Blog (126)
Komentarze (1.5k)
Recenzje (0)

Blogi na dobrychprogramach - Listopad (17)

@BananBlogi na dobrychprogramach - Listopad (17)02.12.2012 00:30

Listopad upłynął pod znakiem Windows 8, ale w gąszczu wpisów konkursowych można było znaleźć perełki prawiące o czymś innym. Zapraszam na siedemnaste podsumowanie miesiąca na blogu dobrychprogramów =)

Ogółem

Przez konkurs o Windows 8 i Windows Server 2012 w ubiegłym miesiącu namnożyło się wpisów i blogerów jak mrówek. Przez co w każdej z kategorii zostały pobite rekordy w całej historii bloga dobrychprogramów!

440381

Najciekawsze jest to, że mniej niż połowa opublikowanych wpisów trafiła na główną. Mam dwie teorie możliwych przyczyn takiego stanu rzeczy. Pierwsza z nich mówi, że pęd do nagród konkursowych zaślepił (nowych) blogerów i zaczęli tworzyć bardzo słabe wpisy. Natomiast druga z teorii prawi, że nowo wybrani moderatorzy bloga są znacznie bardziej surowi niż niegdyś redakcja. Która z tych teorii jest prawdziwa? Tego nie wiem, a może żadna z nich albo z każdej po trochę?

440383

W liczbie wszystkich komentarzy pod wpisami w miesiącu listopadzie również został pobity rekord. Niemal 4 tysiące komentarzy to o ok. 500 więcej niż poprzedni rekord i aż o tysiąc więcej od miesiąca października.

Pierwsza trójka blogerów według liczby wpisów + 2

(17/12/2012) - (zestawienie/miesiąc/rok)

Tym razem jako, że liczba wpisów na stronie głównej czołówki zestawienia jest raczej niewielka, w porównaniu do liczby opublikowanych wpisów, to dorzucam jeszcze dwa miejsca. Reasumując, wyjątkowo w tym zestawieniu będzie pierwsza piątka, a nie pierwsza trójka blogerów według liczby wpisów. Dodam jeszcze, że w jednym z podsumowań ustanowiłem zasadę, że aby zostać sklasyfikowanym do tego zestawienia, przynajmniej jeden wpis powinien być na głównej. Wszyscy pretendenci spełnili warunki.

440388

Tym razem powstrzymam się od wysuwania teorii. Chyba, że Wy...

TOP 10 wpisów według liczby komentarzy

(17/12/2012) - (zestawienie/miesiąc/rok)

440392

Patrząc na zestawienie pierwszych 10 wpisów według liczby komentarzy, to nie powiedziałbym, że blogi zostały zdominowane przez wpisy o Windowsie, jednak rzeczywistość jest inna.

Głos Ludu

O co w tym chodzi? Bloger, który chociaż raz w ubiegłym miesiącu został wyróżniony w podsumowaniu tygodnia (news) zgłasza się w komentarzach i tworzy listę pięciu wpisów, które jego zdaniem były najlepsze w trwającym miesiącu (grudniu). Jeśli w tym miesiącu napisze jakieś wpisy (bądź wpis), ma za zadanie wytypować najlepszy z nich (jeśli było więcej) i go przedstawić na zakończenie. Wszystko w podobnej formie jak poniżej (z uzasadnieniem) - lub tak jak w poprzednich podsumowaniach.

W poprzednim podsumowaniu w komentarzach do Głosu Ludu zgłosił się Jaahquubel_:

Kilka dobrych wpisów było w listopadzie na głównej. Po przewaleniu ich wszystkich, zostało mi ok. 9, z których z wielkim "bulem" zostawiłem poniższych 5 (kolejność chronologiczna):

1. Jak stracić grę, legalnie kupioną przez konto Origin (cz. 1)

Po prostu ciekawa, dobrze opisana historia własna autora. Żal mi ją było wywalić. Przez nią o GL tylko otarł się też djfoxer. DJ-e mocno stali w minionym miesiącu.

2. „WuOsiem” – jak to ugryźć?

Murowany kandydat do nagrody. Naprawdę dobry wpis. Jeden z niewielu wpisów o W8, które da się przeczytać do końca. W szerszej liście kandydatów do Głosu ludu było ich więcej, ale z DJ-em nie wytrzymały konkurencji. Ogólnie, po tym miesiącu niedobrze mi się robi na myśl o Windowsie 8.

3. Nadejszla wiekopomna chwila.... :)

Kolejny temat miesiąca - hotzlotowe kamery od Samsunga. Z zadania wszyscy dotychczasowi blogerzy-testerzy dobrze się wywiązali, ale w przypadku Beduina był to debiut. I na zachętę do dalszego blogowania (bo styl mi się bardzo podobał), jest miejsce w GL.

4. Menu start zniknęło? W KDE to nie problem...

Choć KDE nie lubię, polecam ten wpis (jak również kolejny, o panelu w KDE), i to nie dlatego, że w GL musi być coś linuksowego. Pokazuje on chociażby, że poza kaflami (w wybranych przez mądrzejszych od nas kolorach) "Modern/Metro" i międzymordziem "Ałero", gdzie indziej jest jeszcze piękny świat.

5. Windows 8 - PowerShell (część 1)

Nie wiem jak skomentować ten wpis. Jest co przeczytać, mimo, że o Windowsie - i już. ;P

W listopadzie napisałem 3 wpisy, ale dwa z nich to takie mikrowpisy. Polecam "Superczasopismo". :)

Na zakończenie

To już tyle w tym podsumowaniu miesiąca. Jak zwykle zapraszam do zgłaszania się do Głosu Ludu, szczególnie że za miesiąc będzie podsumowanie specjalne. Ale co może być specjalnego? Będzie to podsumowanie miesiąca, 2012 roku, a może nawet całej historii blogowej na dobrychprogramach? Zobaczycie =P Od razu też zastrzegam, żebyście się nie spodziewali podsumowania w pierwszy dzień nowego roku, lecz w pierwszym tygodniu, ponieważ tamto podsumowanie zajmie mi znacznie więcej czasu niż normalnie, Sylwester i te sprawy. Pozdrawiam, Banan =)

Internet
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)