Blog (55)
Komentarze (1.1k)
Recenzje (0)
@arlidJak kupić coś w tym całym gąszczu..?

Jak kupić coś w tym całym gąszczu..?

28.07.2012 16:38

Witajcie. Dziś trochę wpis może z innej bajki, lecz także prośba o poradę. Niedługo mój znajomy wyjeżdża w sprawach służbowych dość daleko, więc wpadł na pomysł internetowego kontaktu ze swoją druga połową :P No pewnie można zapytać co w tym takie dziwnego? Otóż, to że trzeba się zaopatrzyć w sprzęt umożliwiający konwersację. Z racji tego, ze to on postanowił spełnić ten obowiązek poprosił mnie o pomoc w wyborze słuchawek z mikrofonem. Może powiecie, ze wybór posty, co tam idziesz, kupujesz i masz. No tak nie całkiem..

Założenia

na początku założenia, co chcemy kupić i po co. Słuchawki mają mieć prostą konstrukcję, powinny być lekkie, a ich wykonanie dość solidne. Ciekawym dodatkiem byłaby możliwość regulacji głośności jakimś pilotem, lub czymś podobnym. Słuchawki nie muszą posiadać jakiejś super klasy dźwięku, ma być słychać to co do nas mówią, i to co my mówimy w sposób zrozumiały wyraźny. Górny pułap ceny to ok. 40zł.

Sklep

Nasza wędrówka wkroczyliśmy do sklepu, gdzie przywitała nas bardzo uśmiechnięta dziewczyna, która na nasze pytanie czy dostaniemy sprzęt jakim nam chodzi zaprowadziła nas do ściany w sklepie, gdzie było tego ... sporo, bardzo sporo. Szczerze to aż nas trochę przytłoczyło ;) Zaczęliśmy oglądać te wszystkie modele, a że nic nie wybraliśmy poprosiliśmy Panią o pomoc. Uśmiechnięta Pani przyniosła nam zatem tylko modele do wybranej przez nas ceny. I tak zostało dużo. No, ale przecież coś trzeba wybrać, tylko czym się sugerować. Zgodnie z założeniami z modeli jakie przed sobą mieliśmy wybraliśmy cztery:

ESPERANZA EH103

Pasmo przenoszenia: 20 - 20000 Hz Czułość mikrofonu: -58 dB Regulacja głośności: tak Długość przewodu: 2.5m

Spodobał nam się design słuchawek,. Jest prosty, wyglądają na solidne. Cena także jest bardzo dobra. Wyglądają jednak na ciężkie, co przy dłuższych rozmowach może być męczące. Posiadają najdłuższy przewód.

NATEC DRONE

Pasmo przenoszenia: 50 - 30 000 Hz Czułość mikrofonu: -58 dB Regulacja głośności: tak Długość przewodu: 2m

Model Drone zainteresował nas ciekawym, a zarazem przyjaznym, nie nowatorskim wyglądem oraz parametrami pasma przenoszenia, oplotem przewodu, jego długością.

NATEC LOON

Pasmo przenoszenia: 50 - 30 000 Hz Czułość mikrofonu: -58 dB Regulacja głośności: tak Długość przewodu: 2m

Posiada identyczne pasmo przenoszenia jak poprzednik. Przewód również jest tej samej długości. Zastanawia nas tylko ten mikrofon, nie jest na pałąku, tylko taki bardziej nowatorki. Ciekawe jak to się sprawdza.

LOGITECH PC860

Pasmo przenoszenia: 100 – 16 000 Hz Czułość mikrofonu: –44 dBV/Pa +/–3 dB Regulacja głośności:tak Długość przewodu: 2,4m

Wyglądają na lekkie, mają dość ciekawe wzornictwo. Mają najmniejszą rozpiętość pasma przenoszenia.

Happy.. end?

Niestety mimo usilnych prób, wróciliśmy z niczym :P Może Wy doradzicie jaki model wybrać? Na co zwrócić uwagę? Może ktoś z Was posiada któryś z modeli i mógłby o nim parę slow napisać? ;) Może macie jakieś inne propozycje, godne uwagi, poparte własnym doświadczenie?

Oczywiście każdy ma własne zdanie dotyczące danych kwestii nie zamierzam go w żaden sposób podważać, czy obrażać kogokolwiek w jakikolwiek sposób. Przepraszam także za ewentualne błędy.

Sprzęt
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)