Blog (40)
Komentarze (802)
Recenzje (3)

Uruchamiamy program partnerski i dzielimy się przychodami z reklam!

Strona główna@DocentUruchamiamy program partnerski i dzielimy się przychodami z reklam!
09.10.2017 18:38

Dzisiaj uruchamiamy program partnerski dla naszych blogerów, dzięki któremu trafi do Was około trzy czwarte przychodów z reklam emitowanych na łamach Waszych blogów!

Udział w programie partnerskim jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych, także dla tych, którzy jeszcze nie prowadzą u nas bloga. Dlaczego warto zacząć? Jesteśmy największym, uznanym w polskim internecie serwisem o nowych technologiach, docieramy do kilku milionów unikalnych użytkowników miesięcznie. Wszystkie dobre wpisy naszych blogerów promujemy na stronie głównej bloga, a te najlepsze - na stronie głównej całego portalu, gdzie występują na równi z artykułami tworzonymi przez naszą redakcję. To jednak nie koniec, bo nasi blogerzy korzystają także z bardzo dobrego pozycjonowania treści z naszej domeny w wyszukiwarkach internetowych, a także z udziału w takich kanałach jak Google News czy chociażby grupy blisko stu tysięcy fanów na Facebooku.

Od dzisiaj jest jeszcze jeden powód, dla którego warto z nami współpracować - reklama. Portal dobreprogramy jest bezpośrednim uczestnikiem największych sieci reklamowych na świecie. Dzięki temu możemy otrzymać stawki reklamowe, które dla indywidualnych blogerów, nawet z blogiem o sporej popularności, pozostają niedostępne. Jeśli dzisiaj prowadzisz bloga o nowych technologiach i monetyzujesz go poprzez np. Google AdSense, niemal na pewno uzyskasz lepsze rezultaty na naszej platformie.

bEihhQdj

W żołnierskich słowach, jak przystąpić do programu partnerskiego?

  1. Zaloguj się w portalu lub załóż nowe konto, bezpośrednio u nas albo korzystając z logowania Facebook lub Google+. Pusty blog zakładany jest automatycznie wszystkim użytkownikom.
  2. Upewnij się, że masz włączoną tzw. krótką nazwę dla swojego bloga. Dzięki temu adres URL Twojego bloga w naszym portalu przybierze przyjazną postać: https://www.dobreprogramy.pl/TwojaNazwa. W większości przypadków nazwa ta to Twój nick. Jeśli jednak zawiera on niedozwolone w adresach znaki, musisz wybrać inną krótką nazwę, którą następnie zatwierdzi nasz moderator. Włączenie krótkiej nazwy odbywa się w ustawieniach konta.
  3. Przejdź na stronę programu partnerskiego i prześlij zgłoszenie - wystarczy wypełnić prosty formularz.
  4. Każde zgłoszenie weryfikujemy i dodajemy blogera do naszego serwera reklamowego, aby móc monitorować reklamy na jego blogu i pobierać informacje, ile było odsłon jednostek reklamowych. Portal dobreprogramy korzysta z serwera reklam Google DoubleClick for Publishers i to bezpośrednio z tego serwera, poprzez API, pobierane są dane o reklamach na blogach osób zapisanych do programu.
  5. Po weryfikacji, która nie powinna potrwać dłużej niż kilka godzin, otrzymasz e-mailem potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia wraz z zawartą z nami umową. Od tego momentu uzyskujesz dostęp do panelu, w którym możesz śledzić aktualizowane kilka razy dziennie statystyki wyświetleń reklam oraz przychody.

Przychody z programu partnerskiego gromadzone są w portfelu każdego użytkownika na koniec każdego miesiąca. Gdy przekroczą 100 zł, możliwe jest ich wypłacenie bezpośrednio na konto bankowe. Jeśli w danym miesiącu nie uda się przekroczyć tego pułapu, środki oczywiście pozostają w portfelu i kumulują się z przychodami w kolejnym okresie.

632385

Uruchamiając program deklarujemy, że do blogerów trafi około 70% przychodów powstałych w wyniku emisji reklam bannerowych na należących do nich blogach. W pierwszym miesiącu funkcjonowania programu ustaliliśmy stawkę rozliczeniową w wysokości 2,50 zł za 1000 odsłon jednostek reklamowych (tzw. CPM ). Pamiętajcie, że mowa o odsłonach reklam (bannerów), a i nie stron. Obecnie na każdej stronie bloga funkcjonują dwie jednostki reklamowe: billboard w nagłówku oraz half-page w bocznym pasku. Jedno załadowanie strony to więc dwie odsłony jednostek reklamowych. Niemniej musicie pamiętać, że bardzo dużo naszych czytelników stosuje różnej maści adblocki, co skutecznie ogranicza ilość wyświetlanych reklam, nawet o połowę w stosunku do faktycznej liczby odsłon raportowanych w edytorze wpisu. Dane prezentowane przez nas w panelu programu partnerskiego pochodzą bezpośrednio z serwera reklamowego Google na na ich podstawie dokonujemy rozliczenia.

bEihhQdp

Jeśli macie pytania lub wątpliwości, zapoznajcie się w pierwszej kolejności ze stroną programu partnerskiego i zamieszczonym tam FAQ, a także z regulaminem programu, który zawiera od razu praktycznie wszystkie postanowienia zawieranej pomiędzy nami umowy. Chętnie odpowiemy na wszystkie Wasze pytania, czekamy też na komentarze i opinie odnośnie dalszego rozwoju programu partnerskiego.

Oczywiście to dopiero początek zmian na blogach. Już niedługo udostępnimy Wam zupełnie nowy edytor z prostym i bardzo intuicyjnym mechanizmem dodawania grafik, a w dalszej kolejności - bardziej nowoczesny layout samego bloga.

Udostępnij:
bEihhQef