Zmiany w OneDrive pozwolą ci oszczędzić czas i transfer

OneDrive od teraz będzie lepiej synchronizować pliki, fot. Microsoft
OneDrive od teraz będzie lepiej synchronizować pliki, fot. Microsoft

28.04.2020 16:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Usługa wirtualnego dysku OneDrive właśnie zyskała nową funkcję, tzw. synchronizację różnicową. Dzięki niej wszelkie zmiany w naszych plikach będą odświeżane znacznie szybciej, a także będą potrzebować mniej transferu.

Mechanizm synchronizacji różnicowej polega na tym, że przy np. edycji jakiegoś pliku nie będzie on przesyłany od nowa w całości, lecz zostaną odświeżone jedynie wprowadzone zmiany. Dzięki temu rozwiązaniu synchronizacja plików będzie znacznie szybsza. Będzie również używać znacznie mniej danych.

W przypadku pojedynczego pliku ta nowość na OneDrive nie zrobi aż takiej różnicy, ale jeśli będziemy odświeżać tysiące plików jednocześnie, to już jak najbardziej to odczujemy.

Dyrektor zarządzający OneDrive, Omar Shahine z Microsoftu, przy okazji zapewnił, że nowe zmiany będą obowiązywać w każdym kliencie serwisu OneDrive, a synchronizacja różnicowa będzie dotyczyła każdego typu pliku.

Co ciekawe, entuzjaści Microsoftu pragnęli tej funkcji już niemal 6 lat temu, kiedy to wpis sugerujący wprowadzenie synchronizacji różnicowej pojawił się 30 sierpnia 2014 roku. Lepiej późno niż wcale.

Warto podkreślić, że w przypadku usługi OneDrive, od września 2017 możemy korzystać z mechanizmu synchronizacji na żądanie, a więc systemowa aplikacja na poziomie folderów pokazuje nam wszystkie pliki, ale nie pobiera ich póki na nie nie klikniemy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)