Microsoft OneDrive: administratorzy będą mogli blokować synchronizację wybranych plików

Microsoft OneDrive: administratorzy będą mogli blokować synchronizację wybranych plików
23.11.2020 13:10
Microsoft OneDrive dostanie nową opcję dla administratorów, fot. Oskar Ziomek
Microsoft OneDrive dostanie nową opcję dla administratorów, fot. Oskar Ziomek

OneDrive już wkrótce pozwoli administratorom w organizacjach na decydowanie, które pliki należy wykluczyć z synchronizacji z chmurą. To wyczekiwana nowość, którą już teraz można testować w ramach programu Insider. Do wszystkich użytkowników nowa opcja powinna trafić jeszcze tym roku.

Jak dowiadujemy się z krótkiego wpisu w harmonogramie rozwoju Microsoft 365, nowa opcja pozwoli administratorom tworzyć listę wyjątków plików, które będą ignorowane przez OneDrive'a – nawet, jeśli znajdą się w folderze synchronizacji. W ten sposób będzie można uniknąć nadmiernego wykorzystania łącza w organizacji, gdzie niektóre pliki nie muszą być synchronizowane z chmurą, a użytkownicy mogą nieumyślnie zapisywać je w folderze OneDrive'a.

Przy zablokowanych plikach będzie widać stosowną ikonę, fot. MSPowerUser.
Przy zablokowanych plikach będzie widać stosowną ikonę, fot. MSPowerUser.

Microsoft podaje, że udostępni dwie metody tworzenia wyjątków: konkretnych plików (po nazwie) lub danych typów plików (co oczywiste – na podstawie wskazanych rozszerzeń). Jak zauważa MSPowerUser, użytkownicy od dawna czekali na taką opcję.

W tym momencie opisywana nowość jest na etapie testów i trudno jednoznacznie stwierdzić, kiedy zostanie wdrożona u wszystkich. Według deklaracji Microsoftu będzie to grudzień 2020 roku, ale bardziej precyzyjny termin nie został podany.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)