Blog (255)
Komentarze (1.6k)
Recenzje (0)

Apple, Xiaomi, i Doogee czyli jak kopiowac to od lepszych?

Strona główna@luqassApple, Xiaomi, i Doogee czyli jak kopiowac to od lepszych?
06.06.2017 01:52

Ostatni smartfon jaki kupiłem średnio mi się podobał, mimo że robił całkiem fajne zdjęcia, to 1Gb RAMu sprawiał, że korzystanie z niego często było katorgą. Zaczełem rozglądać się na czymś innym, a jako fan mało znanych marek zacząłem przeczesywać internet w poszukiwaniu czegoś ciekawego, a przy tym niedrogiego. Mniej więcej tak trafiłem na stronę firmy Doogee, producenta smartfonów o którym już wcześniej słyszałem, i nad którego słuchawkami się zastanawiałem, ale jakoś koniec końców nigdy na nie się nie decydowałem.

624039

Na stronie głównej promowany był najnowszy model Doogee Mix, nazwa od razu skojarzyła mi się z Xiaomi które narobiło wcześniej zamieszania na rynku swoim pozbawionym ramek smartfonem Mi Mix. Zabawna sytuacja, Xiaomi jak wiadomo swój sukces zawdzięcza w dużej mierze wykorzystywaniu popularności Apple, i kopiowaniu od niego praktycznie wszystkiego, od marketingu, po wizerunek prezesa. Teraz jednak kiedy Xiaomi wypuszcza na rynek ciekawy produkt, to wszyscy kopiują od niego. Jak widac na zdjęciach Doogee Mix to niemal kopia Xiaomi Mi Mix. Niemal, bowiem chińscy producenci walczą o klientów głównie ceną. Flagowe modele smartfonów Apple, lub Samsunga, osiągają zawrotne ceny, za połowę której można kupić najnowszy model Xiaomi, a teraz do gry wchodzą kolejni gracze, którzy oferują kopię Xiaomi za połowę ceny oryginału. Obecnie Xiaomi Mi Mix można kupić już za 500-600$, podczas gdy ceny Doogee Mix zaczynają się już od 170$

624041

Oczywiście nie ma nic za darmo, za połowę ceny nie da się zrobić idealnej kopii, i tak też jest w tym przypadku. Doogee Mix pracuje na układzie MTK Helio P25 z zegarem 2.5GHz, i dostępny jest w dwóch wersjach: 4GB RAMi i 64GB pamięci weznętrznej, oraz 6GB RAMu i 64GB ROMu. Ponadto w Doogee Mix nie udało się wyeliminować do końca ramek, na zdjęciach widoczne są one zarówno nad wyświetlaczem, jak I po bokach, ale 170$ to I tak bardzo atrakcyjna cena.

624043
Udostępnij:
bEDPLrgT