Blog (22)
Komentarze (129)
Recenzje (0)

Battlefield 3 Poradnik Part One - Assault

@ramirez1Battlefield 3 Poradnik Part One - Assault28.01.2012 06:17

Poradnik dla klasy Assault (Szturmowiec) zawiera różne przydatne dla Ciebie informacje, sztuczki, strategie i wiele innych. Mianowicie zobaczyć chcę czy Wam się spodoba w takiej wersji. Jeżeli coś pominąłem daj znać w komentarzu :-)

Przegląd klasy Assault

Amerykański Szturmowiec
Amerykański Szturmowiec

Klasa Assault jest chyba najbardziej znaną klasą każdemu graczowi gier z gatunku FPS: wyposażony w standardowy karabin szturmowy , którym może się posługiwać bardzo dobrze na krótkim i średnim dystansie oraz apteczkę i defibrylator które to nie raz nas uratują. Rola Assaulta w Battlefield 3 ma bardzo duże znaczenie posiada on zdolności reanimowania członków drużyny i zespołu, oraz możliwość leczenia za pomocą apteczki rzucając ją pod nogi sojusznika/członka drużyny lub obok. Ale na tym się nie kończy, Assault może jako jedyna z klas posługiwać się granatnikiem M320 i karabinem szturmowym KH2002.

Rosyjski Szturmowiec
Rosyjski Szturmowiec

Gadżety

[image=390px-Medicbag] Apteczka - będzie dla Ciebie dostępna od samego początku gry, nie musisz jej odblokowywać aby móc ją używać.

[image=defib] Defibrylator - należy odblokować nie będziesz go posiadał na samym początku gry musisz zdobyć 4000 XP aby móc go zacząć używać, wystarczy, że będziesz leczył wszystkich oraz zabijesz kilku przeciwników i już go odblokujesz.

[image=m320] Granatnik M320 - strzela ogniem jednostrzałowym używając pocisków odłamkowych, śrutowych oraz dymnych. Granatnik odblokujesz zdobywając 11000 XP.

Triki

Rzucając apteczkę pod nogi lub obok swoich partnerów z teamu otrzymasz punkty 20 XP za leczenie. Punkty możesz zdobywać również poprzez reanimacje swoich kolegów z teamu za każdą reanimacje dostaniesz 100 XP. możesz również otrzymać za to baretkę. Medical Efficiency Ribbon. Podczas rundy ożyw 5 razy kogoś ze swojej drużyny/składu a otrzymasz taką baretkę + 200 XP lub ulecz za pomocą apteczki 7 członków drużyny/składu. Reanimując kogoś przywracasz jeden Ticket.

Medical Efficiency Ribbon
Medical Efficiency Ribbon

Po zebraniu 50 razy tej baretki otrzymasz medal Medical Medal za który dostaniesz również bonus 10000 XP.

Medical Medal
Medical Medal

Gracze którzy są ranni mają + nad głowami oraz my widzimy ich pasek zdrowia, wtedy wiesz kto potrzebuje twojej pomocy i komu rzucić apteczkę. A gdy twoi koledzy będą martwi nad ich głowami pojawi się kółeczko z błyskawicą w środku [image=Revive] (nie mam oryginalnego obrazka to daje taki :). Również inny gracz może Cię poinformować, że potrzebuje apteczki wtedy usłyszysz wołanie coś w stylu Medic albo need Doctor ( ja gram w wersji polskiej i wołanie wtedy to lekarza lub potrzebna pomoc medyczna coś w tym stylu niby szczegół ale umknął, później sprawdzę). Rzucaj apteczki w pobliżu swoich kolegów inaczej nikogo nie uleczysz gdy apteczka będzie zbyt daleko. Dla przykładu twoja drużyna próbuje przebić się przez schody na mapie Operacja Metro to dobry moment abyś wsparł kolegów swoimi możliwościami medycznymi.

Bonus

Przejdź tryb kooperacji aby zdobyć bardzo dobry karabin szturmowy. A dokładniej musisz zdobyć 170000 XP w trybie kooperacji aby odblokować KH2002 bardzo szybkostrzelna, mały odrzut a na dodatek celna nawet bez celownika i chwytu przedniego.Tylko i wylącznie dla Assaulta

Karabin szturmowy KH2002
Karabin szturmowy KH2002

Strategia

Klasa Assaulta jest skuteczna tak samo na ziemi jak i w powietrzu ale w zależności od skonfigurowanego przez ciebie zestawu broni, dodatków i specjalizacji oraz twojego stylu gry może to wyglądać różnie. Podstawową konfiguracje możesz wykorzystać już na początku gry są to karabiny szturmowe M16A3 i AK74m. Te bronie sprawdzają się na krótkim oraz dużym dystansie a różnice pomiędzy nimi są nie wielkie a dokładnie szybkostrzelność M16A3 strzela z szybkością 800 a AK-74m 650. [image=m16a4]

Aby nie zginąć podczas starcia w pojedynku z przeciwnikiem i wymianą między nami ognia staraj poruszać się na boki strefuj raz lewo raz prawo aby unikać obrażeń od wroga staraj się trzymać wroga na środku. A sukces będzie szybki. Mowa jest oczywiście o ogniu nie celowanym gdy celujesz twoja postać nie porusza się już tak szybko ale również możesz zabić w ten sposób przeciwnika. Ale co najważniejsze w tym wszystkim to twoja reakcja.

AK-74M
AK-74M

Profesjonalni gracze potrafią zrobić taką kombinacje której ty na pewno na początku nie mógł byś uniknąć mianowicie taki gracz ma bardzo duży refleks może szybko próbować przy celować w twoją głowę a następnie zmieniać tryb celowania na biodro lub na odwrót. Tak więc ćwicz ten element aby opanować go.

Do ostrzeliwania przeciwnika możesz wykorzystać również pistolet najlepiej automatyczny, strzelające pojedynczymi strzałami sprawdzają się bardziej przy ogniu celowanym, ale i nie zawsze za przykład może posłużyć Magnum 44 celny strzał ogniem nie celowanym może zabić od razu. Pamiętaj to ty kreujesz swój styl gdy i swoją skuteczność. Lepiej zawsze jest wyciągnąć pistolet niż na wariata robić przeładowanie.

.44 MAGNUM
.44 MAGNUM

Walka na dystans

Najlepsza porada jaką mogę Ci dać to nie strzelaj do celów które są daleko zdradzisz tylko swoją pozycje, zrobisz hałas a wtedy jesteś łatwym celem np. dla Snajpera. Najlepszym wyjściem będzie zaznaczenie celu czyli zespotowanie dla pozostałych członków drużyny, jak ktoś zabije oznaczonego przeciwnika ty dostaniesz za to asystę oznaczenia. Cele dobieraj w miarę swoich początkowych możliwości, nie twierdzę, ze nie mógł byś zabić kogoś kto jest daleko ale lepiej nie ryzykować.

Jeżeli już zdecydujesz się na strzelanie do daleko oddalonego celu zmień tryb ognia na np. pojedynczy strzał zyskasz wtedy mniejszy odrzut karabinu oraz będziesz mógł dokładniej trafić. Warto też jeżeli już chcesz zabijać na średnie odległości zaopatrzyć się w celownik z powiększeniem np. ACOG , PSO-1, M145 (3.4x), PK-A (3.4x), Na krótki zasięg możesz zastosować następujące celowniki: Kobra RDS, Reflex Red Dot, PKS-A (HOLO), Holographic (HOLO). Obowiązkowo zakładaj zawsze dodatek do broni Chwyt przedni, pomoże Ci on zmniejszyć odrzut broni oraz zwiększyć celność. [image=images]

Stosuj również do broni większe magazynki jeżeli są dla danej broni dostępne, tłumiki ( nie jesteś wtedy widoczny na minimapie)

Specjalizacje

W Battlefield 3 mamy do wyboru dwa rodzaje specjalizacji ( takie wspomagacze trochę) są to indywidualne dla pojedynczej postaci (tylko dla nas) oraz drużynowe działające dla wszystkich członków naszego teamu. Wszystkie specjalizacje są dostępne dla każdej klasy postaci. Na początku nie ma szału mamy ale w miarę z postępem i zdobywaniem punktów doświadczenia (XP) odblokujemy pozostałe.

Bieg - Nasz żołnierz mniej się męczy i szybciej się przemieszcza (Osiągnij rangę 2) Amunicja - Mamy większą ilość amunicji w naszej kieszeni dla karabinu i pistoletu (Osiągnij rangę 5)

Kamizelka - Chroni nas przed granatami, wybuchami ładunków oraz odłamkami (Osiągnij rangę 8). Więcej o specjalizacja przeczytasz później.

Wnioski

Staraj się zawsze wesprzeć drużynę apteczką czy to reanimacją członka drużyny, reanimacje przywracają utracone tickety pamiętaj, gdy cel daleko oznaczaj dla innych, uzyskasz tym samym dużo punktów potrzebnych do odblokowania danych broni oraz gadżetów. Dobieraj specjalizacje tak aby być jak najbardziej elastycznym. Mam nadzieję, że twoja gra stanie się choć trochę łatwiejsza i efektywniejsza.

Gry
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)