Blog (393)
Komentarze (5k)
Recenzje (0)

Wyniki finansowe Microsoftu. Jest lepiej niż oczekiwano

Strona główna@macminikWyniki finansowe Microsoftu. Jest lepiej niż oczekiwano
25.04.2014 11:17

Wczoraj swoje wyniki finansowe ogłosiło Apple, a dziś w nocy informacjami dla inwestorów podzielił się Microsoft.

514575

W trzecim kwartale roku finansowego (tak, Microsoft ma kwartały inaczej niż Apple) osiągnął przychód w wysokości 20.4 mld USD i dochód w wysokości 5.66 mld. Jest to mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

514577

Pomimo że przedstawione dane nie zachwycają, są jednak wyższe niż oczekiwali analitycy. Zdaniem analityków, nabycie Nokii było dobrym posunięciem i będzie miało istotny wpływ na przyszłą rentowność firmy.

bDYxNAFz
Wyniki tego kwartału demonstrują siłę naszej działalności, jak również możliwości jakie widzimy w integracji usług w chmurze . Robimy też duże postępy w usługach konsumpcyjnych, takich jak Bing i Office 365 Home, a nasi klienci są bardzo zainteresowani naszymi rozwiązaniami w chmurze . Obie pozycje są dla nas obietnicą dobrego, długoterminowego wzrostu gospodarczego. CEO Microsoft - Satya Nadella

Jak wykazują przedstawione wyniki, usługa Office365 rośnie z co kwartał i obecnie posiada już 4.4.mln subskrybentów.

514581

Jak wynika z powyższego, co kwartał Microsoft Office365 zyskuje około 1 mln subskrypcji, analitycy przewidują, że wartość tego typu usług wzrośnie w ciągu najbliższych siedmiu lat z 58 do mln do 191 mln co ma dobrze wróżyć na przyszłość rozwiązaniom giganta z Redmond.

bDYxNAFF

Wzrosła nieco sprzedaż systemów OEM Windows, choć klienci coraz częściej wybierają tablety zamiast komputerów. Obserwowany tu wzrost wynosi 4% dla systemów OEM Windows i 14% dla systemów OEM Windows Pro.

Nieco mniej niż oczekiwano sprzedano konsol z rodziny XBox, których sprzedano łącznie 2 mln sztuk, z czego 1.2 mln to nowa konsola XBox One.

Optymizmem napawa rosnąca sprzedaż tabletów Microsoft Surface, która wygenerowała wyższe o 50% przychody w wysokości 500 mln USD. Jednak porównując ten wzrost nawet do słabszych wyników sprzedaży iPada, który wygenerował 7.6 mld USD przychodu, szampany muszą jeszcze poleżeć w lodówce.

Także wzrósł udział wyszukiwarki Bing o 18,6% generując zarazem wzrost przychodów z reklam o 38%.

bDYxNAFG

Na koniec bardzo interesująca zapowiada się kwestia zakończenia przejęcia działu telefonów Nokia. Microsoft odnotował 12% wzrost dochodów związanych ze sprzedażą Windows Phone. Jak wynika z prognoz analityków, przejęcie smartfonów Nokii powinno jeszcze w tym roku dać Microsoftowi 4,6 procentowy udział na rynku telefonów komórkowych w USA, jedna Microsoft nie uwzględnił tych przewidywań w swoich prognozach, argumentując to ogłoszonym przez Nokię spadkiem sprzedaży smartfonów Nokia w kwartale październik - grudzień 2013 roku o 29%.

Przedstawione przez Microsoft wyniki zostały dobrze przyjęte przez inwestorów i akcje spółki z Redmont wzrosły o 2,36% w notowaniach „after hours”.

Udostępnij:
bDYxNAGv