r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

AOMEI Backupper 4.0.6

Strona główna Windows Narzędzia Archiwizacja danych
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

AOMEI Backupper to darmowe narzędzie do archiwizacji danych, pozwalające zabezpieczać istotne dla nas dane poprzez wykonanie ich kopii zapasowej. Z jego poziomu stworzymy dokładną kopię całego dysku, wybranej partycji, a nawet woluminu z systemem operacyjnym bez konieczności przerywania jego działania.

Wszystkie dostępne w programie funkcje posegregowane zostały w zakładkach, wśród których znajdziemy narzędzia umożliwiające tworzenie kopii zapasowych, ich przywracanie, klonowanie dysków\partycji oraz kilka innych. AOMEI Backupper swoim działaniem objąć może pojedyncze partycje, całe dyski twarde oraz woluminy z systemem operacyjnym. W przypadku tych ostatnich program pozwala na backup danych zawierający wszelakiego rodzaju pliki systemowe, zainstalowane aplikacje itp. podczas działania samego systemu.

r   e   k   l   a   m   a

Podobnie jak proces tworzenia backupu danych tak również ich przywracanie jest bardzo proste i ogranicza się do kilku kliknięć myszką. Poza pełnym przywróceniem danych z obrazu możliwe jest również ich przywracanie selektywne. Program montuje obraz dysku w wirtualnym napędzie i pozwala na skopiowanie jedynie interesujących nas plików lub folderów.

Pozostałe funkcje programu to opcje tworzenia przyrostowych lub różnicowych kopii zapasowych, szyfrowanie i kompresja obrazów dysku, sprawdzanie integralności, podział backupu na mniejsze pliku oraz generowanie ratunkowych nośników ratunkowych. AOMEI Backupper obsługuje wszystkie rodzaje napędów wspierane przez Windows - w tym m.in. IDE, SATA, SCSI, SSD, zewnętrzne dyski USB, RAID itd., a także systemy plików FAT16, FAT32, NTFS, ReFS, Ext2/3, i ExFAT.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

AOMEI Backupper 4.0: czas na chmury i synchronizację w czasie rzeczywistym

38
OPROGRAMOWANIE 16.12.2016 | Oskar Ziomek

W dobie stale rosnących rozmiarów danych, jakie przechowujemy na komputerze, dobrze jest również myśleć o ich bezpiecznej archiwizacji. Gromadzenie wszystkich dokumentów na tym samym dysku fizycznym nie jest najlepszym rozwiązaniem, bowiem w razie jego awarii naraża nas na utratę plików. Aby pomóc w zaprowadzeniu porządku w kopiach zapasowych i ułatwić ich tworzenie, warto skorzystać z oprogramowania, które zostało w tym celu stworzone. Jedną z propozycji jest AOMEI Backupper, który właśnie otrzymał sporą aktualizację do wersji 4.0. Niesie ona ze sobą dwie ważne nowości, których…

Recenzje użytkowników

prosty w obsłudze, szybki, darmowy
w trybie "File Backup" gubi pliki podczas backupu i odtwarzania, brak krytycznych informacji w logach
ocena użytkownika

UWAGA!!! W niektórych przypadkach program nie potrafi zarchiwizować i odtworzyć z backupu wszystkich plików.

Generalnie trzeba powiedzieć, że program AOMEI Backupper Standard 4.0.3 w trybie "File Backup" w ogóle nie radzi sobie z długimi ścieżkami mającymi ponad 256 znaków. Piszą o tym użytkownicy na forum producenta, ale ze strony producenta nie widać żadnej reakcji.
Program pomija pliki gdy długie ścieżki występują w źródle podczas tworzenia backupu i gdy powstaną w wyniku odtwarzania plików z backupu - podczas odtwarzania do nowej lokalizacji program dodaje do ścieżki 9 znaków np. "Drive[D]\" co może spowodować przekroczenie magicznej granicy 256 znaków. Pomijanie plików występuje również przy odtwarzaniu plików z backupu gdy w katalogu źródłowym znajdowały się pliki z "długą" nazwą (>8 znaków) i podobne nazwy plików w krótkiej notacji DOS-owej (8.3). Np. jeśli w katalogu źródłowym mieliśmy dwa różne pliki z nazwami "My new text document.txt" i "MYNEWT~1.TXT" to drugi plik nie zostanie odtworzony z backupu.
Można powiedzieć, że tryb "File Backup" to wersja beta-testowa i powinien być opatrzony ostrzeżeniem "STOSOWAĆ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ - GROZI UTRATĄ DANYCH". W dzisiejszych czasach jest to dość kuriozalne ponieważ większość systemów, narzędzi programistycznych, bibliotek i funkcji standardowo obsługuje ścieżki dłuższe niż 256 znaków.
Na domiar złego w logach nie ma informacji o pominiętych plikach, a w większości przypadków proces backupu i odtwarzania kończy się "pełnym sukcesem" pomimo pominiętych plików.

Reasumując - tryb "File Backup" - STOSOWAĆ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ - GROZI UTRATĄ DANYCH.

14.05.2017 14:10 | Recenzja do wersji 4.0.3
dobry, szybki, darmowy
eeee... nie widzę
ocena użytkownika

Testowałem Norton ghost, Keriven 1 click, Comodo i kilka innych. Robiłem kopie zapasowe win7, 8, 8.1 a nawet win 10. Systemy 32 i 64 bitowe . AOMEI Backupper w każdym z tych przyoadków spisywał się bez zarzutu. Zmieniałem nazwy folderów, plików, przenosiłem pliki backupu na inne dyski i zawsze system został przywrócoony bezbłednie. Nie można tego napisać o pozostałych programach. Na dodatek jest szybki. Interfejs prosty aż do bólu. Przywracać można z płyty (uzyskiwanej z zainstalowanego programu) albo bezpośrednio z instalacji. Daromowy....Jak dla mnie najlepszy :)

13.11.2014 23:41 | Recenzja do wersji 2.0.3.0
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
marky.wolfheart   4 #75 22.09.2017 22:36

A tu spolszczenie kolegi Jana Banasiaka
https://goo.gl/sQBQp5 do tegoż programu. Link w opisie

koper000   2 #74 31.08.2017 17:05

Zrobiłem kopię tym programem - zobaczymy jak system się zwali czy przywróci polecam płytkę LiveCD Kto jeszcze nie słyszał o tym genialnym sofcie tu masz link: sergeistrelec.ru

n0rmal   3 #73 16.05.2017 11:49

Do klasycznego backupu całych dysków, zaskakująco dobry. W porównaniu do TODO o niebo lepszy.

McVik   1 #72 10.05.2017 18:31

UWAGA!!! Program pomija archiwizację niektórych plików i katalogów i nie raportuje tego w logu! Grozi to utratą danych bez wiedzy użytkownika.

Niestety program AOMEI Backupper w wersji 4.0.3 pod Win 7 x64, w trybie "File Backup" nie radzi sobie ze ścieżkami mającymi ponad 256 znaków. W moim przypadku nie zarchiwizował całych katalogów. Ku mojemu osłupieniu sprawdzenie integralności kopii zapasowej na koniec backupu przebiegło poprawnie i zdaniem programu kopia zapasowa była kompletna, a archiwizacja zakończyła się pełnym sukcesem. Nie wiadomo zatem co jest sprawdzane jako weryfikacja backupu, ale na pewno nie zgodność kopii zapasowej ze źródłem.
Wprawdzie informacja o pominięciu katalogów i plików mających zbyt długie ścieżki pojawiła się w oknie z raportem na zakończenie backupu ale w logu z sesji backupu tej informacji już nie było. Zatem o pominiętych zasobach dowiemy się tylko z ekranu po zakończeniu backupu, jeśli dokładnie przeczytamy co tam napisano i jeśli w ogóle go zobaczymy. Gdybyśmy np. zaznaczyli opcję wyłączenia komputera po zakończeniu backupu to już w ogóle byśmy się o tym nie dowiedzieli ponieważ w logu z sesji backupu program raportuje pełny sukces. Obawiam się, że dotyczy to zarówno wersji darmowej jak i komercyjnej, choć ja akurat użyłem darmowej.
Ponadto log w wersji darmowej jest bardzo ubogi - pokazuje datę i godzinę uruchomienia sesji backupu i status końcowy (nieprawdziwy) - nic więcej. Brakuje takich podstawowych informacji jak czas zakończenia sesji backupu, ilość i objętość zarchiwizowanych plików, informacje o pominiętych plikach.

Jak dla mnie takie zachowanie DYSKWALIFIKUJE ten program jako bezpieczne narzędzie do backupu - nawet w domu i za darmo.

Autor edytował komentarz w dniu: 11.05.2017 17:24
vortexx   6 #69 19.04.2017 15:19

@Tomi915: Uruchamiasz program,klikasz trzecią zakładkę odgóry- po lewej(Odzyskiwanie) na dole wyświetla się (ścieżka) -klikasz na to i wybierasz z którego miejsca ma przywrócić.

Autor edytował komentarz w dniu: 19.04.2017 15:20
  #67 10.04.2017 16:31

@Były użytkownik tego (niezalogowany): Mała poprawka - backup dotyczył dysku systemowego C i był zapisany na . Przy próbie odtworzenia "zniszczył" dysk D.

  #66 04.04.2017 18:00

Mi ten program zniszczył cenne dane na dysku D. Backup dotyczył dysku systemowego C ale był zapisany na dysku C. Przy próbie odtworzenia backupu (restore) dysku C odłączył mi dysk D i pozbawił go litery. Niestety nie było sposobu na ponowne podłączenie poprzez sformatowanie go.

Tomi915   7 #65 08.03.2017 12:16

@Anonim (niezalogowany): Dzięki za info. Jednak pozostanę przy pytaniu: JAK przywrócić "zgrany system", który utworzyłem tym programem. "Zrzuciło" mi całą partycję systemową wraz z programami itp. Tfu, tfu, nagle coś się z lapkiem dzieje i nie mogę go uruchomić. Jak ta utworzoną kopią na osobnym dysku USB przywrócić mój system?

Utworzyłem KOPIĘ ZAPASOWĄ SYSTEMU. Mam ją na zewnętrznym dysku USB lub pendrive. Jak to potem przywrócić w razie kłopotów z uruchomieniem lapka, żeby wszystko co mam obecnie w systemie zostało jak jest?

Autor edytował komentarz w dniu: 08.03.2017 13:32
  #64 04.03.2017 11:36

@Tomi915: W programie możesz zrobić płytę bootowalną lub usb z Aomei Backupperem którą odpalisz na kompie nawet bez systemu. Jest nawet gotowa wersja na linuxa w formacie iso masz ją w katalogu programu. Ja polecam ci zrobić wersję bootowalną w programie Aomei Pe Builder bo wtedy masz masz nawet pulpit i Aomei Partition czyli pełny zestaw ratunkowy:)

Tomi915   7 #63 04.03.2017 11:25

@iRas_15: Cześć. Dzięki za wersję PL! Mam pytanko: Utworzyłem kopię zapasową systemu Windows 7 32bit na przenośnym dysku USB. W razie problemów z uruchomieniem lapka itp. JAK przywrócić tę działającą kopię - skoro nie będę mógł lapka uruchomić i dostać się do programu i jego opcji "Przywróć"?

vortexx   6 #62 24.02.2017 11:03
  #61 31.01.2017 17:31

Wygasła licencja. Tylko u mnie, czy ktoś też tak ma?

iRas_15   1 #60 25.01.2017 18:55

Zgodnie z obietnicą nieco ogarnąłem tłumaczenie programu. Zaimportowałem brakujące klucze. Wiele z nich przetłumaczyłem. Poprawiłem zauważone błędy składniowe i techniczne. Program w miarę komfortowo można obsługiwać w j. polskim.
Plik zastępuje wersję angielską, dlatego przed przekopiowaniem do lokalizacji docelowej, wypada zmienić nazwę oryginału (zasoby programu -> katalog "lang", plik "en.txt"). Zastąpienie wersji angielskiej wiąże się z faktem, iż jedynie pod tą wersją utworzymy dysk ratunkow w j. polskim.
Tłumaczenie można pobierać do czasu wygaśnięcia ważności linku.
http://www12.zippyshare.com/v/AgZMkzuy/file.html

Przeprowadziłem klonowanie partycji systemowych z Windows 10, partycje źródłowa i docelowa tej samej wielkości. Odzysk systemu z pliku obrazu też dla Windows 10. Komputer z biosem Legacy Boot Mode i dysk ratunkowy utworzony w tym standardzie. Wszystkie operacje przeprowadzone z pełnym powodzeniem.

Komputer z UEFI Boot Mode i partycjami GPT. Przy tworzeniu obrazu systemu, program automatycznie wykrywa wszystkie trzy partycje systemowe. Program w "Trybie Ponownego Uruchomienia" bez problemu przywrócił system Windows 10, łącznie z partycjami dodatkowymi, nie naruszając struktury tablicy partycji.

Jako ciekawostkę podam, że program potrafi odzyskać partycję systemową, z obrazu utworzonego w programie AOMEI OneKey Recovery v1.5.

Wersja Standard Edition posiada wiele ograniczeń. Kody promocyjne do wersji Professional Edition często goszczą na stronach giveaway. Polecam polowanie na takie okazje. Warto.

vortexx   6 #59 18.01.2017 09:19

@Info-Tur:
Możemy usunąć dowolny pakiet językowy a po wypakowaniu polskiego zmieniamy jego nazwę na na taką którą usunęliśmy bo inaczej program go nie będzie widział.
Ja usuwam japoński bo jest na samym dole i to wszystko-radzę nie usuwać angielskiego bo po uruchomieniu programu nie będą dostępne opisy funkcji programu.

  #58 17.01.2017 16:51

@Info-Tur: Tłumaczenie wskazane przez @vortexx, nie nadaje się do tej wersji programu. Oprócz braku tłumaczenia dla wielu istotnych kluczy, posiada błędy logiczne jak i też błędy techniczne ( m.in. brak możliwości utworzenia dysku ratunkowego na USB).
Pracuję nad jego poprawą. Jak będzie w miarę zjadliwe, to postaram się je jakoś udostępnić. Jednakże zaznaczam - stosowanie tłumaczeń programów narzędziowych - szczególnie operujących na strukturze dysku - wiąże się z dużym ryzykiem utraty danych i stosuje się je na wyłączną odpowiedzialność użytkownika.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.