Blog (17)
Komentarze (134)
Recenzje (0)

Docker - uczymy się razem cześć druga

Strona główna@themamuthDocker - uczymy się razem cześć druga
27.10.2019 11:10

To już druga cześć materiałów o docker. Oczywiście zapraszam do pierwszej części dostępnej tu:

Założeniem tych początkowych materiałów jest szybko wprowadzić słuchacza w tematykę konteneryzacji oraz na prostych przykładach pokazać jak wykorzystać tą technologię. Przyjrzyjmy się zatem kolejnym odcinkom z tej serii:

bEJTuCBP

Docker Swarm - Zaczynamy - 009

W tym odcinku konfigurujemy klaster z docker swarm. Wykorzystamy infrastrukturę dostępna w chmurze publicznej home cloud. W skład klastra wejdzie 5 wirtualnych komputerów VPS. Konfiguracja będzie wykorzystywała dwa menadżery i trzy workery. Oczywiście taka konfiguracja nie gwarantuje nam HA. Jest ona tylko w formie pokazowej dla zaprezentowania konfiguracji z wykorzystaniem kilku węzłów w naszym klastrze. Oczywiście szczegółowa konfiguracja w zaprezentowanym materiale wideo.

Docker - Waga kontenerów, szybki start 010

W tym odcinku postaram się odpowiedzieć na nurtujące Cię pytanie. Ile tak naprawdę waży kontener? Czy byłeś świadomy że kontener tak naprawdę waży..., właśnie. Tego dowiesz się bezpośrednio z materiału. Zapraszam

bEJTuCBV

Docker - Szybki start, volumes 011

Jak zachować nasze dane w kontenerze? Jak udostępnić je pomiędzy kontenerami? Czym są persistent volume? Te i inne pytania znajdziesz w tym materiale. Zapraszam

Docker - Swarm, stack deploy i przykłady - 012

Na koniec konkretny już przykład wykorzystania docker swarm z przykładowym wdrożonym stack na nim. Wykorzystamy kontener z bazą firebird i bazę podepniemy do oprogramowania medycznego KS-SOMED.

bEJTuCBW

Plany na kolejne odcinki z serii docker:

W kolejnych odcinkach zobaczymy jak połączyć i dodać worker lub menadżera do naszego klastra dostępnego z innej sieci. Jak bardziej wykorzystać docker swarm.

Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube

bEJTuCCL