Blog (62)
Komentarze (4.3k)
Recenzje (0)
@przemo_li"A" inwentaryzacja pingwinostanu ciągle trwa...

"A" inwentaryzacja pingwinostanu ciągle trwa...

08.10.2010 11:38

Nie każdy ma okazję zapoznać się z różnymi dystrybucjami Linuksa. Nie każdy jest w stanie rozpoznać Linuksa gdy już z niego korzysta. I nie każdy jest w stanie znaleźć te dystrybucje które najbardziej mu pasują.

Dlatego postanowiłem "odkryć na nowo" parę dobrych dystrybucji Linuksa, o których nie każdy musiał słyszeć (również o tych, których nie uruchomimy na naszych intelowskich pecetach).

Dziś będzie o ArtistX dystrybucji przeznaczonej dla artystów.

372333

Instalacja? LiveDVD

Tą dystrybucję można uruchomić z płytki DVD. Nie trzeba więc się głowić jak znaleźć miejsce na naszym zatłoczonym twardzielu, lub martwić jak to zrobić bez utraty danych, z powodu naszej pomyłki.

Dla kogo? Dla artystów

Na stronie twórcy ArtistX chwalą się zawarciem pakietu 2500 (słownie dwóch tysięcy pięćset) aplikacji multimedialnych. Prawie wszystkich wydanych dla GNU/Linuksa (oczywiście tych darmowych).

372338

Na czym oparta? Ubuntu

Obecna wersji 0.9 jest oparta na Ubuntu 9.10. Kernel 2.6.31 Compiz Fusion Gnome 2.28 | Kde 4.3.5

Dlaczego warta? Specjalistyczne oprogramowanie

Często padają pytania typu "który program do edycji x jest najlepszy na Linuksie?". Dzięki ArtistX możemy samemu wybrać swój ulubiony program. A skoro nie musimy instalować ArtistX, to i naszą "listę ulubionych" możemy później zainstalować na Linuksie z którego korzystamy na co dzień.

372343
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)