r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

AMD na Computex: nowości wśród z rodzin Radeon i Ryzen

Strona główna AktualnościSPRZĘT

Dziś w nocy w ramach trwających targów COMPUTEX TAIPEI 2017 firma AMD zaprezentowała możliwości nadchodzących produktów z rodzin Radeon i Ryzen, a także nowe topowe systemy do grania od najważniejszych globalnych producentów OEM. Ogłoszono ponadto terminy premier kilku nadchodzących produktów konsumenckich, prosumenckich i serwerowych.

Wzrost znaczenia Ryzen

Firma AMD ogłosiła, że wszyscy najważniejsi globalnie producenci OEM, w tym Acer, ASUS, HP, Dell i Lenovo, spodziewają się wprowadzić na rynek przed końcem drugiego kwartału 2017 roku systemy bazujące na procesorach Ryzen 5 i/lub 7 dla komputerów stacjonarnych.

Ryzen Mobile

Po raz pierwszy publicznie firma AMD zademonstrowała mobilny procesor Ryzen APU w ultra-przenośnej konstrukcji referencyjnej wprowadzającej 4 rdzenie, 8 wątków i układ graficzny Vega do kategorii notebooków o grubości mniejszej niż 15 mm.

r   e   k   l   a   m   a

Ryzen Threadripper i Radeon Vega

Firma AMD zademonstrowała:

  • System z procesorem Ryzen Threadripper i dwoma kartami graficznymi Radeon RX Vega z uruchomioną grą Prey w rozdzielczości 4K
  • System z procesorem Ryzen Threadripper i czterema kartami graficznymi Radeon Vega Frontier Edition z uruchomionym programem Blender z rozszerzeniem ProRender
  • Szereg potężnych płyt głównych firm ASRock, Asus, Gigabyte i MSI skonstruowanych w oparciu o chipset X399

Terminy premier kolejnych produktów

Firma AMD ujawniła, że:

  • Premiera serwerowych procesorów AMD EPYC odbędzie się 20 czerwca 2017
  • Premiera karty graficznej Radeon Vega Frontier Edition odbędzie się 27 czerwca 2017
  • Premiera rodziny Radeon RX Vega odbędzie się w trakcie targów Siggraph 2017

Procesory AMD gotowe do obsługi VR

W nawiązaniu do klasyfikacji Radeon VR Ready firma AMD wprowadza teraz dwie klasy, aby pomóc użytkownikom w wyborze właściwego procesora gotowego do obsługi wirtualnej rzeczywistości: AMD VR Ready Processor oraz AMD Ryzen VR Ready Premium.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.