AOMEI Backupper AOMEI Backupper 6.3

Strona główna Windows Narzędzia Archiwizacja danych
Po​bierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

AOMEI Backupper to darmowe narzędzie do archiwizacji danych, pozwalające zabezpieczać istotne dla nas dane poprzez wykonanie ich kopii zapasowej. Z jego poziomu stworzymy dokładną kopię całego dysku, wybranej partycji, a nawet woluminu z systemem operacyjnym bez konieczności przerywania jego działania.

Wszystkie dostępne w programie funkcje posegregowane zostały w zakładkach, wśród których znajdziemy narzędzia umożliwiające tworzenie kopii zapasowych, ich przywracanie, klonowanie dysków\partycji oraz kilka innych. AOMEI Backupper swoim działaniem objąć może pojedyncze partycje, całe dyski twarde oraz woluminy z systemem operacyjnym. W przypadku tych ostatnich program pozwala na backup danych zawierający wszelakiego rodzaju pliki systemowe, zainstalowane aplikacje itp. podczas działania samego systemu.

Podobnie jak proces tworzenia backupu danych tak również ich przywracanie jest bardzo proste i ogranicza się do kilku kliknięć myszką. Poza pełnym przywróceniem danych z obrazu możliwe jest również ich przywracanie selektywne. Program montuje obraz dysku w wirtualnym napędzie i pozwala na skopiowanie jedynie interesujących nas plików lub folderów.

Pozostałe funkcje programu to opcje tworzenia przyrostowych lub różnicowych kopii zapasowych, szyfrowanie i kompresja obrazów dysku, sprawdzanie integralności, podział backupu na mniejsze pliku oraz generowanie ratunkowych nośników ratunkowych. AOMEI Backupper obsługuje wszystkie rodzaje napędów wspierane przez Windows - w tym m.in. IDE, SATA, SCSI, SSD, zewnętrzne dyski USB, RAID itd., a także systemy plików FAT16, FAT32, NTFS, ReFS, Ext2/3, i ExFAT.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Działa, uratowała niejednego klienta !
Kopia plikowa niebezpieczna, nie używajcie.
ocena użytkownika
11.02.2020 00:18 • Recenzja do wersji 5.5.0

UWAGA!!! Wersja Standard 5.3.0 była ostatnią, która w licencji (podczas instalacji) dopuszczała użytek komercyjny.
Każda następna wersja jest bezpłatna tylko do użytku osobistego i domowego.

5.3.0
1.1 The SOFTWARE is completely free to use. LICENSEE has the right to install, load and use the SOFTWARE on unlimited number of computers in the home and business environments, with no intention to gain commercial advantage or monetary compensation.

5.5.0
1.1 The SOFTWARE is only free for personal or home computer usage. LICENSEE has the right to install, load and use the SOFTWARE on multiple computers, with no intention to gain commercial advantage or monetary compensation.

darmowy, ale co z tego skoro...
...GUBI PLIKI - kopia niby udaje się w 100% a brakuje tysięcy plików!
ocena użytkownika
05.01.2020 10:24 • Recenzja do wersji 5.5.0

Program podczas prostego klonowania dysku, które zajęło blisko 14 godzin zgubił wiele plików.

Dysk źródłowy miał:
1 265 434 plików, 154 517 folderów

Dysk sklonowany miał:
1 260 516 plików, 153 958 folderów

Innymi słowy - program zgubił po drodze:
?4 918? plików
?559? folderów

Myślę, że wynika to z faktu, że jak pisze użytkownik McVik, ma on problemy z długimi ścieżkami powyżej 256 znaków.

To niedopuszczalne, śmieszne, kuriozalne i kompromitujące. Przez to ten program de facto nie nadaje się do niczego. Myślałem, że sklonuję sobie dysk z danymi tym programem, ale chyba po prostu skopiuję wszystko od nowa Total Commanderem (obsługuje długie ścieżki chociaż jego niewielką wadą jest to, że pyta czy skopiować długą ścieżkę i wtedy pauzuje kopiowanie czekając na odpowiedź użytkownika - właśnie dlatego chciałem skorzystać z programu klonującego by o nic nie pytał... no i jestem 14 godzin w plecy). Dobrze, że nie mam potrzeby klonowania dysku systemowego - bałbym się (chociaż tam raczej nie powinny wystąpić tak długie ścieżki).

Program ma spartańsko prostą konstrukcję, a log z klonowania wygląda tak (wklejam cały):

Clone is initializing...
Checking volumes...
Disk cloning...
Copying volume 0(D:)...
Copying data...
Update system information.
The operation has been completed successfully.

Żadnych danych.
Żadnej informacji o problemach, nawet o ilości sklonowanych plików nie mówiąc już o tych pominiętych. Tragedia,