Blog (44)
Komentarze (455)
Recenzje (0)
@MonczkinA tam nie wysyłacie do Polski!

A tam nie wysyłacie do Polski!

06.10.2014 16:15

Niesiony falą fanboystwa zamówiłem sobie ostatni hit... smartfon ONEPLUS ONE.

Aby kupić ten telefon należy otrzymać zaproszenie. Nie będę tutaj opisywać jak je otrzymać, ale jak sfinalizować zakup.

Podstawowy problem polega na tym, że telefon ten nie jest wysyłany do Polski. Poniżej podgląd zaproszenia wraz z listą państw do których możliwa jest wysyłka. Po kliknięciu linku aktywacyjnego nie należy się przejmować alertem o niemożliwości wysyłki do Polski.

530929

Można ten problem obejść bardzo prosto.

Zacznijmy od początku. Załatwmy sobie adres w Niemczech!

W tym celu można wykorzystać przysłowiową ciocię albo skorzystać z oferty firmy trzeciej.

Ja skorzystałem z firmy mailboxde.com. Polega to na tym, że rejestrując konto (z prawdziwymi danymi!) otrzymujemy niemiecki adres, na który możemy zlecić dostawę. Po przyjściu przesyłki firma informuje nas o tym fakcie. Płacimy im za dostawę do Polski i gotowe. Usługa - wygenerowanie i utrzymanie adresu w Niemczech - jest bezpłatna. Ponosimy jedynie koszty wysyłki do Polski. Można skorzystać z kilku firm kurierskich czy pocztowych - w tym z usług Poczty Polskiej.

Meldunek szybszy niż w polskim urzędzie.

Wypełniamy poniższy formularz zwracając uwagę na dwie rzeczy:

- Type of user: wybieramy - Private person in the UE. Oczywiście, jeżeli ktoś ma firmę lub jest spoza UE lub dostawa ma być dokonana poza UE wybiera odpowiednią opcję.

- Country: Poland.

530938

Po założeniu konta, otrzymamy email z niemieckim adresem. Adres ten jest również dostępny po zalogowaniu do panelu klienta.

530940

I tego adresu użyjemy. Po zalogowaniu się do sklepu, w którym chcemy dokonać zakupu, adres ten wpisujemy w Default Shipping Address. Bardzo ważne jest to, żeby koniecznie była nazwa firmy - Mailboxde.com e.K. oraz Twoje_Imię_i_Nazwisko wraz z numerem ID - inaczej przesyłka nie dotrze.

530942

Default Billing Address możemy podać rzeczywisty.

Gdy już wszystko wypełnimy, należy jeszcze zmienić lokalizację sklepu. Na dole strony widnieje flaga (domyślnie USA). Klikamy na nią i wybieramy Deutschland. Cena z USD zmieni się na Euro.

W tym momencie możemy sfinalizować transakcję.

W ten sam sposób możemy korzystać również z innych sklepów, które z tych czy innych przyczyn nie realizują wysyłki do Polski.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)