Blog (22)
Komentarze (129)
Recenzje (0)

Ophcrack - gdy zapomnisz hasła

Strona główna@ramirez1Ophcrack - gdy zapomnisz hasła
27.06.2011 13:58

Zdarzyło Ci się kiedyś zapomnieć hasło które sam utworzyłeś? Wiem może się to wydać śmieszne ale mi przydarzyło się to właśnie dzisiaj. Ustawiłem hasło i nie zdążyłem sobie go jeszcze utrwalić , a po kilku set próbach byłem już zmieszany i zapomniałem na amen ale z pomocą przyszedł Ophcrack.

Ophcrack 2.3.1- dzięki temu narzędziu możesz odzyskać zapomniane hasło w Windows XP , Vista jak i Windows 7. Nie pamiętasz hasła swojego konta w Windows XP,Vista lub Win 7? Nie martw się formata nie trzeba robić ani używać płyt z Recovery . Gdy nie użyto innych znaków jak liter i cyfr to zazwyczaj szybko Ophcrack je odnajdzie. Jest to darmowy obraz płyty CD (ISO) oparty na systemie Linux, po pobraniu trzeba nagrać na płytce CD za pomocą dowolnego programu który utworzy nam ją jako bootowalną płytę lub darmowego BurnAware. Po nagraniu CD (jako obraz dysku) uruchamiamy z płytki komputer i po załadowaniu Linuksa Ophcrack automatycznie się załaduję i zacznie prace odczytywania haseł z kont użytkowników.

388324

Producent twierdzi , że odzyskuje w 99,9% (wierzę na słowo :) alfanumeryczne hasła w przeciągu kilku minut, pod warunkiem że były zapisane w (hash) wartości mieszania LM i NTLM. Ophcrack pracuje z tzw. tęczowymi tablicami (rainbow table), które umożliwiają złamanie haseł zaszyfrowanych w bazie danych SAM. Przed użyciem tablic próbuje złamać metodą siłową do 4 znaków co pozwala odzyskać niektóre hasła zawierające znaki specjalne, nawet jeśli nie ma ich w tablicach.Hasło można jeszcze zresetować innym programem ale wtedy go już nie poznamy.

Strona domowa z LIve CD

Live CD

, gdy chcemy wykonać to na Win 7 pobieramy wersje dla Win Vista

Sposób jest sprawdzony przez wiele osób jak i prze ze mnie działa w 100 % cała procedura jest bardzo prosta i szybka u mnie zajęło to nie całe 3 minuty.Polecam.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)