Blog (4)
Komentarze (192)
Recenzje (0)

Metro UI w Windows 7 – Czyli Mosaic Project

@JarodMetro UI w Windows 7 – Czyli Mosaic Project18.09.2011 13:04

Po wpisie redakcji o Windows 8 i zobaczeniu jak prezentuje się Metro UI postanowiłem sprawdzić, czy da się je odpalić na Windows 7.

Oczywiście pierwszy lepszy link z wyszukiwarki i już byłem na stronie Mosaic Project.

Czym jest Mosaic?

Mosaic jest to aplikacja, dzięki której możemy uruchomić Metro UI na naszym Windowsie 7. Jedynym wymaganiem jest posiadanie środowiska NET Framework 4.0. Mosaic ma tą zaletę, że nie trzeba nic instalować, wystarczy pobrać aplikację, rozpakować i już możemy cieszyć się Metro UI na naszej siódemce.

Wady Mosaic:

- Należy pamiętać, że aplikacja jest w fazie beta i nie wszystko działa jak należy. Klikając w niektóre przyciski aplikacja może nagle przestać działać. - Dodawanie adresów stron internetowych jest możliwe, ale obrazki zawsze będą takie same, jak w pierwszym dodanym adresie. (poniżej na screenie można zobaczyć - są dodane 2 adresy: dp oraz tvn24. Jednak oba mają obrazek dobrych programów, które zostały dodane pierwsze. - Mała ilość widgetów - Nie każdy widget działa - Aplikacja korzysta tylko z IE - Każdy zewnętrzny program lub aplikacja uruchomiona jest w trybie maksymalizacji.

Jak się prezentuje Mosaic:

395169
395170
395171

W Mosaic możemy również kilka rzeczy zmienić. Przykładowo może uruchamiać się podczas startu systemu, możemy zmienić kolor tła lub wstawić obrazek i zmienić jego pokrycie.

Moim zdaniem projekt jest całkiem ciekawy i dla osób, którym podoba się Metro UI Windowsa 8, w niedługim czasie będę mogli bez problemu korzystać z Mosaic, chyba że komuś nie przeszkadza sporadyczne wyłączenie programu i lubi takie nowości, to jak najbardziej jest to aplikacja dla niego.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)