Blog (421)
Komentarze (5k)
Recenzje (0)
@wojtekadamsSharp DR-430 Tokyo — cyfrowe radio idealne na działkę szwagra

Sharp DR-430 Tokyo — cyfrowe radio idealne na działkę szwagra

14.06.2023 07:27, aktualizacja: 03.11.2023 21:05

Jak chyba każdy wie, Sharp jest producentem szerokiej gamy produktów AGD/RTV. W swojej ofercie ma telewizory, mikrofalówki, smartfony, klimatyzatory, ale także mniejsze urządzenia, jak radia DAB/FM. Nie tak dawno otrzymałem do testów właśnie jeden egzemplarz takiego odbiornika.


Sharp DR-430 Tokyo to proste radyjko, które umożliwia odbiór stacji radiowych FM i DAB, więc generalnie wszystkiego co aktualnie nadawane jest w powietrzu. W opakowaniu z odbiornikiem znajdziemy zasilacz wraz z dwoma końcówkami: europejską i angielską. Oczywiście nie zabrakło instrukcji, na której stronach opisano wszystkie funkcje Tokyo. Radio jest kompaktowe, jego wymiary to: 105 x 172 x 110.5 mm (szer. x wys. x gł.). Obudowa została wykonana w całości z czarnego, matowego tworzywa sztucznego. Na froncie zlokalizowano dwuliniowy wyświetlacz LCD, a pod nim 5-watowy przetwornik ukryty pod maskownicą.

190958

Góra urządzenia to ośmioguzikowy panel z dużym potencjometrem. Każdy z przycisków posiada kilka funkcji, ich wyzwolenie jest determinowane przez długość wciśnięcia. Dla lepszego zorientowania się w tym temacie warto zapoznać się z instrukcją, która na 60 stronie opisuje ów elementy sterujące. 

190959

Jak już zostało wspomniane, Sharp DR-430 potrafi odbierać radio analogowe FM (+RDS) i cyfrowe DAB(+). Skanowanie w obu trybach jest automatyczne. W moim przypadku nie miałem żadnego problemu ze znalezieniem ulubionych stacji. Oczywiście tuż przed dostrojeniem warto  wysunąć teleskopową antenę, aby zapewnić maksymalną silę sygnału. Niezależnie od tego, w jakim trybie będziemy słuchać radia, na wyświetlaczu uzyskamy informację o stacji i nadawanym przez nią utworze.

190962
190961
190960
190963

Tokio posiada również wsparcie dla Bluetooth. W tym trybie będzie działało jak bezprzewodowy głośnik i strumieniował wszystko z naszego komputera lub smartfonu. Opcja ta jest dobrym uzupełnieniem jeśli chcemy słuchać stacji, która nie nadaje na FM lub DAB. Takim radiem jest na przykład radio357.pl.

190964

Jeśli chodzi o sferę dźwiękową w DR-430, to wybitnie raczej nie jest, co najwyżej akceptowalnie. No bo co niby można powiedzieć o urządzeniu wyposażonym w pięciowatowy głośniczek? N pewno nie jest on zbyt głośny. Emitowany dźwięk jest wyraźny i przyjemny, jak na urządzenie do kuchni. Urządzenie punktuje natomiast brakiem przesterów, nawet gdy głośność jest ustawiona na maksymalny poziom.

2410284

Wadą tego radyjka jest na pewno cena. 270 zł, to za dużo w tej cenie chciałbym otrzymać radio z wbudowanym akumulatorem. Mój egzemplarz skończył na tytułowej działce szwagra, gdzie przygrywa szlagiery disko do piwka i kiełbaski.


Sharp w swojej ofercie posiada od niedawna Aromatyzer ultradźwiękowy DF-A1E, który również znalazł się w paczce z Tokyo. Trzeba przyznać, że wygląd gadżetu jest dość interesujący, a metaliczna złota pokrywa nadaje mu fajnego stylu.

190948
190947

Cała magia zaczyna się dopiero w momencie uzupełnienia zbiorniczka wodą i uruchamiania dyfuzora. Wytworzona przez niego mgiełka z podświetleniem o bursztynowej barwie, całkiem zgrabnie imituje „płomień świecy”, który wprowadza spokojny i relaksujący nastrój.

190949

Oczywiście do wody możemy dolać kilka kropel olejków eterycznych, które błyskawicznie rozniosą zapach po pomieszczeni, dzięki  przetwornikowi ultradźwiękowemu umieszczonemu w podstawie. Wytwarza on drgania, które powodują, że woda zamienia się w drobne kropelki, które następnie odparowują w pęcherzyki powietrza. Fale wysokiego ciśnienia przesuwają te bąbelki po powierzchni wody, co powoduje uwolnienie aromatu.

190951

Aromatyzerem można sterować za pomocą dwóch przycisków znajdujących się z przodu urządzenia. Są to klawisze ON/OFF i zmiany trybu podświetlenia. Bursztynową diodę da się przyciemnić lub całkowicie wyłączyć.

190952

Aromatyzer ultradźwiękowy Sharp DF-A1E, to naprawdę fajny gadżet do salonu lub sypialni. Aromat olejków eterycznych rozchodzi się bardzo szybko, a efekt płomienia świecy wygląda niesamowicie. Zdjęcia tego nie oddają.

* egzemplarze do testów i recenzji zostały udostępnione przez producenta

Sprzęt
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)