Blog (22)
Komentarze (193)
Recenzje (0)
@ChemicalAttackXBMC dla Androida na HTC HD2

XBMC dla Androida na HTC HD2

19.03.2013 22:25

W jednym z poprzednich wpisów chwaliłem twórców XBMC za stworzenie świetnego multimedialnego kombajnu. W dzisiejszym wpisie będzie troszkę krytyczniej gdyż program faktycznie na Androidzie działa bez zarzutu, ale twórcy nie pomyśleli w nim o użytkownikach ekranów dotykowych mniejszych niż 7 cali.. tak mi się przynajmniej wydaje:)

Ikonka XBMC dla Andka
Ikonka XBMC dla Andka

Co działa?

Zasadniczo działa wszystko to co na moim standardowym "laptopowym" XBMC. Kwestie płynności pomijam milczeniem bo HTC HD2 to nie jest towar pierwszej świeżości i nie dziwi mnie, że czasem się przytnie kiedy na TVN Playerze karze mu odtwarzać film w bardzo dobrej jakości. Co ciekawe TVN Player daje mi możliwość wyboru co do jakości właśnie, pod tym względem TVP VOD pozostawia wiele do życzenia. TVP z resztą w ogóle nie troszczy się o starszy sprzęt mobilny (o TVP Stream dla mojego smartfona mogę zapomnieć, choć to niewielka strata bo oferta programowa naprawdę powala lecz w negatywnym tego słowa znaczeniu).

Co zatem nie działa?

Najkrócej będzie powiedzieć, że nie działa dotyk. Jako dorosły mężczyzna mam raczej dosyć grube palce i ciężko mi na moim "małym" bo niespełna 5 calowym ekranie wcelować w niektóre przyciski XBMC. Instalacja wtyczki była prawdziwą katorgą. W tym momencie żałowałem że mój poczciwy telefon nie jest wyposażony w piórko. Problem z wyborem niektórych przycisków z pewnością będą miały również kobiety, pomimo, iż z pewnością mają zgrabniejsze łapki niż ja. Być może jest to wina ekranu i z tego powodu chętnie przeczytam w komentarzach Wasze opinie na temat użytkowania XBMC na innych urządzeniach z tej wielkości ekranem.

I co dalej?

Myślę, że tak prężnie rozwijany projekt jak XBMC jest w stanie przekroczyć ograniczenia obecnej wersji w trakcie dalszych prac nad rozwojem. Jak pisałem wcześniej tak podtrzymuję to nadal, że każda następna wersja jest lepsza od poprzedniej. Myślę , że i urządzeń mobilnych progres ten nie ominie, aczkolwiek grupą docelową dla tej apki mogą być tablety z ekranem od 7 cali wzwyż.. Jak to w życiu bywa potrzeba cierpliwości i czasu aby poznać odpowiedź na to zagadnienie. Wszak trochę irytacji to niewielka cena za pełną funkcjonalność media center na telefonie.

OprogramowanieTelefonyHobby
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)