Blog (3)
Komentarze (23)
Recenzje (0)

Pendrive dla fotografów – gadżet od firmy Tracer

@pp.www.ppPendrive dla fotografów – gadżet od firmy Tracer01.06.2012 12:04

Firma Tracer posiada w swojej ofercie szeroką gamę różnego rodzaju pamięci USB. Są to pendrivy-zwierzątka, pendrivy-deskorolki, czy pendrivy-breloczki. W moje ręce wpadł jednak pendrive-aparat fotograficzny.

Pierwsze wrażenie

Pudełko w które zapakowany był aparat nie wyróżnia się niczym specjalnym. Klasyczny, zgrzany plastik z tekturką i pamięcią w środku. Po rozpakowaniu miłe wrażenie zrobiła na mnie gumowa obudowa, wyglądająca na wykonaną z dobrej jakości materiałów. Napisy są wyraźne, wystają ponad powierzchnię – ciekawy pomysł.

Zdjęcie ze strony producenta
Zdjęcie ze strony producenta

Parametry techniczne

Pojemność: 4 GB Prędkość zapisu: 5 MB/sek Prędkość odczytu: 12 MB/sek Gwarancja: 24 miesiące Orientacyjna cena: ok. 45 zł

„Aparatowość” – czyli to co w tym przypadku najważniejsze

Kupując zwykłą pamięć USB zwracamy szczególną uwagę na parametry techniczne, praktyczność… W tym przypadku są to rzeczy drugoplanowe. Taki gadżet kupujemy przede wszystkim ze względu na to, że przypomina prawdziwy aparat w wersji mini.

Wiele osób powie: „zapis 5 MB/sek to za mało, mój ma 30…”. Tak, ale za to ten przypomina prawdziwy model Canon EOS 5D mk III, co dla pasjonata fotografii jest największą zaletą, która przyćmiewa nawet największe wady :-). Przestrzeń wokół spustu migawki została wyprofilowana prawidłowo, a obiektyw także ma swojego odpowiednika w torbie fotograficznej - EF 24-105 mm f/4L IS USM.

Gadżet nie jest pozbawiony wad. Na korpusie (czyli zatyczce) widoczne są „szwy” gumy oraz bardzo drobne defekty. Na obiektywie (pendrive właściwy) także widać miejsca łączenia części. Zastanawiająca jest jednak jedna rzecz. Mianowicie na górze obiektywu widnieje napis informujący o zakresie ogniskowej (popularnie zooma) 24-105 mm, a w miejscu gdzie znajduje się podziałka pierścienia zmiany ogniskowej widać liczby od 24 do 75. Dlaczego brakuje 105? Nie wiadomo, lecz jakość optyki od tego przecież nie zależy :-). Brakuje też możliwości przyczepienia smyczy.

Zdjęcie ze strony producenta
Zdjęcie ze strony producenta

A więc….warto?

Jeśli zamierzamy korzystać z urządzenia do codziennej pracy – nie będziemy zadowoleni, głównie ze względu na małe prędkości zapisu i odczytu.

Jednak jeśli lubimy efektowne gadżety, lub chcemy zrobić prezent osobie pasjonującej się fotografią – warto kupić tą pamięć, ze względu na dobre odwzorowanie rzeczywistych produktów firmy Canon i efektowny wygląd.

Pomiary prędkości

Zapis: 3.51 MB/sek Odczyt: 16.6 MB/sek

Prędkość odczytu jest wyższa od deklarowanej przez producenta, ale prędkość zapisu jest o około 1,5 MB/sek niższa.

Test przeprowadzony przy pomocy programu H2testw 1.4.

Sprzęt
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)