Blog (359)
Komentarze (10k)
Recenzje (37)

Modecom FreeTAB 9000 IPS IC - runda trzecia

@Shaki81Modecom FreeTAB 9000 IPS IC - runda trzecia05.02.2014 23:47

Wszystko co dobre szybko się kończy. Czas testów tabletu zakończony i Modecom FreeTAB 9000 IPS IC powrócił do redakcji, skąd pojedzie do kolejnego testera, którym tym razem jest pamix. Mam nadzieje, że jego testy uzupełnią moje wpisy.

A ja kończąc zabawę z Modecomem chciałbym napisać kilka słów podsumowania:

498633

Wygląd zewnętrzny

Jak wygląda to cudo z zewnątrz opisywałem w dwóch poprzednich częściach (pierwsza i druga ) i nie ma więc sensu przepisywać tego jeszcze raz. Mi osobiście wygląd zewnętrzny nie przypadł do gustu, boki tabletu zakończone dość ostrymi krawędziami po kilku godzinach trzymania zaczynają delikatnie wżynać się w skórę Tył całkowicie płaski i do tego pokryty szkłem też do rewelacyjnych pomysłów nie należy. Kilkakrotnie zdarzyło mi się że dzięki śliskiej, tylnej powierzchni tablet wysunął mi się ręki lądując na podłodze. Jednakże dzięki temu mogłem dowiedzieć się, ze jest to solidna konstrukcja, bo raz tablet wypadł mi na kafelki w przedpokoju i nic mu się nie stało. Można było korzystać z niego dalej bez najmniejszego problemu. Dochodzi do tego jeszcze nieszczęsny slot karty MicroSD, w którym bez wypomnianego poprzednio kluczyka nie da rady umieścić ani wyjąć odpowiedniej karty. Zaletą jest natomiast waga - poniżej 450 gram. Szkoda, ze producent nie wyposażył urządzenia w port HDMI.

No a w środku

Tutaj moich odczuć nic nie zmieni i mogę tylko zacytować moje słowa z poprzedniego wpisu:

Za to po uruchomieniu urządzenia pozostała już tylko poezja. Ekran IPS o rozdzielczości FullHD (1920 x 1200) jest czysty, wyraźny i bardzo dobrze podświetlony na całej swojej płaszczyźnie. Nie zauważyłem żadnych przekłamań kolorów czy jasności obrazu. System jaki zainstalowano na tym urządzeniu to Android 4,2. Jest to praktycznie czysta wersja Andka bez żadnych bajerów czy crapware (za wyjątkiem jednej aplikacji służącej do łączenia się ze stroną Modecoma.Jaki Android jest każdy wie (ponoć mocno nie zoptymalizowany), ale dzięki mocnym podzespołom (opisane poprzednio) ani razu nie uświadczyłem nawet najmniejszego przycięcia się tabletu. Strony otwierają się płynnie i bez problemów, bez względu na ta jakiej przeglądarki używałem. Sprawdziłem kilka gier i... przeszedłem prawie pół Carmagedona Pomo:) - brakło czasu by dokończyć :). W trakcie grania nie zaważyłem, żadnych lagów opóźnień czy zawieszeń.

Plusy:

 • Szybki system działający bez żadnych zacięć
 • Świetny ekran o rozdzielczości FullHD
 • Dwie kamreki - co jest rzadkością w budżetowych tabletach
 • Czysty Android - bez żadnych nakładek
 • Prawie całkowity brak crapware
 • Waga urządzenia
 • Cena

Minusy

 • Jako, że to platforma x86 nie wszystkie aplikacje ze sklepu działały
 • Kształt obudowy nie dla mnie
 • Brak modułu GPS
 • Brak modemu 3G

Jednakże cena (799 zł) usprawiedliwia braki

Na koniec odpowiem jeszcze na kilka pytań, które padły w komentarzach do dwóch poprzednich części:

4lpha

Shaki, czy można zainstalować na tym cokolwiek prócz Androida?

teton

W sumie jak to architektura x86 i całe bebechy od Intela, to powinno coś z pingwinów ruszyć - w końcu podobno firma wspiera rozwój Linuksa :)

Niestety nie ma takiej możliwości. próbowałem bootowania zarówno z pendrive jaki z karty MicroSD, ale bez powodzenia. Albo nie ma takiej opcji aby zbootować z zewnętrzego nośnika, abo za słabo szukałem:) A chciałem sprawdzić i Linuxa i Windowsa. arlid

A do tego nie ma klawiatury? Coś mi świta, że do jakiegoś modelu jest klawiatura :)

Akurat ten model nie jest wyposażony w klawiaturę Jaro070

1) Jest jakiś sposób żeby przesłać ekran z tabletu na telewizor? 2) Sprawdź reakcję ekranu na dotyk, w grach FPS np. OpenArena ( https://play.google.com/store/apps/details?id=ws.openarena.sdl ) Chcę wiedzieć czy nie występuje taki błąd https://www.youtube.com/watch?v=D5fvu1eGCmI

1) Jak już wspomniał juliuszk w swoim komentarzu tablet obsługuje WiDi, niestety nie mam w domu odbiornika wyposażonego w tą technologię, a wiec musimy uwierzyć na słowo Juliuszowi:) 2) Zaciekawiłeś mnie tym pytaniem:) Nie omieszkałem tego sprawdzić i po jakieś godzinie zabawy z Quake nie zauważyłem tego problemu, a trochę się nakombinowałem, aby taki efekt uzyskać.

I to by było na tyle

Kończąc już zadałem sobie pytanie czy kupiłbym sobie taki tablet? Raczej nie, co prawda system chodzi w nim rewelacyjnie i bez żadnych przycięć, ale kształt obudowy nie do końca przypadł mi do gustu, a wygoda w użytkowaniu, wiadomo ważna rzecz.

Aha. Przydałoby się podziękować redakcji (i oczywiście firmie Intel) za udostępnienie tabletu do testów - Dzięki.

No i oczywiście - spis mojego blogowania jest tutaj.

Sprzęt
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)