AOMEI Backupper AOMEI Backupper 5.3.0

Strona główna Windows Narzędzia Archiwizacja danych
Pobierz​ program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

AOMEI Backupper to darmowe narzędzie do archiwizacji danych, pozwalające zabezpieczać istotne dla nas dane poprzez wykonanie ich kopii zapasowej. Z jego poziomu stworzymy dokładną kopię całego dysku, wybranej partycji, a nawet woluminu z systemem operacyjnym bez konieczności przerywania jego działania.

Wszystkie dostępne w programie funkcje posegregowane zostały w zakładkach, wśród których znajdziemy narzędzia umożliwiające tworzenie kopii zapasowych, ich przywracanie, klonowanie dysków\partycji oraz kilka innych. AOMEI Backupper swoim działaniem objąć może pojedyncze partycje, całe dyski twarde oraz woluminy z systemem operacyjnym. W przypadku tych ostatnich program pozwala na backup danych zawierający wszelakiego rodzaju pliki systemowe, zainstalowane aplikacje itp. podczas działania samego systemu.

Podobnie jak proces tworzenia backupu danych tak również ich przywracanie jest bardzo proste i ogranicza się do kilku kliknięć myszką. Poza pełnym przywróceniem danych z obrazu możliwe jest również ich przywracanie selektywne. Program montuje obraz dysku w wirtualnym napędzie i pozwala na skopiowanie jedynie interesujących nas plików lub folderów.

Pozostałe funkcje programu to opcje tworzenia przyrostowych lub różnicowych kopii zapasowych, szyfrowanie i kompresja obrazów dysku, sprawdzanie integralności, podział backupu na mniejsze pliku oraz generowanie ratunkowych nośników ratunkowych. AOMEI Backupper obsługuje wszystkie rodzaje napędów wspierane przez Windows - w tym m.in. IDE, SATA, SCSI, SSD, zewnętrzne dyski USB, RAID itd., a także systemy plików FAT16, FAT32, NTFS, ReFS, Ext2/3, i ExFAT.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

szybkość, prostota, sprawność
brak
ocena użytkownika
05.02.2019 10:39 • Recenzja do wersji 4.6.2

Najlepszy program do kopiowania dysków/partycji, szczególnie przy upgrade dysków. Robi kopię 1:1 dysków HDD na SSD wraz z optymalizacją. Ratuje to godziny ponownych reinstalacji. I do tego za darmo! Cóż więcej chcieć?

Polecam!

prosty w obsłudze, szybki, darmowy
w trybie "File Backup" gubi pliki podczas backupu i odtwarzania, brak krytycznych informacji w logach
ocena użytkownika
14.05.2017 14:10 • Recenzja do wersji 4.0.3

UWAGA!!! W niektórych przypadkach program nie potrafi zarchiwizować i odtworzyć z backupu wszystkich plików.

Generalnie trzeba powiedzieć, że program AOMEI Backupper Standard 4.0.3 w trybie "File Backup" w ogóle nie radzi sobie z długimi ścieżkami mającymi ponad 256 znaków. Piszą o tym użytkownicy na forum producenta, ale ze strony producenta nie widać żadnej reakcji.
Program pomija pliki gdy długie ścieżki występują w źródle podczas tworzenia backupu i gdy powstaną w wyniku odtwarzania plików z backupu - podczas odtwarzania do nowej lokalizacji program dodaje do ścieżki 9 znaków np. "Drive[D]\" co może spowodować przekroczenie magicznej granicy 256 znaków. Pomijanie plików występuje również przy odtwarzaniu plików z backupu gdy w katalogu źródłowym znajdowały się pliki z "długą" nazwą (>8 znaków) i podobne nazwy plików w krótkiej notacji DOS-owej (8.3). Np. jeśli w katalogu źródłowym mieliśmy dwa różne pliki z nazwami "My new text document.txt" i "MYNEWT~1.TXT" to drugi plik nie zostanie odtworzony z backupu.
Można powiedzieć, że tryb "File Backup" to wersja beta-testowa i powinien być opatrzony ostrzeżeniem "STOSOWAĆ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ - GROZI UTRATĄ DANYCH". W dzisiejszych czasach jest to dość kuriozalne ponieważ większość systemów, narzędzi programistycznych, bibliotek i funkcji standardowo obsługuje ścieżki dłuższe niż 256 znaków.
Na domiar złego w logach nie ma informacji o pominiętych plikach, a w większości przypadków proces backupu i odtwarzania kończy się "pełnym sukcesem" pomimo pominiętych plików.

Reasumując - tryb "File Backup" - STOSOWAĆ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ - GROZI UTRATĄ DANYCH.