odjazdu autobusu/tramwaju z konkretnego przystanku.
Interfejs i sposób przedstawiania trasy jest czytelny. Program zapewnia zarówno tekstowy widok trasy (godziny odjazdu z konkretnych przystanków, przystanki przesiadkowe itp) jak również nanosi informację o trasie na mapę.
Od dłuższego czasu aplikacja oferuje również możliwość zakupu biletu na komunikację miejską w wybranych miastach, osobiście jednak nie miałem jeszcze potrzeby korzystania z tej funkcji (jeżdżę na bilecie miesięcznym) także nie wypowiem się na ten temat.