Blog (761)
Komentarze (5.1k)
Recenzje (24)

Natec Beaver Office — tania niszczarka do małego biura

@lordjahuNatec Beaver Office — tania niszczarka do małego biura28.09.2019 22:18

Nie tak dawno na warsztacie pojawiła się niszczarka dokumentów marki Natec. Producent ten nie jest raczej kojarzony z produktami tego typu, ale jak widać nic nie stało na przeszkodzie, by i na tym segmencie rynkowym zaistnieć. Producent wydał na rynek niszczarkę Beaver w trzech odmianach, skierowanych do określonej grupy odbiorców – na użytek domowy, do małego biura oraz do niszczenia dużych paczek dokumentacji. Mnie udało się uzyskać na testy średnio półkowy Natec Beaver Office, który zdecydowałem się testować w pracy.

Budowa i wykonanie

Urządzenie przyszło do mnie zapakowane w kartonowym pudełku, w którym prócz niszczarki, możemy liczyć na obszerną instrukcję obsługi w języku polskim oraz angielskim. Urządzenie Natec Beaver Office możemy podzielić na dwa odrębne elementy.

684650

Pierwszym z nich jest pojemnik o pojemności 13 litrów, do którego wędrować będą ścinki z niszczarki. Mamy tutaj do czynienia z plastikowym wykończeniem oraz przeźroczystym okienkiem na froncie, by móc sprawdzić stan zapełnienia pojemnika. Na wewnętrznych ściankach zainstalowano dwie wystające krawędzie, pełniące rolę podtrzymującą mechanizm niszczący, przed przemieszczeniem w trakcie pracy.

684652

Górną część urządzenia jest sam mechanizm niszczący, osłonięty grubą warstwą plastiku. Na froncie zauważymy przełącznik do zarządzania trybami pracy – wyłącznik, tryb auto oraz cofanie. W trybie auto drukarka rozpoznaje materiał przez sensor obok wałków, jednocześnie inicjując wstępny rozruch. Ten trwa przez 5 sekund po zniknięciu materiału, po czym przechodzi w stan spoczynku. Jeżeli podczas mielenia dojdzie do zacięcia bębna, dobrze będzie zainicjować wsteczne mielenie, by wydobyć frontem elementy, które utkwiły w metalowym bębnie.

684654

Choć otwór w niszczarce pozwala na jednoczesne włożenie ponad 30 kartek papieru (220 mm), to producent podaje jako maks – 9 kartek, gdyż mamy tutaj do czynienia z mniejszą mocą przemiału. Tuż nad otworem znajduje się graficzne ostrzeżenie producenta wraz z infografiką, na temat materiałów powinniśmy się wystrzegać podczas podawania ich do zniszczenia.

684656

Specyfikacja techniczna

  • Moc – 220 W
  • Napięcie – 230 V
  • Poziom hałasu – 72 dB
  • Szybkość niszczenia – 1,8 metrów / minuta
  • Pojemność kosza – 13 litrów
  • Cykl pracy – 2 minuty / do 30 minut przerwy
  • Wymiary – 33 x 17,5 x 37,5 cm
  • Waga – 3,8 kg

Użytkowanie w praktyce

Niszczarki biurowe nie należą do skomplikowanych urządzeń, więc nie da się za wiele napisać o ich funkcjonalności i sposobie działania, więc może ograniczę się do głównych wzmianek na temat jego użytkowania w praktyce. Wspominałem wcześniej o dwóch nasadkach zainstalowanych wewnątrz kosza, służą one by górna część niszcząca idealnie osiadła na podpórce, ale mają też inną rolę. We wgłębieniach niszczarki producent zainstalował specjalne czujniki, które powodują większe zabezpieczenie dla naszego zdrowia, gdy chcemy oczyścić bęben niszczący z zalegających ścinek. Mimo podłączenia urządzenia do prądu i ciągle włączonemu trybowi niszczenia, po zdjęciu niszczarki z podpory, ta przechodzi w stan uśpienia. Mała rzecz a bardzo cieszy.

684661

Kosz możemy wypełnić foliowym workiem lub pozostawić pusty, by po osiągnięciu wymaganego pułapu, przesypać zawartość do kosza, spalić lub wypchać sobie poduszki zamiast pierza. Producent na swojej stronie informuje, że jest to urządzenie stricte skierowane dla małych firm, potrzebujących zmielenia podstawowych dokumentów opartych o sam papier, bez wrzucania spinaczy biurowych, zszywek lub foliowych elementów. W praktyce okazało się, że bez problemu niszczarka zmieli więcej niż 9 kartek jednocześnie (9,80 g/m2), ale objawiać się to będzie wolniejszą pracą. W przypadku włożenia jednocześnie 15 kartek może dojść do zatrzymania niszczenia i wymagane będzie samodzielne oczyszczenie metalowych rolek. Zasilanie podpinamy 1,5 metrowym przewodem.

684663

Urządzenie jest w stanie mielić dokumenty biurowe ciągle ale tylko przez 2 minuty, ale po tym czasie potrzebuje nieco odpoczynku. Producent podaje, że będzie to czas zahaczający do 30 minut, ale wg moich obserwacji wynika, że czas ten nie przekroczy 15 minut :) ot ciekawostka.

Podsumowanie

Jeśli poszukujesz niszczarki biurowej do nieco większych zastosowań niż domowe, liczy się cena i wydajność, to Natec Beaver Office jest stworzona w sam raz dla Ciebie. Można ją zakupić za około 170 zł*, choć nie ukrywam, że sprawny poszukiwacz znajdzie też w o wiele niższych cenach. Przy moim wytwarzaniu dokumentacji i papierologii, jest w sam raz, choć gdybym produkował jej więcej, zakupiłbym model z PLUS który też jest dostępny w sprzedaży.

* - klikając, zaglądając i kupując z reflinka, wspierasz moją działalność na blogu. Pozwalam modyfikować link, skracać i kupować bez mojej wiedzy, byle więcej niż 1 :)

SprzętTelefony
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)