Blog (89)
Komentarze (418)
Recenzje (0)

Rejestrator Novus i banalny problem

@sagraelskiRejestrator Novus i banalny problem26.08.2019 15:31

Czy zmiana czasu i daty w rejestratorze video może być jakimkolwiek problemem? Mam oczywiście na myśli urządzenie do którego wpina się kamery monitoringu, czy to miejskiego, czy osiedlowego czy też zakładowego (niepotrzebne skreślić ;) ).

Wydawać by się mogło, że to żaden kłopot i że opcja takowa dostępna jest na pewno z poziomu panelu konfiguracyjnego i dotyczy to sprzętu wszystkich producentów. Co się okazuje? - że to prawda i rzeczywiście odnalezienie tego typu opcji nie stanowi problemu.

682185

Ja jednak chciałem wykonać zmianę daty/czasu w rejestratorze firmy Novus (niestety, nie pamiętam modelu) poprzez interfejs zdalny. Co to znaczy? Tyle, że sam rejestrator znajdował się w innej lokalizacji i nie było do niego bezpośredniego dostępu. Co to za problem? - zapytacie i będziecie mieli rację. Na pewno producent przewidział i taką możliwość. Owszem ale została starannie ukryta i odnalezienie jej zajęło mi trochę czasu...

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że opcja zmiany daty/czasu musi znajdować się w "Device Config" lub "System Config" ale cały pic polega właśnie na tym, że NIE!

682188
682189

Jedno i drugie menu nie oferowały nic takiego. Ktoś normalny zada teraz pytanie: "Czy nie lepiej byłoby zajrzeć do instrukcji?". Pewnie tak ale po pierwsze nie miałem jej pod ręką, musiałbym szperać w necie a po drugie... po co mi instrukcja skoro musi to być tak proste? :)

Ostatecznie było to bardzo proste ale dopiero za którymś razem zajarzyłem, że wystarczy kliknąć RMB na nazwie urządzenia aby przejść do jego ustawień zdalnych.

682192

Ciekawostką pozostaje fakt, że owo menu dostępne jest dopiero z poziomu "Device Config" - wcześnie próbowałem prawego klawisza myszy będąc na podglądzie kamer ("Live") i tam taka opcja nie było możliwa. Być może właśnie to nieco mnie zmyliło a tym samym dzięki temu powstaje ten wpis ;)

Po kliknięciu przycisku "Remote" jest już banalnie, co obrazują poniższe zrzuty:

682195
682196

Wystarczy ustawić odpowiedni czas i datę oraz zatwierdzić.

682198

No dobra ale tak na serio, po co ten wpis? No cóż, po cichu liczę na to, że może oszczędziłem komuś dziesięciu czy piętnastu minut życia i podałem gotowca a drugi powód to fakt, że nie mam żadnego artykułu na bloga w sierpniu :) Miłego dnia czytelnicy.

OprogramowaniePoradniki
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)