Blog (48)
Komentarze (513)
Recenzje (0)
@andrewiJak to jest pisać bloga na Dobreprogramy.pl?

Jak to jest pisać bloga na Dobreprogramy.pl?

14.08.2012 11:53

Ten wpis miał być jednym długim rozważaniem na temat pojęcia grywalizacji, czego pewnie nie sugeruje tytuł. Ze względu na to, że ostatnio mam mało czasu postanowiłem rozbić go na dwie osobne notki - ta będzie poświęcona konkretnie pisaniu bloga na portalu dobreprogramy.pl, kolejną poświęcę pojęciu grywalizacji.

Nie mam pojęcia czy wcześniej ktoś już nie opisywał swojej historii z blogowaniem i to nie tylko tym w ramach serwisu Dobreprogramy.pl ale podejrzewam, że nie będę pionierem w tej dziedzinie. Dlaczego postanowiłem poruszyć ten temat? Bo pisanie tutaj bloga kompletnie zmieniło moje myślenie o tworzeniu treści w Internecie.

Jak było kiedyś?

Swoją historię z blogowaniem rozpocząłem od fotobloga (www.djandrewi.fbl.pl ). Miałem wtedy 16 - 17 lat. Moje wpisy były z reguły krótkie, emocjonalne i pisane beznadziejnym stylem. Potrafiłem wtedy pisać po dwie notki na dzień. Cóż... nigdy nie uważałem się za humanistę ale gdy wracam czasami do tych wpisów, często mam wrażenie, że sam nie wiem co miałem na myśli tworząc daną notkę. Przyszedł jednak w moim życiu taki moment, w którym chciałem stać się trochę bardziej anonimowy. Zmieniłem adres bloga (www.wamp.fbl.pl ), nie zmienił się jednak styl pisania. Wpisy nadal powstawały szybko, emocjonalnie i w dużych ilościach. Zaczęło mi jednak brakować kilku opcji związanych z blogowaniem. Obudziła się we mnie kreatywność i potrzeba tworzenia konkretniejszych wpisów i tak powstał blog wszech-realnosc.blogspot.com. To tutaj zaczęły się pierwsze zmiany - przede wszystkim związane z myśleniem o blogowaniu. Tak jak już wcześniej napisałem postanowiłem tworzyć konkretniejsze wpisy, nie związane z moimi wewnętrznymi przeżyciami. Tam też powstały pierwsze recenzje a więc zaczątek mojego kolejnego projektu o którym niestety nie mogę tutaj pisać ze względu na moderatorów, którzy nie przepadają za podkradaniem im blogerów. W międzyczasie przypomniało mi się, że zbliża się kolejny już HotZlot. W związku z tym powstało kilka moich wpisów na portalu DP, które kompletnie zmieniły mój pogląd na pisanie bloga.

Jak jest teraz?

Dzięki pisaniu na blogu portalu dobreprogramy.pl uświadomiłem sobie, że moje wpisy czyta bardzo dużo ludzi, których nigdy nie miałem okazji poznać. W przypadku moich poprzednich blogów czytelnikami z reguły byli moi znajomi, których znałem mniej lub bardziej osobiście ale jednak znałem. Do tego doszedł system publikacji dobrych wpisów na stronie głównej portalu. Sprawił on, że zależy mi na tym aby często się tam pojawiać a więc pisać jeszcze lepiej i jeszcze konkretniej. No i tak doszedłem do momentu, w którym nie dość, że staram się pisać konkretnie to stworzenie jednego wpisu nie zajmuje mi już jak wcześniej kilku minut a często nawet kilka godzin.

Podziękowania dla tych, dzięki którym ten system działa

Na koniec chciałem podziękować redakcji serwisu dobreprogramy.pl za stworzenie tak dobrego systemu motywacyjnego. Gdyby nie on do dzisiaj pewnie siedziałbym w epoce kamienia łupanego jeśli chodzi o pisanie blogów. Dzięki wam chcę pisać lepiej i składniej niż kiedykolwiek. Dziękuję.

InternetHobby
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)