AQQ 2.0 GoldenPath - publiczna beta

Strona główna Aktualności

O autorze

Zespół AQQ udostępnił dzisiaj do pobrania pierwszą publiczną betę komunikatora AQQ 2.0, której nazwa kodowa brzmi GoldenPath.

Wersja 2.0 posiada całkowicie nową ideologię działania polegającą na otwarciu się na protokół Jabbera, za pomocą którego można komunikować się z większością sieci na całym świecie, łącznie z naszymi rodzimymi (Gadu-Gadu, Tlen). AQQ GoldenPath to także szyfrowane rozmowy (TLS oraz SSL), bardzo rozbudowane skinowanie okien komunikatora dzięki systemowi opartemu o HTML/CSS. Nowy projekt w założeniach ma być mobilny, dzięki czemu możliwe będzie używanie komunikatora np. na pen-drivie. Mobilność zapewni nowa lokacja ustawień w plikach, a nie jak dotychczas w rejestrze Windows. Nowe AQQ to także większa stabilność i szybkość działania. Przejrzystość opcji, przyjemny interfejs i prosta obsługa czasem skomplikowanych usług.

Wszystkich zainteresowanych sprawdzeniem możliwości AQQ 2.0.127 GoldenPath odsyłamy do forum projektu, na którym znajduje się odpowiedni plik do pobrania. Przypominamy, że jest to wersja niestabilna i może działać nieprawidłowo.

© dobreprogramy