r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

AOMEI Backupper 4.0: czas na chmury i synchronizację w czasie rzeczywistym

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

W dobie stale rosnących rozmiarów danych, jakie przechowujemy na komputerze, dobrze jest również myśleć o ich bezpiecznej archiwizacji. Gromadzenie wszystkich dokumentów na tym samym dysku fizycznym nie jest najlepszym rozwiązaniem, bowiem w razie jego awarii naraża nas na utratę plików. Aby pomóc w zaprowadzeniu porządku w kopiach zapasowych i ułatwić ich tworzenie, warto skorzystać z oprogramowania, które zostało w tym celu stworzone. Jedną z propozycji jest AOMEI Backupper, który właśnie otrzymał sporą aktualizację do wersji 4.0.

Niesie ona ze sobą dwie ważne nowości, których dotychczasowym użytkownikom tego programu zdecydowanie mogło brakować. Pierwszą z nich jest obsługa wirtualnych dysków w chmurach. Od teraz, tworząc nowy scenariusz kopii zapasowej lub synchronizacji, mamy możliwość wskazania usługi, z której korzystamy i w której zapisane zostanie archiwum.

Program współpracuje w tym zakresie z większością najważniejszych usług na rynku. Obsługiwany jest Dysk Google, Dropbox, OneDrive, Box, SugarSync, hubiC oraz Cloudme. Konieczne jest jednak posiadanie zainstalowanych na komputerze aplikacji do ich obsługi.

r   e   k   l   a   m   a

Analizując sposoby archiwizacji oferowane przez program, przypomnijmy na tym etapie, że kopia zapasowa to pojedynczy plik obrazu, w którym mogą być zapisane (spakowane) liczne dokumenty, zaś z synchronizacją mamy do czynienia, kiedy w dwóch katalogach chcemy przechowywać identyczne wersje dokumentów.

Drugą najistotniejszą nowością w aplikacji jest możliwość synchronizacji w czasie rzeczywistym. To spory krok naprzód, który był raczej niezbędny, aby nie odstawać od konkurencji – w końcu znalezienie alternatywnych, nawet całkowicie darmowych narzędzi, które na to pozwalają nie jest wielkim kłopotem. AOMEI Backupper zyskał więc umiejętność czuwania na bieżąco nad zmianami, jakie dokonywane są w obserwowanych folderach i ich utrwalania w czasie rzeczywistym.

Na liście zmian, jakie wprowadza wersja czwarta, znalazły się także mniejsze udogodnienia w interfejsie (częściej wykorzystywane opcje są teraz łatwiej dostępne) oraz poprawki błędów, które mogły powodować na przykład niepoprawne wysyłanie potwierdzeń z wykorzystaniem poczty elektronicznej.

AOMEI Backupper to program, który może się przydać zarówno użytkownikom chcącym stworzyć kopie zapasowe zdjęć z wakacji, zsynchronizować zawartość dwóch katalogów, jak i sklonować dyski lub wolumin z systemem operacyjnym. Aplikacja dostępna jest do pobrania z naszej bazy. Dostępna jest również płatna edycja, która odblokowuje dostęp do zaawansowanych opcji.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.