Blog (2)
Komentarze (3)
Recenzje (0)

Jak zainstalować Update do Windows 8 Pro na czystej partycji

Strona główna@zwojtekJak zainstalować Update do Windows 8 Pro na czystej partycji
08.12.2012 12:30

Na początek podzielę się z Wami moimi przeżyciami związanymi z czystą instalacją uaktualnienia do Windows 8

z racji tego że zakupiłem ostatnio laptop Dell Inspiron R17 7720 SE z zainstalowanym Windows 7 Home Premium, postanowiłem skorzystać z update do Windows 8 za 69 zł. Dzięki temu mam upieczone dwie pieczenie na jednym ogniu. Jeśli nie spodoba mi się wersja 8, to zawsze mam do czego wracać - sprawdzona siódemka czeka na mnie na dyskach przywracania systemu. Jeśli natomiast przyzwyczaję się do ósemki to w śmiesznych pieniądzach dysponuję najnowszym Windowsem i to w wersji Pro :)

Tak wygląda mój laptop.
Tak wygląda mój laptop.

Pierwszą instalację wykonałem jako czyste uaktualnienie Win7. Z tym nie ma problemów. Po krótkiej zabawie i instalacji kilkunastu dużych aplikacji zapragnąłem zainstalować system od nowa. - Wiem, jest fabryczna możliwość przywrócenia systemu do stanu tuż po instalacji. Jednak ja chciałem zainstalować sobie system jeszcze raz, z płyty i móc pozmieniać partycje i takie tam.

Któż mi zabroni?
Któż mi zabroni?

Po instalacji spotkała mnie niemiła niespodzianka. System nie chce się aktywować. Otrzymuję informację, że system mogę aktywować tylko w przypadku uaktualniania ze starszego systemu. Co robić? Instalować Windows 7 na nowo, tylko po to aby od razu uaktualnić go do Ósemki? Bez sensu. To nie dla mnie. Poszperałem na necie tu i tam. Na jednej anglojęzycznej stronie znalazłem rozwiązanie. Oto ono:

Procedura aktywacji systemu zainstalowanego z płyty z Uaktualnieniem

[list] [item]Otwieramy edytor rejestru. Najprościej jest wcisnąć klawisze Win+R, wpisać regedit i kliknąć OK.[/item][item]Wyszukujemy klucz HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Setup\OOBE i ustawiamy wartość MediaBootInstall na 0 [/item][item]Otwieramy Wiersz polecenia (jako administrator) i wpisujemy polecenie

slmgr /rearm

[/item][item]Jeśli otrzymasz błąd: Odmowa dostępu, oznacza to, że nie uruchomiłeś Wiersza polecenia z uprawnieniami administratora[/item][item]Restartujemy komputer[/item][item]Ponownie w wierszu polecenia wpisujemy komendę - tym razem:

slui 3

[/item][item]Teraz podajemy swój klucz Windows 8 upgrade i aktywujemy system :)[/item][/list]

Udostępnij:
Komentarze (17)