Blog (189)
Komentarze (5.3k)
Recenzje (8)
@xomo_plWyciekły klucze LV0 do PS3: to ostateczny triumf hakerów? Oraz o zagrożeniach z CFW

Wyciekły klucze LV0 do PS3: to ostateczny triumf hakerów? Oraz o zagrożeniach z CFW

25.10.2012 14:54, aktualizacja: 25.10.2012 17:01

Ten wpis jest po części próbą odpowiedzi na zadane pytanie w wiadomości z głównej strony DP, z dnia 24.10, który to znajdziecie tu: link.

Moim zdaniem to tylko częściowy triumf. Dlaczego?

ponieważ..

1) od ponad roku Sony produkuje PS3 już z nowym kluczem LV0.2, który pozostaje odporny na działania hakerów. Powoduje to, że tylko posiadacze starszych modeli mogą myśleć o ewentualnym piractwie. Starsze PS3 często są dawno wymienione na nowsze modele bo po prostu uległy awarii, najczęstszym problemem jest YLOD, którego w praktyce nie opłaca się naprawiać, bo problem po krótkim czasie zwykle wraca- lepiej więc kupić nową konsolę a starą dać na części. Wszystko to znacznie zmniejsza "krąg piratów".

2) Kto chce piracić, wybierze/wybiera raczej komputery bo jest tam mniej roboty z tym niż na konsolach. Owszem są piraci konsol ale patrząc po tym jak wyglądała sytuacja ps3 po pierwszym złamaniu nie wróżę wielkiej popularności piractwu na ps3- jest to po prostu nie wygodne a gry, jak ktoś chce poszukać to kupi za grosze, potem sprzeda i kupi kolejną.

PS3
PS3

Zagrożenia związane z Custom Firmware:

bezpieczeństwo danych: jakoś nie wierzę w dobroduszność piratów walczących ze "złymi korporacjami" dla ludu. Nic nie ma za darmo. Osobiście bałbym się użyć CFW bo nie wiadomo co tak naprawdę ma w sobie taki software. Osobiście odważę się założyć, że może być tam np szkodnik wysyłający dane kart kredytowych/ płatniczych hakerom.

Podsumowanie

Osobiście nigdy nie spiracę konsoli, uważam to za totalny debilizm bo gry są tanie (nie mówię o premierowych ale kto powiedział, że trzeba lecieć i kupować premiery?) a wydawcom też należy się zapłata za dobrą robotę. Osobiście kupuję tylko exy od Sony dla ps3 bo wiem za co płacę- gry są o wiele lepsze od multi-platform. Obecnie jestem też abonentem PS+, w którym dostałem właściwie same multi platformy, po za Starhawk'iem, Infamousem2, Motorstormem i LBP2 i nie można powiedzieć- całkiem dobre pozycje za 195zł na rok (póki co dostałem już min. Red Dead Redemption, DeusEx: HR, Dead Space2, wspomniane wyżej gry oraz masę innych gier, których nie będę już tu wymieniał bo wpis byłby prawie 2x dłuższy. Jeśli kogoś intersuje co oferuje Sony w ramach ps+ wystarczy wpisać w Google "PS+ instant game collection". Co miesiąc gry się zmieniają i uważam, że 195zł/ rok za gry o "wartości 1000zł" (jak podaje Sony) jest kwotą bardzo małą jak za liczbę gier do ogrania. Wniosek: jak się chce to można grać tanio i legalne :)

Zapraszam do dyskusji :)

OprogramowanieGryHobby
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)