Blog (126)
Komentarze (1.5k)
Recenzje (0)

Blogi na dobrychprogramach - Maj (11)

Strona główna@BananBlogi na dobrychprogramach - Maj (11)
02.06.2012 21:20

W ten wietrzny, pochmurny czerwcowy dzień zapraszam was na jedenaste podsumowanie miesiąca na blogu dobrychprogramów.

Ogółem

Z roku na rok blog coraz bardziej rośnie w siłę. Maj 2012 może się pochwalić znacznie większą liczbą wpisów niż w analogicznym okresie w roku ubiegłym, nie wspominając już o 2010.

418933

Skoro wpisów jest więcej to blogerów również przybyło. Naszych "pisarzy" w ubiegłym miesiącu było jak dalmatyńczyków - 101. Tak więc licząc średnio na każdego blogera przypada po 2 wpisy.

418935

Od sierpnia 2011 jeszcze nigdy nie było tyle komentarzy pod wszystkimi wpisami, co w maju 2012. Trzy tysiące sześćset siedem komentarzy to naprawdę dobry wynik.

418937

Pierwsza trójka blogerów według liczby wpisów

(11/6/2012) - (zestawienie/miesiąc/rok)

bEgpqDXH

Tym razem pierwsza trójka to tylko trzy osoby, a nie jak to często bywa wiele osób egzekwo. Przystając na prośbę blogera lucas__ do tabelki dorzucam dwie kolumny - ile wpisów było na głównej, a ile poza nią.

418941

Teraz widać dokładnie jaka jest rozbieżność w czołówce najaktywniejszych blogerów. Jak niegdyś wspominałem warunkiem znalezienia się na tej liście jest przynajmniej jeden wpis na głównej i oczywiście najwyższa liczba wpisów w danym miesiącu. X.A.N. spełnił minimalne wymagania i z 7 wpisami znalazł się na pierwszym miejscu. Następnie mamy parasite85, który się bardzo postarał, bo mimo iż ma o jeden wpis mniej od X.A.N. to jego wszystkie wpisy trafiły na stronę główną. Na trzecim miejscu jestem sobie ja z wynikiem 4 wpisy na głównej i jeden poza nią.

TOP 10 wpisów według liczby komentarzy

(11/6/2012) - (zestawienie/miesiąc/rok)

418945

Jak zawsze ciężko dostać mi się do tego zestawienia to tym razem poprzednie podsumowanie dzięki wam trafiło na szczyt. Dzięki! MaXDemage jak zwykle piękna gra słów, a SURViR pokazał przeglądarkę, o której nic wcześniej nie wiedziałem. Resztę tabeli daję do waszej analizy.

Głos Ludu

Jest to nowy punkt w podsumowaniach. Bloger, który chociaż raz w ubiegłym miesiącu został wyróżniony w podsumowaniu tygodnia (news) zgłasza się w komentarzach i tworzy listę pięciu wpisów, które jego zdaniem były najlepsze w trwającym miesiącu (czerwcu). Jeśli w tym miesiącu napisze jakiś wpisy (bądź wpis), ma za zadanie wytypować najlepszy z nich (jeśli było więcej) i go przedstawić na zakończenie. Wszystko w takiej formie jak poniżej (z uzasadnieniem). W poprzednim podsumowaniu do Głosu Ludu zgłosił się Shaki81. Tak prezentuje się wybrana przez niego piątka (kolejność jest nieistotna):

bEgpqDXN

1. AutoMapa i piraci. Wojujmy z problemem a nie z ludźmi

Januszek jak zwykle, ma dość specyficzne podejście do tematu piractwa, czy dobre, czy złe nie mi to oceniać, Ale tym razem jego pomysł na aktualizację map jest nieszablonowy i raczej nie do wykorzystania przez producenta bo... producent za mało zarobi. Na prawdę polecam ciekawe podejście januszka do tematu piractwa.

2. Ultrabooki - świat kontra Apple

Autor tutaj przedstawia swój punkt widzenia na temat ultrabooków, których popularność wciąż rośnie. Tekst napisany w sposób lekki i przyjemny. Niestety puenta wpisu jest trochę przekorna. Intel kontra Intel

bEgpqDXO

3. Z ogródka moderatora i nie tylko ...

Cóż, życie moderatora to nie bajką. Wielu użytkowników DP wie o tym nie od dziś. Pangrys zebrał perełki pracy moderatora w jeden wpis i wten sposób dowiadujemy się jak nasi kochani userzy "pracują" na forum.

4. O zakupach notebooków w hipermarketach

Laptopy są coraz popularniejsze. Wg. analiz sprzedaży konsumenci kupują więcej laptopów niż PC'tów. Popularność tych sprzętów spowodowała, że można je kupić praktycznie w każdym super- hiper- (i tak dalej) markecie. Jaka jest jakość sprzętu i oprogramowania? kamilkowy wyjaśnia, że owy pozostawia wiele do życzenia.

bEgpqDXP

5. Nie mam facebooka = jestem fajny?

W dobie wszechobecnego Facebooka nie posiadanie konta jest "dziwne". kubut wyjaśnia, że właśnie nie posiadanie właśnie konta jest jak najbardziej na topie. O dziwo większość komentarzy święcie ten fakt potwierdza.

Jeśli chodzi o mó blog to miałem jeden ze słabszych miesięcy, kupa pracy i notoryczny brak czasu na nowe wpisy. Jeśli miałbym wybierać wsród moich wpisów z maja to polecam wywiad właśnie z Bananem.

Dzięki, za wybranie akurat tego wpisu, bo bądź co bądź on jest o mnie =)

Na zakończenie

Przekazuję wam jeszcze link do pełnych danych za miesiąc maj. Poza tym serdecznie zapraszam do zgłaszanie się do Głosu Ludu. Zauważyłem, że wielu z was wydaje się iż nie są odpowiednią osobą do tego przywileju, a może niepotrzebnego obowiązku? Otóż każdy kto spełnia wymagania na pewno będzie odpowiedni. Liczę, że się zgłosicie jak najszybciej i pozdrawiam, Banan =)

Udostępnij:
bEgpqDYD