AIDA64 Extreme 6.32.5600

Strona główna Windows Narzędzia Identyfikacja sprzętu i oprogramowania
Pobie​rz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

AIDA64 Extreme to znakomite narzędzie do identyfikacji komponentów sprzętowych i oprogramowania zainstalowanego w komputerze, będące kontynuacją popularnego programu Everest.

Głównym zadaniem programu jest dostarczanie jak największej porcji szczegółowych informacji o sprzęcie zamontowanym w naszym komputerze. Pozwala on na wyświetlanie danych o procesorze, płycie głównej i chipsecie, pamięciach, dyskach twardych, karcie graficznej i wielu innych urządzeniach, a także zainstalowanym w komputerze oprogramowaniu oraz poziomie zabezpieczeń. Narzędzie ponadto wspiera większość typów sensorów wykorzystywanych przez producentów sprzętu, umożliwiając monitorowanie takich parametrów jak temperatura pracy, prędkość obrotowa wiatraczków czy pobór prądu. Wszystkie te informacje wyświetlaną mogą być np. za pośrednictwem gadżetu na pulpicie. AIDA64 Extreme jak większość tego typu narzędzi daje możliwość wygenerowania raportu, zawierającego informacje o posiadanych komponentach i zapisania go m.in. w formacie HTML.

Na wspomnianej funkcjonalności nie kończą się jednak możliwości nowej odsłony tego popularnego narzędzia. AIDA64 Extreme jak sama nazwa sugeruje program dedykowany jest dla 64-bitowych architektur systemowych, lecz bez problemu działa także z 32-bitowymi. Poza mechanizmami dostarczania wielu informacji o sprzęcie i oprogramowaniu narzędzie zawiera szereg przydatnych benchmarków. Pozwalają one przeprowadzanie testów procesora (wykorzystując nawet 32 rdzenie), pamięci RAM, pamięci podręcznej, badanie przepustowości, a także badanie szybkości transferu różnego typu nośników - dysków twardych, dysków SSD, napędów optycznych, kart pamięci itp.

Dzięki intuicyjnemu i polskojęzycznemu interfejsowi, pomimo ogromnej ilości opcji programu jego obsługa jest bardzo prosta.

Uwaga!

  1. Wersja testowa pozwala na korzystanie z programu przez okres 30 dni.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Niewiele lepszy od programów free tego typu
Wsoka cena
ocena użytkownika
25.10.2016 13:32 • Recenzja do wersji 5.80.4000

Kiedyś korzystałem z free wersji tego programu ale po inną nazwą,był to chyba Everest .Obecną cenę wersji komercyjnej AIDA 64 uważam za zaporową.Aktualnie korzystam darmowej wersji HWiNFO64 i jestem zadowolony;)

można dowiedzieć się praktycznie wszystkiego o swoim sprzecie.
cieżko stwierdzić.
ocena użytkownika
07.11.2014 17:00 • Recenzja do wersji 4.70.3200

to jest stary dobry usprawniony wykrywający nowy sprzet EVEREST chodz spora cześć userów nie zdaje sb z tego sprawy i dalej używa EVERESTA. co przy nowym sprzecie się nie sprawdza.

co tu dużo mówić o tym programie dzieki niemu można dowiedzieć się praktycznie wszystkie o swoim sprzecie i nie tylko. można np przetestowac CPU w benchmarkach itp, krótkie dobre testy sprawdzające stabilność cpu np po OC. oczywiscie OCCT też sie przydaję.