Blog (173)
Komentarze (5.4k)
Recenzje (1)

Nowy pstrokaty mBank, ja już mam dostęp!

@januszekNowy pstrokaty mBank, ja już mam dostęp!06.06.2013 12:06

Bachus w swoim wpisie opisuje wrażenia z czekania na dostęp do nowego mBanku. Ja od dwóch dni mogę się tam dostać. Moje pierwsze wrażenia są takie, że wszystko jest zbyt pstrokate a nowy interfejs jest bardziej zawiły niż ten stary. Zapraszam do krótkiej *podróży* po nowym mBanku!

Tak było:

stary interfejs mbanku
stary interfejs mbanku

Tak jest:

nowy intefejs mbanku
nowy intefejs mbanku

Jak widać, jedyne co się zmieniło to że menu z którego wybieramy jaka podkategoria ma się wyświetlać zostało przełożone z boku na górę (i podzielone na kategorie). Biorąc pod uwagę, że obecnie w zasadzie każdy monitor ma kształt prostokąta - to nie jest chyba dobry pomysł.

Potężnie urosła też oprawa graficzna. Zmieniły się też informacje, które dostajemy na pierwszej stronie dostępnej po zalogowaniu. W starej wersji była to lista rachunków i wiadomości z banku. W nowej są to ostatnie operacje.

Zobaczmy jak wygląda podstrona do kart płatniczych. Swoją drogą w nowym menu, nie jest dostępna, tak jak w starym, od razu, tylko najpierw trzeba na górze przejść z głównego menu "Płatności" do drugiego "Moje Finanse". Niby to tylko jeden klik więcej ale trwa to dwa razy dłużej.

Tak było:

stara podstrona karty płatnicze
stara podstrona karty płatnicze

Tak jest:

nowa podstrona karty płatnicze
nowa podstrona karty płatnicze

W nowej wersji interfejsu przyciski "Spłać zadłużenie" "Blokady" "Wyciągi" i "Wykonaj przelew" pojawiają się kiedy najedziemy myszką na belkę z kartą. Wodotrysk na dłuższą metę niewygodny.

Krótko mówiąc, to co było jest nadal ale gorzej się tego używa. Ścieżka dojścia jest dłuższa a po drodze mamy jeszcze wodotryski.

Co z nowych spraw? Z tego co zauważyłem to możemy sobie sami ustawić nowe metody logowania:

konfiguracja sposobów logowania
konfiguracja sposobów logowania

Jak widać jeśli włączymy odpowiednie opcje to będziemy mogli logować się podając zamiast przyznanego identyfikatora numerek aktywnej karty bądź samodzielnie ustawiony login (jak znam życie to istnieją tu ograniczenia w postaci ilości znaków i zakresu z jakiego możemy je sobie wybrać).

Inną nowością jest "Zdjęcie profilowe":

nie ma niestety zdjęcia z kotkiem
nie ma niestety zdjęcia z kotkiem

Możemy wybierać tylko z predefiniowanych. Nie ma tam opcji załadowania własnego zdjęcia. Jest kwadracik do "włączenia animacji w serwisie transakcyjnym" - ale nie udało mi się ustalić co konkretnie on włącza i wyłącza bo elementy animowane (np kręcąca się zębatka ikony "ustawienia") pojawiają się także wtedy kiedy ten kwadracik jest odznaczony.

Fani grywalizacji i achievementów (po staropolskiemu: osiągnięcia) będą zadowoleni bo mBank jest chyba pierwszym polskim bankiem, który pozwala na zdobywanie osiągnięć:

aczi! aczi! aczi!
aczi! aczi! aczi!

W trakcie pisania tego wpisu, kiedy wędrowałem po menu najwyraźniej udało mi się zdobyć odznakę "Podróżnik". Pomyślałem, sobie, że bardziej na miejscu byłaby taka: "co ja robię tu, co tutaj robię"...

Czym byłyby aczi bez możliwości ogłoszenia znajomy jakie aczi już mamy? No i faktycznie, w ustawieniach można znaleźć podstronę umożliwiająca integrację z Facebookiem (pewnikiem polega to na instalowaniu facebookowych aplikacji):

Wielki Brat czuwa
Wielki Brat czuwa

Na koniec sprawdziłem jak działa przycisk "wyloguj" - super, udało się. Ufff...

InternetGry
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)