Blog (44)
Komentarze (455)
Recenzje (0)
@MonczkinSamsung HMX-W350 [test v.2]. Parametry techniczne

Samsung HMX-W350 [test v.2]. Parametry techniczne

19.12.2012 09:16

W moim poprzednim wpisie podzieliłem się z Wami pierwszymi wrażeniami. Dziś, na chłodno, zajmę się aspektami technicznymi - czyli optymistyczny wariant producenta, a rzeczywistość. Zobaczymy czy dane techniczne tej kamery są równie atrakcyjne jak jej wygląd.

Pełną specyfikacje możemy znaleźć na stronie producenta. Nie będę ich opisywać po kolei, a skupie się na tych, które moim zdaniem są najważniejsze.

Specyfikacja techniczna producenta
Specyfikacja techniczna producenta

Bateria Litowo-jonowa (IA-BH130LB), wewnętrzna (wbudowana) o czasie pracy 120 minut.

[list] [item]Producent nie podaje czasu ładowania baterii, więc rozładowałem ją totalnie i podłączyłem do laptopa. Czas ładowania baterii to 3 godziny i 35 minut. Niestety, w czasie pracy z kamerą podłączoną USB z komputerem, urządzenie nie jest ładowane. Biorąc pod uwagę to, że nie mamy możliwości wymiany baterii, uważam, że czas ładowania jest mocno niezadowalający.

W ramach testu, ustawiłem wszystkie możliwe opcje na full i powyłączałem wszelkie opcje związane z oszczędzaniem energii. Kamera w czasie pracy zauważalnie się grzeje (co w chłodne dni może być pozytywne ;) ). Czas pracy do samoistnego wyłączenia - 2 godziny i 7 minut. Pamiętać należy, że czas ten będzie ulegał skróceniu wraz z zużywaniem się baterii, aż nadejdzie moment, kiedy kamerę odłożymy do szuflady, na stałe. Producent nie podaje żywotności baterii, cykli ładowanie - rozładowanie. [/item][/list]

Czas uruchomienia

  • ok. 3 sekundy

Pamięć

[list] [item]Pamięć wewnętrzna - brak[/item] [item]Obsługiwane karty pamięci - microSD (1GB ~ 2GB), microSDHC (4GB ~ 32GB), microSDXC (~ 64 GB). Karty powyżej 64GB mogą działać niepoprawnie.

Co daje nam możliwość nagrania filmów lub zrobienia zdjęć zgodnie z poniższą tabelką.[/item] [/list]

Pojemność kart pamięci. Dane producenta.
Pojemność kart pamięci. Dane producenta.

Maksymalny czas ciągłego nagrywania wynosi poniżej 20 minut przy maksymalnym rozmiarze plików 1,8 GB. Jeśli czas nagrywania wideo wynosi ponad 20 minut lub plik wideo jest większy niż 1,8 GB, zostanie automatycznie utworzony nowy plik wideo. Jeżeli chcemy więc cały filmik w jednym pliku, to bez programowania do łączenia filmów się nie obejdzie.

Test nagrywania
Test nagrywania

Użyta przeze mnie karta pamięci - Transcend Ultimate microSDHC 16 GB (jeden z gadżetów od Dobreprogramy z ostatniego HZ :) ). Po dwóch godzinach ciągłego nagrywania, zostało na karcie jeszcze trochę miejsca. Patrząc na powyższe dane, uważam, że karta 16 GB jest aż nadto wystarczająca do jednorazowego użytku - zanim ją zapełnimy skończy się prąd.

Wolne miejsce
Wolne miejsce

Obiektyw Samsung 4,3 mm; zoom cyfrowy 3x; zoom optyczny 1x.

Wyrażenie "obiektyw Samsung" niewiele mówi. Niestety, nie udało mi się dotrzeć do szczegółów. Oczekiwałem większego zoomu optycznego, bo jak wiemy zoom cyfrowy jest równie przydatny jak wbudowana lampa błyskowa w zaawansowanych aparatach fotograficznych. No, ale zobaczymy jak się on sprawuje w praktyce już wkrótce.

Jasność obiektywu (oznaczana literą f) - 2.2, co nie jest powalające, patrząc na przeznaczenie kamery.

Umowny podział jasności obiektywów: f/1,4 - f/2,0 jasny f/2,0 - f/4,0 umiarkowanie jasny f/4,0 - f/5,6 umiarkowanie ciemny f/5,6 ciemny

W wersji dla laików - im liczba mniejsza, tym więcej światła wpada przez obiektyw, tym lepsze filmy i zdjęcia (zwłaszcza w gorszych warunkach).

Czujnik obrazu

Typ czujnika -BSI CMOS Rozmiar czujnika - 1 / 3,32" Liczba pikseli - 5 megapikseli, efektywne 4 megapikseli.

Wideo

Format nagrywania - H.264 Jakość nagrywania - Super Fine Rozdzielczość nagrywania - 1 920 x 1 080 / 25p, 1 280 x 720 / 25p Szybkość migawki - Auto Stabilizacja obrazu - DIS Ostrość Auto Focus - Tak Ręczne ustawianie ostrości - W trybie filmowania pod wodą Funkcja filmowania w nocy - Nie Przechwytywanie pojedynczych klatek wideo - Tak (2 M) Kompensacja tylnego oświetlenia - Tak Niska światłoczułość - 4 lux Balans bieli - Auto

Audio

Format audio - AAC Liczba kanałów - 2 Głośnik - Tak Regulacja głośności - Tak Wbudowany mikrofon - Tak, mono Zewnętrzny mikrofon - Nie Funkcja Wind Filter (WindCut Plus) - Nie Real Stereo - Nie Efekty dźwiękowe - Nie Edytor plików audio - Nie Dekoder PC - Tak Enkoder PC - Tak Globalne wyjście AV - Nie

Nie rozumiem, dlaczego nagrywany dźwięk jest monofoniczny? Pewnie konstruktor miał ku temu powody.

Foto

Format - JPEG Obsługiwane rozdzielczości - 5,5 M, 3 M, 2 M, VGA Jakość - Super Fine

Podczas nagrywania jest możliwość wykonania do 5 zdjęć, bez jego przerywania. Rozdzielczość zdjęcia tak wykonanego będzie taka sama jak rozdzielczość filmu.

Reasumując

Parametry techniczne mnie osobiście nie powalają na kolana. Zobaczymy jak to przekłada się na jakość materiału w terenie, o czym będzie we wpisie następnym.

SprzętHobby
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)